España - Ya vienen los Reyes!

  • 20 200
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Spain
  • Мнения: 3 752
Много Благодаря, Марица!
Тя се е прехвърлила. От няколко месеца е на Теле2, дори е със същия номер. С ОНО си говори на месеца по 2-3 пъти, защото те продължават да теглят пари от сметката й, а явно Теле2 не са приключили техния договор, както казваш на края. Но това, че вдигането на телефона означава подновен договор, може от него да е! Благодаря!
И други предложения приемам за ОПЛАКВАНЕ! На кого, може да подаде жалба за това лошо отношение от страна на ОНО?
жалба незнам къде може да подаде6 .. но просто майка ти да отиде в банката и да забрани тегленето на пари от Оно  е едно от решенията ! оба4е ... трябва да знае , 4е когато е склю4ила договора по телефона автомати4но все едно се е подписала за 18 месеца (особено ако е било някаква оферта когато е склю4вала договора- я безплатен нет за 3 месеца , я подаръ4е телефон ...нищо безплатно няма ..хората оба4е лесно се лъжат ). Ако не са и изтекли тези 18 месеца тя и да го е спряла те ще и теглят парите за тези месеци .. не мисля 4е би могла да направи нещо , даже ако не ги плаща може и да я съдят . 4есно казано аз с Оно проблеми никога не съм имала . пък и Оно във всеки град си имат 2-3 големи офиса най-малко , и доста малки офиси.така 4е ако мисли , 4е е в правото си просто може да отиде до най - близкия офис и да се кара там с тях ! успех и дано се оправи ! 

# 256
  • Мнения: 96
Айде да се разпиша и аз мацки!

Като гледам каква тема сте захванали за килограмите направо лошо ми става Crazy Аз качих през бременноста 16кг,при раждането и в парвите дни след това свалих 7-8 и останалите още си ги нося.Ама нали кърмя и немога да правя диети newsm45 А иначе аз съм от натурите дето постоянно трябва да се пазят че варирам много лесно в килограмите.
  
За епидуралната,МИМКИ, тук при мен препоръчват да си разпишеш декларацията а пък като му дойде момента и не искаш няма да ти я сложат.Ако обаче искаш а не си разписала забрави.Аз лично разписах и като влязох да раждам (предизвикваха ми раждането че малката не щеше да излиза в 41+6) след около два часа дойде анестезиолога  и като изключим малко неприятния момент по поставянето мога да ти кажа че това си е santa epidural!
Аз лично нямам лош спомен от раждането.

Мами,кои от вас кърмиха?
Ние досега сме изключително на майчина кърма и днес на консултацията на 5 месеца сестрата ми каза че върви много добре, и че ако няма признаци детето да е гладно до шестия месец няма да започваме захранване.Аз все се надявам като захраним да елиминираме поне едно нощно хранене та днес си останах пак с пръст в уста.
Айде да ствам че мъжо ше си дойде всеки момент и съм му обещала tortilla de patatas за вечеря а още картофите не съм си нарязала.

# 257
  • Spain
  • Мнения: 3 752
Дризе и нещо друго се сетих незнам дали за Оно е същото (защото ние сме на Телефоника , но и двете компании   имат собствени телефонни линии ) , но ако аз решах да мина на Теле2 или Я ком  .. трябва да плащам наем на линията (тоест на линията на телефоника ) и после таксата от я.ком или теле2 . може би са решили директно даси я вземат  Оно (май таксата за наета линия беше 18 ,.... евро )  и допълнително да си плашаш 20-те еврота на Теле2 .
Мимии решението е колело и желание . не може ли хората с които живеете да остават с Иви ? ти все пак говори с хората ..може да те харесат и да идват да те вземат и да ходи6 с детето . не знам за 5 4аса на седмица само дали наистина могат да ти направят договор, да не е на ден?
 Мимки съжалявам много за ку4енцето ти .. важното е ти сега да не се стресира6 и да си спокоина .. така и бебето е спокоино !  и ако знаеш какъв смях падна с това напъване , епидурала и раждането ми Simple Smile . раждам си аз  Rolling Eyes ама нищо не 4уствам ( нито контракциите ,нито болка ) и им викам на лекарите - " ама кажете кога да напъвам " Simple Smile .. а единия ми се смее и вика " спокойно , ти си стои там .. ние си знаем работата" - да ти кажа напъвах без да ми казват те (а трябваше уж в "екип" да работим ) Simple Smile . е извадихме Герганата успешно ...ама голям майтап беше . в момента в които по4нах да раждам вси4ко забравих .. и как трябвало да ди6ам . и на колко контракции да напъвам ...вси4ко ми се изпари ... Simple Smile . и друго - аз ако трябва пак да раждам пак с епидурал ще го направя ... не 4е е песен раждането .... ама ми беше много леко (аз много се страхувам от болката ) и дори приятно .. имаше дори майтапи,зака4ки , вицове и усмивки .. не ме питай оба4е как съм " била " Иван преди да ми сложат . Simple Smile
4ао ви на вси4ки за сега
 Рали дано малката кукла се оправи по - бързо  Hug

