España - Ya vienen los Reyes!

  • 20 199
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 789
Здравейте мами и мадами Hug!
Ако знаете само при нас какво слънчево и топло временце е...Не се живее с яке навън.А и е фиеста("Морос и Християнос") Party.Много харесвам тая фиеста.Тук се празнува доста пищно,идва и телевизия да снима,и във вестник "Ел Дия" вече са публикувани статии - абе чудесия Crazy!

Иви миналата година много се плашеше и плачеше от гърмежите,но тази година се държи смело и дори като чуе гърмежи иска да излизаме и да гледа.Следващият път ще сложа снимки от фиестата.

tonita12, и бекон,и шоколад си похапвам доволно,но аз съм си такава натура.А и при мен се получава така,че зимата поотслабвам,а лятото пълнея.Което при мен е добре  Wink.Още ли сте изнервени?Кофти е абстиненцията от цигарите,аз съм така ако не съм си пила кафето Rolling Eyes.

Saby,благодаря ти Hug!Ще попрочета там.Аз си я купих тая роза(за инфо да ти кажа,че тя е от най-големите рози,обикновено е тъмночервена,и с дълги и дебели стебла,също и със силна миризма - с 2 думи - търговски сорт),но сега е зазимена,а искам да понауча нещо за по-нататъшното и поддържане.

Mimky,заинтригува ме с този курс,но нещо не можа да ми отвори сайтът.Ще пробвам пак. Рита много бебочка,а?Не и се стои вече вътре.Е,ще поизтрае още мъничко.Радвам се че си доволна от всичко,също и че си добре и ти.А сега се стягай за голямата промяна и събирай сили,че маратонът в първите месеци след раждането не е лек.Е,не е и толкоз страшно,но се искат доста сили и търпение.

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 15:33 от Mimiii

# 241
  • Мнения: 1 818
Здравейте,момичета...Отчитам се с малко снимчици от вчерашната ни разходка в Планината.Ех,това селце Гуадалест...чудно е! Който не е ходил,препоръчвам го горещо...
GUADALEST-fotos

Целувам ви и ви прегръщам...ще седна утре да ви "видя",че днес се уморих от писане ...


# 242
  • Spain
  • Мнения: 3 752
привет и от нас !
 нищо конкретно за  казване нямам!
само минавам да ви поздравя и да ви попро4ета Simple Smile
Габи местенцето наистина е много красиво (за нас дето си нямаме и трева направо приказно Simple Smile)

# 243
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
mimky явно найстина зависи от доктора, но хубавото е 4е мозе6 да ре6и6 по всяко време, и аз като раждах бе6е така, но после го измениха и ако иска6 епидурална упойка в 7 месец подписва6 декларация, ако ли не после и да иска6 не може.

това е много вярно не може да си поискаш епидурал по всяко време ако не си подписала декларация и не са те запознали с условията, заинтересувай се да не се окаже после че искаш а не може ( при нас имахме такъв случай моя приятелка ражда с мен два дни по късно и и го казах не ми обърна внимание после се моли за епидурал гледат в картона няма декларация няма нищо и не и сложиха естествено)
момичета благодаря за подкрепата много ми е трудно последно време и толкова съм се изнервила че не мога да се позная, добре че времето е хубаво и не се спирам по цял ден бродя с количката, оставям свеки в къши и излизам, успокоява ме
обадиха ми се за капак на всичко и от бг предлагат ми работа във варненска прокуратура и не знам какво да правя (това е голямята ми мечта и май ше се съглася и ше си реша всички проблеми)
тонита аз спрях цигарите изведнъж и сега след като родих не съм ги почвала и не смятам (отървах се от едно зло)
с килограмите се бора успешно (то май е и то нервите свалих за миналата седмица 4кг) остават малко по малко
габи това място е приказно обожавам да ходя там, наистина е приказно (посетихте ли музеите на миниатюрите и музея на испанската инквизиция) как са момчетата и как е давид
саби дано ми остане кротичък и да стане палав няма значение да ми е жив и здрав другото е без значение

