Зима бяла е дошла, ДОБРИЧ дреме под снега (39)

  • 12 576
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 377
ТОЧНО КАКВО И ПО КОЛКО БРОЙКИ СМЕ ПРОДАЛИ ОТ БАЗАРА ЕДВА ЛИ ЩЕ МОЖЕ СЪС СИГУРНОСТ ДА СЕ КАЖЕ.
НЕ МИСЛИТЕ ЛИ ,ЧЕ Е ВРЕМЕ ДА НАПРАВИМ ЕДНА СРЕЩИЧКА (ВЕЧЕРНА ) И ДА СЕ ВИДИМ ВСИЧКИ И ПОЧЕРПИМ ЗА ХУБАВАТА РАБОТА, КОЯТО СВЪРШИХМЕ?

# 241
  • Мнения: 2 821
Да, среща! Mr. Green...на ракийка... мога да пия вече Flutter

# 242
  • Мнения: 11 607
ТОЧНО КАКВО И ПО КОЛКО БРОЙКИ СМЕ ПРОДАЛИ ОТ БАЗАРА ЕДВА ЛИ ЩЕ МОЖЕ СЪС

А не сте ли заприходили дадените творения със опис? Не е ли водена поне елементарна калкулация?

# 243
  • Мнения: 2 821
ТОЧНО КАКВО И ПО КОЛКО БРОЙКИ СМЕ ПРОДАЛИ ОТ БАЗАРА ЕДВА ЛИ ЩЕ МОЖЕ СЪС

А не сте ли заприходили дадените творения със опис? Не е ли водена поне елементарна калкулация?
Искаш артикул по алтикул да пишем тук какво се е продало?
Кой се интересува? Rolling Eyes

# 244
  • Мнения: 377
ТОЧНО КАКВО И ПО КОЛКО БРОЙКИ СМЕ ПРОДАЛИ ОТ БАЗАРА ЕДВА ЛИ ЩЕ МОЖЕ СЪС

А не сте ли заприходили дадените творения със опис? Не е ли водена поне елементарна калкулация?
ами как да стане това като повечето от нас си оставиха стоката  и тръгнаха без да помогнат(признавам едната бях аз) ,а другите са стояли до късно ,за да свършат и нашата работа.После продаваше тази която е свободна.Другия път ще наемем продавачка ,за да са доволни всички и стоката ще заприходим и като цени също.Далеч съм от мисълта , че недоволни няма да има-на който не мму е харесало има лесно -да не се включва повече или ако се включи каквото предложи да си го осъществи сам.И коя от нас трябваше да си зареже детето и семейството и да прави отчети до сред нощите?

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 19:50 от gabriel2

# 245
  • Мнения: 11 607
Момичета...щом се правят подобни инициативи....трябва да има добра организация......

Всеки жертва нещо...кой семейство, кой пари, кой време...затова и всеки в началото си прави сметка дали може да участва...и ако участва - участва по най-добрия начин за самия него......И накрая е добре да се види....какво е постигнато и какво е станало и се е получило от цялото мероприятие. И вичко това в името на честността и доверието,което е гласувано на участниците...

Да, съгласна съм,че е било трудно...но все пак подобни базари не се организират всеки ден,а всичко се касае до няколко дена.....И така е било в цяла България. Всеки е дал нещо от себе си -  в името на децата......И затова е добре за организацията да има повече хора - за да се знае кой за какво отговаря...и при добро разпределение на ролите - на никой няма да му е нанагорно.

Имам представа как се организират подобни мероприятия и знам колко е натоварено от всяка гледна точка. Но.....това е положението. И знам,че ще има винаги доволни и недоволни...Но е добре грешките,които са допуснати в едно мероприятие - да не се допускат за бъдещи такива. А доброто да бъде продължено. Не би трябвало да има сърдити, не би трябвало нещата да се приемат толкова лично и драматично. И затова в началото всеки трябва сам за себи си трябва да реши ако участва да понесе всички негативи и позитиви от своето участие и да се види дали въобще ще се работи в екип и всеки ще изпълнява това,което може най-добре. Много е важен тук мускетарския принцип - Всички за един, един за всички!

Само пример....Инициативата Българската Коледа събира пари от няколко източника - сметки, СМС и др. дарения. И винаги накрая по ТВ, по новините съобщават - по сметки в лв са пристигнали ...лв., във валута ...лв, чрез СМС - ....лв. и т.н. След това дават деца, отделения ,на които е помогнато....Това не ви ли прилича на отчет и никой не се обижда от това,че трябва да го направи...Напротив....доброто партньорство изисква взаимност и от двете страни - тези,които дават и тези,които получават. А и ...както казах...честни сметки - добри пирятели...