# 258
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
здравейте и от нас
тук пак беше 20 градуса и се поразходихме порядъчно
малкия си поспа и сега ми гука тука и гледа умно в монитора
аз с оно проблеми съм нямала, прекратиха ми договора зашото тук където живеем нямат покритие и това е
гери става въпрос за новите помощи за алкилер ховен и е само до 30г подава се в проп и за сега няма срок http://www.alquilerjoven.es/consiste.htm, незнам за какво точно говориш ти, дай да видя може да е нещо по изгодно
bgangeleyes ние сме на смесено хранене и аз ше започна захранване на 6 навършени, но какво общо има нощното хранене с захранването, детето само ше се откаже от нощното хранене ти не може да го накараш на сила имай търпение малки са още
та по въпроса с какво започнахте захранването и как (в отчетните споменават за продукти които са по различни от тия тук и незнам какво да правя, има едни каши де инисио и едни пуренца с кое се започва и как се захранва, голям съм профан в това отношение помогнете)
мимки много неприятно само спокойно не се шашкай сега трябва да си мног спокойна и за епидурала попитай аз бях твърдо решила да си го искам че съм много страхлива, но всеки преценява сам (при следващо раждане с епидурал задължително, въпреки че след секцио не вярвам да мога да родя нормално), готови ли сте вече с всичко имате ли си име, как е бебка рита ли
мимииии за ходенето може с колело аз във валенсия ходих с колело и наистина как така на 5ч на седмица, не че е невъзможно, но ми се струва много малко знам ли
лелеееееееее колко лоша майка съм  Joy аз докато си чета и пиша малкия в активната гимнастика нещо ръмжи по едно време взе да протестира доста отивам да го видя той от ритани събул чорапчето и терличето останал бос и протестира като отидох при него се ухили веднага, голяма маймуна взе да става
говорих сноши с мъжо за предложението за бг той е категоричен не иска да си ходим, имам срок за отговор и направо се разкъсвам, никога няма да си простя ако не опитам това съм искала цял живот, но не мога да избирам пред кариера и семейство толкова е трудно
извинявайте аз все ви затрупвам последно време с моите проблеми взех да досаждам вече

# 259
  • ES
  • Мнения: 2 172
Анетт, ето http://www.gilco.es/ , но сега си мисля, че може би е оферта на инмобилиариата, но пък, ако си над 30 от къде ще вземе да ти ги приспада тия 210 евро. А може би е грешка в сайта, да не са догледали.

За захранването всеки се чувства така отначало. Аз направо бях в чуденка. Има няколко схеми за захранване. Казват, че с оризова каша е най-добре или зеленчуково пюре. Най-лесно е с плодовете, защото са сладички и лесно привиква бебето, но после не иска зеленчуковите. Трябва и да решиш дали ще правиш домашни или ще купуваш. А понякога и бебето само ще си покаже. една позната, добра готвачка, с такова желание правеше на бебката си домашни пюрета, а то не ги ядеше и й купуваше. Вярно, че купешките минават 100 вида контроли, но пук такъв дълъг срок на годност да им дават не може да няма и консервант. Но много деца ядат и предпочитат да ядат именно тях. Успех със захранването.  Peace