# 244
  • Мнения: 3 098
Да се намеся и аз за епидуралната анестезия. Wink
Не съм подписвала никаква декларация до 7 месец,може би и защото във Валенсия_град тази анестезия се прилага много,много рядко.
Родих и в друга арея,там бях питала предварително,на самото раждане ми казаха,4е ще се уто4нява.Така и стана.В предродилна дойде един много готин анестезиолог,разпита ме за вси4ко и ми дадоха декларацията за подписване.Това беше.
Та може и да зависи от местоположението,интересувайте се предварително.
Анет,хубава работа са ти предложили. Peace
На мен този последният път когато си бях в България ми предложиха,даже беше на кантар доста да се прибера тук.Но имам задължения и трябва да ги "из4истя" преди да се прибера.Отделно смятам да завършвам и магистратура,мъжа ми и той много ме натиска за нея,та наесен май ще имам много ходене напред назад. Laughing

# 245
  • Мнения: 382
Mimiii айде обясни на хората 4е е възможно да пълнее6 лятото и да слабее6 зимата, 4е на мен не ми вярват. То и аз като теб, и вси4ко си хапвам ама в края на месеца ми падат панталоните.То е генети4но моето, мама тя ве4е не е много млада ама докато си бях в бг ми се намъква6е в панталоните, 4е голяма борба бе6е за дрехите.

Габи много хубави сним4ици сте си направили. Колко е хубаво да види6 слън4ице и зеленина, тук в на6та Леида само мъгла, 4е 4ак ти се скапва настроението.  Wear Umbrella

Рали по добре и ако не разберете за6то и се е появило.Радвам се 4е сте по добре. То и аз полу4авам от две години странни алергии,ама като си правих изследвания се оказа 4е не съм алерги4на към ни6то и сега кръстя палци да не ми се появява пак, 4е в спе6ното ве4е ме познават.Ло6а работа.

kar4ita
в периодите когато напълнявам и ре6а 4е ми е достатъ4но и 4е ве4е ми тежи, по4вам да си хапвам зелен4уците и никакъв хляб и захар и те килцата сами си  отиват за една седмица. goodscale
ANETT наистина е добро предложението ти за работа. Вие поне имате вариант да се върнете, аз по4ти съм го отписала, нали приятелят ми е от тук.Кураж!

# 246
  • Мнения: 1 248
Мимиии,Яни,радвайте се на метаболизма-то и аз не мога много да се оплача,хапвам си каквото ми се яде,не се ограничавам.Но за зима-лято,и мен ме изненадвате-аз съм обратно-лятото отслабвам,зимата пълнея. newsm78
Мимки,мерси за темичките, този следобяд пак ще почета.Въпреки че ме чака учебника по английски но нещо хич не ми се чете от него Mr. Green
Момичета благодаря ви за подкрепата,със спирането на цигарите. Hug
Мимиии,вече като че ли сме малко по спокойни,обаче почивните дни ги прекарахме караики се ,вместо да излезем,да се разходим... Crossing Arms
Rally,трудно е с цигарите,трябва сам да реши мъжа ти,иначе не става...и ние с моя всяка година по 2 пъти ги спирахме...а иначе сега заради бебче го правим,имаме проблеми... 
Габи_с,супер свежи снимки,пожелавам ви често подобни разходки да си правите!:bouquet:

# 247
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Здравейте! Помните ли ме? Laughing Хахаха
Пак съм аз!  Rolling Eyes
Искам да ви попитам нещо.  newsm78 Майка ми си има проблеми с ONO и Tele2. Преди беше на Оно, но се отказа от тях, но те всеки месец продължават да й теглят пари от сметката, а тези от Теле2 не знам, защо им е вдигнала мерника. Искам да попитам, понеже знаете, има една приказка 8 часа 9 дена, то за Испания тя е 8 дена 9 седмици, към кого може да се обърне, за да се оплаче от тях. С тях не може да се разбере, те от дума не разбират, а всичко става по телефона. Има ли нещо като Агенция за защита на потребителя, които да й помогнат да се разбере с тях? Лошото им е, че само по телефона се говори, тя ако се срещне лично ще ги  #2gunfire