И...Синеочке....не е казано артикул по артикул......Но може напр. да се обобщи....Напр. декоративни свещи - 10бр., картички - 50бр., торбички - 20бр. и т.н. След това се вижда какво е останало и се решава какво да се прави с него - дали да се върне на всеки участник, или да се запази за други инициативи, или да се пратят за други базари...Калкулира се сумата,която е получена...Като целта на тези базари е да има минимални цени и всеки да даде кой колкото има на сърце. Напр. на базара на Пълна къща един комплект ръкохватка и ръкавица, при минимална цена 5лв. се продаде за 10лв. Казва се какво се е купило с получените пари на децата и каква сума е останала, и евентуалното предназначение на останалите средства и кой отговаря за тях.

Не смятам,че е толкова сложно и трудно.....Все пак никой никого не обвинява...не знам защо толкова приемате нещата лично...Но за вбъдещи прояви е важно доверието между самите участници...а доверие много лесно може да се разруши заради пари...не забравяйте,че в дъното на всяко лошо нещо стоят парите. Важно е да се работи в съгласие, до колкото може хармония и с по-малко нерви и всеки сам да прецени кое е най-доброто за всяка конкретна ситуация......

# 246
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Диде, аз честно не мога да разбера защо е необходимо всичко това, точно сега... Не мисля, че е добра идея. Нито споря, нито съм обидена, нито приемам лично нещата.
Сумата, получена от базара (продадени стоки или дарения), е известна. Изразходваните средства също е ясно за какво са и колко са точно. Така че и резултата е повече от ясен.
Останалата стока също е върната на когото трябва, или има идея за нея.
... ох, не ми се пише повече точно сега...
Благодаря за урока! Peace

Момичета, чакам с нетърпение снимките от днес. Simple Smile

Дори, дано при вас всичко се нормализира. Praynig

# 247
  • Мнения: 377
ПРИ ТОЯ УРОК  КАКВО ДА КАЖА-ВСЪЩНОСТ ИМА КАКВО И ЗАЩО ДА ГО КАЖА ,НО ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ЩЕ ЗАМЪЛЧА!НО АКО НАСТОЯНАШ ТОЛКОВА ДИДИ ЩЕ ТИ КАЖА.
АНИ СНИМКИТЕ ГИ ПРАТИХ ПО ИМЕЙЛА НА КЕМИ ,ЗАЩОТО АЗ ТАКА И НЕ СЕ НАУЧИХ ДА КАЧВАМ СНИМКИ ТУК В БГ МАМА.

# 248
  • Мнения: 11 607
Диде, аз честно не мога да разбера защо е необходимо всичко това, точно сега...

Благодаря за урока!

Защото ето днес според мен всичко около базара е стигнал някакъв финал - отиването до Дома и предоставянето на закупените материали.

Уроци...всички се учим и всички всеки ден трупаме нов опит......Аз също се уча и ще продължавам да се уча......Допускам грешки и това е напълно нормално и човешко.....Но и имам самочувствието, че имам и макар малък опит в благотворителността и ако мога да бъда полезна с него на някой...много ще се радвам!

И моля ви...обяснете ми защо е това напрежение около тази тема......Не, наистина - незнам! Има напрежение,което не е здравословно - за никой! И така , с напрежение...наистина не се работи и наистина, както казва Синеочка...ще е първи и последен път...Което е жалко!

# 249
  • Мнения: 377
Страшно зле се почувствах от постовете ти Диди.Тоя урок имахме нужда от него да то беше много отдавна -вече не ни е нужен.Другото което- не съм казала ,че да се направи отчет е обидно както си посочила.А отчета който имаме досега мисля ,че е направен и парите дори се знаят в кого са.Аз не виждам ти какво толкова се пънеш накрая -дали по молба на някой който не смее да пише или незнам.Ами нормално е да има напрежение като ни обвиняват в некадърност, кражба и измама.Ти как би се чувствала?
Сори на всички ,но ми кипна здравата!

# 250
  • Мнения: 643
Здравейте!
Че базара нямаше организация го изяснихме достатъчно мисля!
Относно отчета, Кеми мисля написа няколко пъти, че такъв ще бъде направен накрая! Относно повечето зададени въпроси, да отговоря!
 Да занесохме нещата които закупихме до момента в дома, за да не се отлагат нещата безкрайно във времето, а имаме да пишем и отчет по договор, който да включва снимки! Все още има останали пари, и се обсъжда с ръководството на дома, с какво още можем да помогнем!
 За стоката, много от хората си прибраха нещата още от щанда, своите и на свои близки, всички останали неща са раздадени на притежателите им, или е попитано какво да се прави с тях. Част от хората пожелаха, изработените от тях неща - основно плетива, да се подарят на децата от дома, и доколкото разбрах, са били занесени днес в дома.
 Матраците както знаете всички, ще бъдат отложени във времето, тъй като както пак предполагах всички знаят, сме обвързани с Варненските майки, с които и мислехме директно да отидем в дома!
 Разчета на парите, ще получите когато се появи Кеми предполагам, или когато се реши какво да се купи с последните 200 лв, казвам тази цифра, понеже тя написа толкова днес, и и се доверявам безпрекусловно, че са толкова.
   Цоцоланке, ако имаш още някой въпрос, ще ти отговоря, повечето хора тук ги знаят нещата, тъй като постоянно се пише в темата, какво се купува и за колко пари, няма нищо скрито, и нищо лично!
 