Бгенджълайс, поздравявам те за постоянството при кърменето. Аз не крия,че съм му фенка, с риск понякога да стана досадна в темичката. Правилно са ти казали, щом имаш кърма и наддава бебето, кърми си до 6те месеца,после като захраниш и като вземеш да бъркаш каши и пюрета ще си спомняш с умиление какво малко усилие ти е коствало храненето преди.  Laughing А нощното хранене не си мисли, че ще го откажеш със захранването. при всеки е строго индивидуално, ние още се будим нощем. Бяхме оставили цицата за 10-тина дена, но в събота се почувства зле и пак я потърси. Свки се произнесе, че кърмата била вече застояла, не трябвало да съм му давала. Май изкарахме някакъв вирус, температура, повръщане при хранене, разстройство. Но вече сме по-добре.  ooooh!

За тези перманесии от 18 месеца знам, че когато преминаваш от един оператор на друг и си с перманенсия новата фирма ти поема това, което дължиш на старата. Но това е само за мобилите и не знам точно при какви условия се прави.

Мимки, дай го тоя сайт за испанския курс и какви са условията.

Лъвли, Вивиан*, къде се загубихте. Разказвайте как върви живота, работата, бременността или бебеправенето  Wink ?

Хайде, че ми станаха много дълги постовете.

# 260
  • Мнения: 350
gery_to за епидурала се колебая, понеже чух неща които на мен лично не ми харесаха много. Първо ако решиш да го сложиш не знаеш на какъв анестезиолог ще попаднеш и дали няма да обърка нещата и да останеш за цял живот саката, все пак се бие в гърба, второ ако сега няма последствия и всичко е наред, след години си оказва влияние по един или друг начин върху здравето на жената. Чул те господ дано да е така, наистина не се спирам, но пък и дано не навредя на бебето по някакъв начин като не се спирам на едно място.
Сайта на който се записваш за курса е www.hablame.tv
Мими сега се сещам че може да съм объркала линка за сайта за курса по испански този който пиша в момента е правилния.
ЛаАдаДеспейнада да знам че трябва да съм спокойна, и първото нещо за което мисля е малкото съкровище в мен, и за човека до мен. Те са на първо място и след това останалите ми роднини. За кучето ми винаги ще си спомням веселите истории с него и умния му поглед когато те погледне в очите още малко ще ти проговори, такова куче надали ще имаме някога, само хубави неща мога да кажа за него. Аз винаги съм искала немска овчарка и ето имахме но за съжаление за кратко време, чудно как човек се привързва към тях за кратко време и стават част от семейството и от живота на човек. А историята с епидурала направо ме развесели. Joy
ANETT доколкото съм чувала,  щом първия път родиш секцио и втория е така. Не мога да ти кажа колко е достоверна информацията, но това съм чувала. Иначе бебка шава, даже в събота усетих първата контракция поне аз я опреличих на такава, защото изведнъж ме преряза кръста и едновремено с това ме заболя и корема, но като се завъртях на лявата страна и започнах да дишам дълбоко след няма и 2 мин. мина, от тогава не  съм усещала, вие мами ще кажете дали наистина съм изпитала контракция или е нещо друго. Имаме още неща за купуване, като легенчето но се чудя какъв вид да е и кое ще е по удобно за мен, лека полека набавям нещата, а и не смея много да купувам и скъпи неща понеже знам че ще ги израсте бързо. За името на беба се спряхме най накрая на моето предложение. Иначе сме много шавливи, ужас като легна на постелката, когато ходя на курс тогава започваме да ритаме с пълна сила Joy че даже се виждат подутинките по корема ми, понякога ми става неудобно от другите хора. Те такива ги върши моята беба.
Момичета утре цял ден ме тока да развеждам заместничката ми по бившите ми работи и да я представям на шефовете си. Честно казано ако не беше дъщеря на моя приятелка, на която съм много задължена, нямаше и пръста да си мръдна, но момичето сега идва в Испания да работи, и си представям как се чувства като в небрано лозе, особено на нейните години (20) бих предпочела да уча на нейно място, но уви всеки си знае сам за себе си.
Уф пак много се разписах, отивам да си лягам че утре ми е тежък ден.
Целувки на всички коремчета, бебоци, дечица и мами. Heart Eyes Hug

# 261
  • Мнения: 789
Добър вечер ,момичета Hug!Благодаря ви за отговорите и вниманието!А сега да ви отговоря поименно:

Gery_to , ANETT,и аз се учудих на на тези 5 часа седмично,но точно така е в обявата,а и не е подробна,та утре ще ходим с мъжът ми до кметството на това селце и ще разбера повече,та ще ви разказвам после.