# 248
  • Мнения: 789
Привет , сладурани ! Hug

Yani_ta, то нашето си е да се види на място Laughing,много хора не го вярват.Като спомена това,че лятото пълнея,а зимата слабея,и така ме поглеждат,сякаш не познавам сезоните Laughing. Какво да кажа по случая - това е може би,защото през лятото много,ама много наблягам на сладоледа и кока-колата.По принцип алкохол не пия,но лятото си пийвам понякога хара с лимон,а тя върви с мезе.Но мисля,че за пълнеенето най-вече допринася сладоледът.

tonita12,всичко в името на детето Peace! А като се появи бебокът,още по-добре ако никой в домът ви не пуши.Аз все още се опитвам да втълпя на живущите тук,че Иви не е длъжен да диша на никой димът.И студено-не студено - пуши се на терасата.В крайна сметка 4-ма души пушачи са - не се търпи.Ама и вие докога ще я карате така в караници?И за какво толкова се карате?Ако не е тайна де Rolling Eyes.Я се успокойте,че спокойствието е много важно за появата на бебо,с нерви не става.

ANETT,намирам офертата за супер Peace!Успех в решението Peace!

Момичета,да ви се оплача аз пък каква работа изпускам: В съседното село(на 9 км от нас) предлагат работа като помощник в частен дом(но в обявата няма подробно обяснение) за 5 часа седмично,с оферта за работа,и договор,и всичко.Кажете какво да правя Thinking.Не е за изпускане,а нито съм шофьор,че да пътувам до там,нито има на кого да поверявам Иви,ако се наложи.Уф ooooh!.

# 249
  • Мнения: 1 248
Мимиии,не се ядосвай за работата-пък и не знаеш нито колко плащат,що за хора са?-Скоро промениха закона,и на инвалидите им плащат няколко часа помощ в домакинството-на това ми мирише щом са 5 часа седмично с договор... Peace
А ние не се караме за нещо важно-пуши ни се, и двамата искаме другия да се съобразява повече с кучешкото ни настроение...и после се дуем,абе детска му работа. Mr. Green
Ееее,ама след като се сдобрим,много си се обичаме. Heart Eyes
А за дебелеенето лятото-не мисля че е сладоледа-иначе аз лятото трябва да се търкалям-направо кутиите от 1 кг. наведнъж ги хапвам. hahaha Joy

# 250
  • Мнения: 382
b]Тони[/b] знам през какво преминавате. За 6тастие в къ6ти пу6е6е само приятелят ми, 4е наистина бе6е малко по лсно, пък и аз съм супер търпелива. Ама и с моето търпение има6е дни когато ми иде6е да му кажа "Моля те пу6и" 4е направо не го траех ве4е. Ама мина месец и се поуспокои.Сега пак мисли за цигарите, но не се усмелява да ги докосне.
Mimii пак 6те има6 предложения за работа, не се притеснявай.

