въпрос към имащите съдомиялна

  • 115 538
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 803
Не се притеснявай, винаги има първи път.
Пускай си я със съдовете, няма нужда от празни цикли.
И със здраве да си я ползваш!

# 661
  • София
  • Мнения: 1 350
И аз с един проблем. От две миенета на сам горната перка на миялната ми закача в кошницата все едно се е изкривила. Тя нали и без това си е леко подвижна някой да ми даде съвет от какво може да е? По време на миене ту спре да закача, ту поччва пак и така. В покой също стои леко наклонена не е в пълно хоризонтално положение.Миялната е Аристон ако има значение.

# 662
  • Мнения: 15 379
Еvка, моята също е Аристон, горната перка е пластмасова и ми е много чудно как така закача...
Всъщност бих опитала следното - перката е на винт, отвинти я и пак я завинти.
Мисля си, че ако си я сваляла за почистване, не си я завинтила правилно Rolling Eyes.
И все пак - сервизът на Аристон/Индезит е насреща, ако нямат в наличност перка, биха могли да ти поръчат от Италия нова, не ми се вярва да е много скъпа. Пиша това по презумция - ако евентуално перката е счупена.

П.П. Важно е да разгадаеш проблема, ако е от неправилно завинтване, ще я оправиш и ще си я ползваш. Но ако проблемът е другаде (напр. счупване) аз те съветвам да не ползваш машината, да не стане някоя беля.

# 663
  • София
  • Мнения: 1 350
Sourcherry   не е завинтването проверих го. Самата перка (след като и ти имаш такава миялна ще ме разбереш ) след като е завинтена има лек празен ход клати се нагоре надолу поне моята освен въртеливото движение. Дано обясних добре. От едната страна обаче закача леко и жули. Дали ако е в гаранция поемат това? Моята амай още има макар ина финала.

# 664
  • Мнения: 803
Evka,
лек празен ход трябва да има, но не трябва да закача никъде и да жули.
Не я пускай, а звънни в сервиза щом е в гаранция.
От тук трудно ще ти помогнем.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 350
Evka,
лек празен ход трябва да има, но не трябва да закача никъде и да жули.
Не я пускай, а звънни в сервиза щом е в гаранция.
От тук трудно ще ти помогнем.

Благодаря просто исках да сеосведомя дали не бъркам аз нещо преди да звъня. Тия от сервизите не ме харесват като ги разхождам  Laughing

# 666
  • Мнения: 4 187
Еvка, моята също е Аристон, перката се движи по описаният начин, но не закача.

# 667
  • Русе
  • Мнения: 1 886
Вратата на съдомиялната ми отказа да се затвори!Счупило се е нещо!Утре ще викам майстор и дано отремонтира,защото така съм свикнала с нея,че направо не ми се мисли. Weary

# 668
  • Мнения: 803
Eх, дано е дребен проблемът!

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 23:13 от Дедо

# 669
  • Русе
  • Мнения: 1 886
Благодаря , Дедо!Дано!

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 441
Най-после и аз да се похваля с придобивката.Купихме си Електролукс ESF 43020 за 9 комплекта.От днес започват мъките с преустройството на шкафа,чакаме дърводелец,а после и свързването.Мисля ,че в нас всичко е направено по най-сложния начин.Така ,че очаквайте  в най-скоро време да се включа с
въпросите.Един съвет от мен-не вярвайте на написаното относно характеристиките ,функциите и прочие за съдомиалните.Има голямо разминаване от написаното в рекламната брошура и нета например.Не се доверявайте напълно на продавач-консултантите.Убедих се в тяхната некомпетентност.Никой не можа да ми обясни какви са разликите между ESF 43011 и горепосочения модел,Направихме копромис с функцията 1/2 зареждане ,за сметка  на DELAY според продавача програма за деликатно измиване.
Впоследствие установих ,че това е  програмата за отложения старт като опция и при другия модел.Възможно е да ви подведат понякога и при по-значими неща.Въпреки всичко се надявам ,че това е по-добрия избор.

# 671
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Един съвет от мен-не вярвайте на написаното относно характеристиките ,функциите и прочие за съдомиалните.Има голямо разминаване от написаното в рекламната брошура и нета например.Не се доверявайте напълно на продавач-консултантите.Убедих се в тяхната некомпетентност.Никой не можада ми обясни какви са разликите между ESF 43011 и горепосочения модел

Един консултант ми предложи, работа в магазина smile3521 Аз имах същия проблем, дълго време се лутах м/у бг форумите, чуждите сайтове и магазините, накрая се свързах с официалният представител за Б-я.

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 441
Работата е в това ,че веднъж зададох въпрос относно съдомиалните на официалният им сайт ,но никой не ми отговори.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 96
Здравейте, много моля за помощ!!!
От 3 месеца имам съдомиялна Евролукс и съм изключително доволна. В началото използвах таблетки, но от известно време съм се спряла на прах на Сомат и гел на Калгонит. Проблемът ми сега е, че ми свърши (за трети път!!!) солта и мъжът ми донесе една кутия от собствената марка на Кауфланд (забравих как се казва:-(() и в резултат ми избиха кафяви петна като от ръжда по приборите за хранене!  И което е още по-ужасно около резервоара за сол, там, където свършва пластмасовата част и започва металното дъно, се е появила ивица ръжда!!!! Мъжът ми каза, че като е изсипвал солта, понеже била 2кг, част от нея преляла по дъното на машината...След появата на кафявите петна изтеглих солта от резервоара с една кърпа - попих го.
 Живеем в Бургас, така че явно солта е задължителна, обаче солта на Кауфланд ли не става, преливането ли е било проблем, защо чисто новата ми машина ръждясва???? Иначе мие чудесно. Кажете какво да правя, моля!!!!

# 674
  • Мнения: 317
Аз такава сол не съм ползвала - купувам на Медикс, но иначе ми е преливала. Не мисля, че има проблем. А и направо не ми се вярва да ръждясва това покритие. Да не е някаква мръсотия, може ли да се забърше и какво се показва отдолу?

Общи условия

Активация на акаунт