ЛаАдаДеспейнада,не би ме бъркало изобщо да ходя с колело,но ще е трудничко с Иви.На градина не знам дали ще тръгнат и до средата на февруари,защото нещо правят все още по нея.А семейството с което живеем също ходят на работа-и двамата са в дърводелска фабрика също като мъжът ми и братовчед ми.Та за съжаление обстоятелствата са против мен.Но ще питаме утре като отидем дали няма вариант някой да ме взима за работа и да ме докарва после.Ще видим.

Mimky,няма проблеми,за какво да се обиждам.Хич не ми е проблем разстоянието,ако имаше на кого да оставям Иви.На градина не зная дали ще тръгнат до средата на февруари(вече го споменах по-горе),но и да бяха,учителките бяха изрични,че ще си бъдат пак по 2 часа и половина дневно.

tonita12,нещо не схванах,извинявай!Какво ще рече : "на инвалидите им плащат няколко часа помощ в домакинството".На тях за какво им плащат?

Mimky,засякохме се.Мерси за линка,ей сега отивам да разглеждам Hug! Значи сега ще запознаваш заместничката с работата Peace!М/у  другото...ще ти пазят ли работата твоите шефове за по-нататък,или като му дойде времето ще си търсиш друга работа?

# 262
  • Мнения: 350
Мими нямам представа дали ще ми пазят мястото, но ми казаха да им се обадя като родя мъника, не знам защо само това ми казаха. Едната ме питаше кога смятам да се върна на работа още преди да напусна, с нея още поддържам връзка, даже утре имам среща с нея, просто не знам какво да кажа, за сега искам да се роди живо и здраво и да го поизгледам пък после ще мисля и за работата. Времето ще покаже какво ще стане.

# 263
  • Мнения: 3 098
Gery,5 са годините в които имаш право да не работиш.Аз имам още малко време,първите 5 си ги имам.Имаха си там някакви норми,които трябва да покриеш.Но и самите държавни не са страшни.
Магистър няма да ставам,за да бъда старша сестра,за друго ми трябва,не е свързано с болницата въобще.
И няма колежанско,още по мое време излизахме висшисти,то другото беше тъпотия.А миналата година са си оправили наименованията на у4ебните заведения,4е на работа в 4ужбина се полу4ават разминавания.Профилите също ги махнаха,според мен това е минус,но пък можеш навсякъде без в гинекология да си търсиш място.
А за новите технологии,така е,то още докато аз работих старите се шашкаха от компютри,нововъведения,но и за тях по_трудно.Друг живот са живяли те.
Я кажи,майка ти като е лаборант,колко мл.кръв е горната граница от пациент за ПКК,биохимия.По мои спомени около 2_5 мл.беше.
4е тука много ми се струват тия 40 мл.дето ги вземат.Мисля,4е така си пълнят резерва в банките,знам ли ги.

Анет,ти пак голяма дилема. Whistling

Мимки,много гадна слу4ка.Но в големите градове наистина винаги трябва да си нащрек.

drize,както ЛаАда ти е казала_отива майка ти в банката,прави запор на еди коя си компания и така.
Това става,пробвала съм го.Мафре ме ядосаха,минах на цюри4,те правеха някакви опити да си издърпат парите все пак,но с тоя запор не успяха.
За оплакване една моя комшийка се оплакваше от някаква измислена компания в Conselleria de Comercio.963 866 000 им е телефона във Валенсия.Намерих тука в една пахина амария един телефон за подкрепа и информация на клиента,той е 900 500 222.Сигурно е за цялата страна,но и да не е ще ти дадат координати.


bgangeleyes ,нощното хранене какво общо има със захранването.Не зависи от него.В края на втория месец оту4их Ани от това.И така може,ако имаш воля и желание,а може и да го оставиш само да се оту4и.