# 251
  • Мнения: 3 098
Здравейте! Помните ли ме? Laughing Хахаха
Пак съм аз!  Rolling Eyes
Искам да ви попитам нещо.  newsm78 Майка ми си има проблеми с ONO и Tele2. Преди беше на Оно, но се отказа от тях, но те всеки месец продължават да й теглят пари от сметката, а тези от Теле2 не знам, защо им е вдигнала мерника. Искам да попитам, понеже знаете, има една приказка 8 часа 9 дена, то за Испания тя е 8 дена 9 седмици, към кого може да се обърне, за да се оплаче от тях. С тях не може да се разбере, те от дума не разбират, а всичко става по телефона. Има ли нещо като Агенция за защита на потребителя, които да й помогнат да се разбере с тях? Лошото им е, че само по телефона се говори, тя ако се срещне лично ще ги  #2gunfire
Az пък от телефоника се преместих на ОнО и съм страшно доволна_ве4е сума ти години. Wink
За да прекъснеш договора,трябва първо да се обадиш на компанията в която си.Казваш,4е си за департамент "алтас и бахас" и там ве4е с оператора си казвате каквото трябва.Дават ти един номер,на който трябва да пратиш факс с молба за прекратяване на договора и фотокопие на документите ти.След около 15 дни вси4ко трябва да е уредено.
ВАЖНО _От момента на заявяването не трябва да се приемат,нито полу4ават разговори,никакъв нет.Дори да ти звънят по телефона,не вдигай,защото това за тях озна4ава,4е ти автомати4но си подновяваш договора.И отново ти на4укват нов договор,такси и т.н.Противно,но факт. Close
Оно имат една подробност,4е всеки месец правят дескуенто от около 5.00? и след прекратяване взаимоотношенията трябва да им се изплатят накуп. Twisted Evil
Може да се обади майка ти и на др.тел.компания и да каже,4е иска да се мести при тях.Те трябва в такъв слу4ай да оправят прекъсването на договора към старата компания и вси4ко останало.Дори номера си може да запази.Това ОБА4Е само ако няма задължения към старата компания.
Туй е.Успех на майка ти!!! Peace

# 252
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Много Благодаря, Марица!
Тя се е прехвърлила. От няколко месеца е на Теле2, дори е със същия номер. С ОНО си говори на месеца по 2-3 пъти, защото те продължават да теглят пари от сметката й, а явно Теле2 не са приключили техния договор, както казваш на края. Но това, че вдигането на телефона означава подновен договор, може от него да е! Благодаря!
И други предложения приемам за ОПЛАКВАНЕ! На кого, може да подаде жалба за това лошо отношение от страна на ОНО?

# 253
  • Мнения: 350
Здравейте момичета, опитвам се за трети път да си пусна поста и все не успявам та дано сега да се получи. Тия дни съм направо като в лудница, не съм се спряла на едно място. В неделя бях свидетел на опит за кражба и направо изтръпнах, а потърпевшите бяхме ние с мъжа ми. Ходихме на пазара да купим някои неща за бебока и изглежда са ни проследили някакви испански цигани, купихме някои неща и продължихме да търсим да к-тчета за спално бельо, и изведнъж чувам някаква какафония зад гърба си и се обръщам и гледам как мъжа ми налага същите цигани от ренфето, а той усетил че го крадат и на момента го хванал в момента когато ръката му била на портмонето, направо си изкарах акъла за момент.  #2gunfire #Cussing out В крайна сметка не можаха да ни окрадат.  А другото неприятно нещо което ми казаха е че домашното ми куче в бг е починало, а аз много си го обичах, но изглежда не съм успяла да го излекувам лятото и сега проблема се е възобновил, водили са го на лекар но не са могли да го спасят. Мъчно ми е за животното, но какво да се прави живот знае ли човек какво може да му се случи. Интересното е че инцидента който ни се случи е в същия час когато животинката ми е починала. Cry
Mimiii права си че повече трябва да почивам, ама толкова работа ме чака че не е истина. Според мен всичко си е до организъм, твърде е възможно това което казваш че лятото дебелееш а зимата слабееш, тъй че не виждам какво странно има. А за работата какво да кажа дано намериш решение, само не зная дали има възможност Иви да остане за повече време в градината, а колкото до пътуването, аз всеки ден съм пътувала не по 10 а по 30км, и поне за мен не е проблем да отида от единия до другия край на града. Това си е мое мнение, надявам се да не се обидиш.
ANETT може и да си права, това е въпрос който трябва да проуча по подробно, но аз поне не съм давала никакви декларации за епидурал, не съм попълвала нищо все още, ще попитам моята матрона как стои въпроса с епидурала. Между другото вчера гледахме на курса един филм за раждане с епидурал но не в болницата която съм по направление. Интересно беше защото ни учеха как да дишаме и да напъваме по време на контракция, това няма от къде другаде да го науча освен от курса, поне на мен ми е много полезен. Предложението за работа което са ти направили е супер наистина, де да имах и аз такъв избор (в смисъл го казвам да имахме с мъжа ми работа която си заслужава да се върнеш, бих се върнала). А нервите мога да кажа от личен опит са катализатор за слабеене, поне на мен така ми действа.
Марица магистратурата винаги ще ти е от полза поне аз мисля така, дори да се върнеш в бг ще имаш по големи шансове и възможности за работа.
Тонита с теб сме стискаме палци да откажете цигарите, верно че е труден период но човек има ли воля става.
drize ние не сме доволни нито от Оно нито от Теледос, и двете компании за мен са не лоялни към клиентите си, предполагам че има начин да се разберат чрез някоя агенция но аз лично незнам къде да се обърне, ако другите мами могат да помогнат да кажат.
Е дано най после успея да си пусна поста, че вече трети път се мъча и не става, а май при мен е проблема. #Cussing out #2gunfire