Днес гледах един репортаж за японските у4ени.Правили са години наред изследвания при децата.Установили са,4е при деца с по_малко от 9 4аса сън/24 4аса наднорменото тегло като възрастен им е в кърпа вързано.
Много ми се щеше да са я гледали тукашните педиатри,у4ителката и директорката,които спореха с мен,4е 8 4аса сън на ден за дете било "предостатъ4но"(туй щото забраних да ми се месят в дневния режим на щерка ми).Аз нали съм 4ела сума ти книги по тоя въпрос за дневния режим на децата 12_14 4аса си им трябват.И не само да не затлъстеят,ами и поради много други важни при4ини.Ама нали тук е лесно да си хвърлим децата по у4илищата,пък на кой му се спи_на цимента. ooooh!И да правят изказвания като"Следобедният сън след третата година не е нужен,дори вреден"... Laughing




# 264
  • Мнения: 15
Здравейте моми4ета ,
от доста време 4ета този форум най накрая ре6их да пи6а и аз.Живея в област Мадрид а родом сам от Варна . О4акваме на6ето първо дете на 21.06 но все пак дата та е малко относителн.За  сега вси4ко те4е нормално надиавам се и занапред да е така.Днес сам на втори видеозон и се надиавам да ни кажат какво 6те е на6ето беб4е.Надиавам се по късно да мога да се вклу4а с добри новини.

# 265
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Супер сте! Благодаря Ви!  Hug
Запора е направен, но те са й изтеглили 160? и сега тях трбва да си върне. Проблема й идвал от Теле2, че не са прекратили договора й автоматично с ОНО и така е станал проблема!
 Марица балгодаря за телефоните! На мен това ми трябваше!   bouquet

# 266
  • Мнения: 1 248
Мимиии,аз докато успея да ти отговоря,сигурно вече си ходила на място,и си питала за работата.Ама форума не ми се зарежда.
Значи,тук инвалидите(минусвалидос)-имат право на помощи-в зависимост от процента минусвалия-И освен парични помощи,им осигуряват и помощ в домакинството,по няколко часа седмично.-със договор,осигуровки и т.н.Според мен,такава е и въпросната оферта.Да се похвалиш с резултата. Peace
Mimky,възхищавам ти се колко си смела,за упойката-аз сигурно бих си сложила епидурал-бъзла сам си...   bouquet

# 267
  • Мнения: 781
karolinaa и аз чета сайта и понякога пиша -нямам много време, да те подкрепя защото повечето момичета си пишат по- отдавна и новите се чувстваме малко неловко. Пожелавам ти лека бременност. Аз живея във Валенсия  и се грижа за моя мъник.

# 268
  • Мнения: 789
karolinaa , добре дошла  bouquet Hug! Дано ти е приятно в нашата компания! И  ще чакаме новини от видеозонът.

tonita12,благодаря ти за инфото.Точно това май се оказа.Днес ходихме до Piqueras del castillo,но така и не успяхме да проверим както трябва,защото и кметството им не работеше(ходихме преди обяд),и в къщата на това семейство нямаше никой.Дори им бяха окачили чантата с хляба на кукичка пред вратата.Звънях ,тропах - никой.Отидохме в близкото заведение - там барманката ми обясни,че става въпрос за гледане на възрастна жена за "cinco horas semanales"- значи не съм в грешка,макар че наистина ми беше странно за договор и всичко останало за това работно време.Но няма да има кой да ме кара и връща,Лъчи също няма да може,а Иви няма кой да гледа.И така - май ще се простя с работата,за съжаление.Все пак от барманката взех телефонът на въпросната Анита и довечера ще звънна да питам.

iady laurabouquet Hug,добре дошла и ти сред нас!Ама защо се притеснявате?Включвайте се по-често и ще се опознаем и с вас.Все пак не сме някакво затворено общество...

# 269
  • ES
  • Мнения: 2 172
Марица, за кръвта, която се взима за пълна кръвна картина в БГ много зависи по какъв начин се прави изследването - с каква машина, с какви разтвори се примесва за да се запази. Но по принцип са около 4-5 мл, като лаборантът преценява и сам.

Общи условия

Активация на акаунт