# 254
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте и от мен

Мимки, при мен за епидурала не се изискваше предварително да подписвам декларация. Когато поисках да ми сложат докато раждах донесона декларация и мъжа ми я чете. Но пък анестезиолога беше зает в момента и докато дойде аз вече бях с пълно разкритие и нямаше нужда, зора го бях изкарала. Наистина акушерите не съветват слагането на епидурал, защото родилката губи сетивността на контракциите, не усеща кога да напъва, казват й акуширащия персонал по синусуидата на монитора за тоновете. Но и той не е много точен, защото аз като имах контракция показанията на монитора се покачваха, т.е. идва контракция, преди да съм я усетила. Даже мъжа ми казваше:"Гошка, идва една много голяма" и аз му се сърдех като че ли той ги поръчва.  Laughing Друг минус за епидурала (соред една приятелка) е за къдърността на тукашните анестезиолози. Преди време имаше една афера с единтакъв анестезиолог, която беше стигнала до съда. Така, че ако можеш да издържиш, не слагай епидурал. Страха е по-голям от болката, а можеш и да имаш късмет да получиш бързо разкритие и да родиш лесно. Ти доста се движиш по време на бременността.

Анетт, защо тази помощ за алкилера казваш е за хора до 30 г. Аз чета тук за някаква оферта за продажба на жилища, която се възползва от тази помощ и за хора до 35 г. първите 4 години им се приспада 210 евро от вноските по ипотеката. Почнала ли е кампанията за подаване на солиситудите и къде, в Асиендата ли се подават?

Марица, ти нали беше с колежанско медицинско образование. Нали като не го практикуваш 4 г. губиш правото да работиш като такъв кадър и трябва да се явяваш отново на държани изпити? Майка ми е лаборант и съм ги чувала да си говорят с нейни колежки за това. Също много млади момичета се записаха да учат магистратура и социални дейности. Но закостенялата система трудно се разчупва. Още старши на отделенията са хора, които нямат необходимия ценз, а само стаж. Не знам в каква област си профелирана, но новостите и машините много бързо навлизат и в бг здравеопазване. Например в клинична всичко е изцяло автоматизирано. Аз още помня майка с пипетката как взимаше кръв и я изследваха в едни машини като центрофуги.  Simple Smile

Дризе, Марица много точно ти е обяснила. На баха (прекратяването на договора) не става само с разговор по телефона, много важен е и факса. Интересно защо ТЕЛЕ2 не са го направили, може би майка ти не се е възползвала от офертата за автоматично преминаване от едната компания на друга, а може ми е вътрешна грешката. А тя може да забрани от банката си да се теглят пари от ОНО.

Мимки и на мен за малко щяха да ме ограбят в мадридското метро, латиноамериканци бяха. Отвратително преживяване.  Sick
 
Мимии, какъв е тоя договор за 5 часа. Как ще ти направят договор като емплеада де огар ли? Мисля, че минимума беше 30 часа седмично за такъв договор. А 9 км не са малко, не тсават и за колело. А Иви нали го оставяш на гуарде?

Хайде, че сега ще се храним с Мите, а той тоя фин де нещо не беше добре, миличкия

До скоро

Общи условия

Активация на акаунт