  

# 251
  • Мнения: 335
хехехехе,мацки,стига с тези заяждания  Crossing Arms Влизам от дъжд на вятър и все едно и също,аааааааа  Shocked Много се радвам че всичко завършва добре,завивките са страхотни  Hug Браво на всички който намериха време и отидоха до дома  Heart Eyes
Аз бивам,работя,липсва ми форума,но няма как  Crazy Имам един въпрос и се надявам поне някой да ми отговори,мисля в коя детска да запиша чочата  Rolling Eyes Събирам мнения за 8-ма(по улицата от Славейков,надолу) и за 9-та до синята стъклена сград.
Лека вечер  Hug   bouquet

# 252
  • Мнения: 2 821
Цоцоланке, всички непродадени неща са върнати на собствениците им...но знаеш ли има творци, които не си прибраха нещата. Ние днес занесохме едни творения за подарък в дома. Е, вярно като подарък за 4 момичета, но все пак.
Ти четеш сравнително редовно. Неможе да не си забелязала , че пишем за всичко, което сме купили. В този смисъл ме изненадва избликът ти Rolling Eyes. И затова попитах по назад...Кой се интересува, подушвам, че не си ти Laughing
И понеже още ми се пише, но ме напират да ставам от компа...утре ще продължа...о, ще продължа!
Напрежението винаги го внасят "външните"

# 253
  • Мнения: 643
Галакси Имам позната, която беше детска учителка в 9 градина, ако смяташ, че мнението и би било достоверно мога да я питам, близка ми е много, няма за какво да ме лъже, но иначе нямам мнение за тези градини!

# 254
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Привет и от мен!   bouquet
Първо искам да благодаря на Сисолита за днешните 15 натурални сока и 4-те пунша, които тя купи за децата, както и за транспорта на спалните комплекти! Сиси, мерси за всичко!   bouquet

Нека ви разкажа как мина днешната среща в Дома през моя поглед. Като цяло децата много се зарадваха на почерпката, бяха въодушевени, светеха им очичките, но имаше и такива, които не бяха толкова превъзбудени и щастливи, а по-скоро гледаха на всичко случващо се като на поредния някой, който по някаква причина се е сетил за тях и им е поднесъл някаква торта и знаещи, че след това ще ги забравят. Вземаха си парчетата и чашката със сока и отиваха на последните маси да си я изядат нищо не казващи. Тези деца всъщност бяха две, три, но имаше и такива, които дойдоха да видят какво става и веднага след това си излязоха. Говоря за най-големите деца. Оставам с впечатлението, че тези деца вече са се нагледали на хора, които им носят еднократно по нещо за хапване и след това забравят за тях. Говорихме и с директора за това и той сподели, че някой от децата наистина имат голямо достойнство и отказват такива почерпки. Тъжно ми стана, но ги и разбирам и тях.
Пък за малките какво да ви кажа...страхотни са всички! Страшно много ни се зарадваха като разбраха, че ще има торта и сокове. Веднага им грейнаха очичките в очакване. Седнаха веднага по масите и зачакаха да им поднесат парчетата торти и чашките със сокчетата. Веднага започнаха да си хапват с такава наслада, но с ръце, защото прибори просто нямаше. Донесоха 10-15 вилички и това беше. Е, вече ще си имат поне прибори. Иначе всички малки са толкова милички, усмихнати, искрени и непринудени...Направо са слънчица. Гледам ги, радвам им се, но толкова ме боли като си помисля какво следва да преживеят. Толкова много ми се иска да продължим да им помагаме...не само със средства. По-скоро имам предвид да правим периодични срещи с тях, на които да си говорим, да се забавляваме с децата, да ги изслушваме, да видим какво ги интересува, за какво мечтаят и т.н. Определено на децата им трябва най-вече внимание и усещането, че някой го е грижа за тях.
Предлагам и аз в най-скоро време да се съберем на една среща всички и да обсъдим какво следва от тук насетне.
Разговаряхме с директора за останалите парички, но за този момент те ще останах неразходени. Раданов сподели, че тази година има трима завършващи, но едното момче дължи на класния си ръководител паричките за куверта за абитюриентската си вечер. Предложи ни ние да поемем куверта и ние се съгласихме. Утре го очаквам да ми се обади, за да се срещна с него, както и с момчето и направо на него да дам паричките. Общо за това ще ни трябват 70 лв. Остават значи около 130лв., които за момента няма да бутаме. Пътека също няма да купуваме на този етап. Ако Раданов се сети за нещо, което може да купим, обеща да се обади.
В общи линии това се случи...
Ако нещо съм пропуснала, моля да ме допълнят другите момичета.  Wink

По отношение на отчета и всички въпроси на Цоцоланка, ще кажа само - Благодарим ти за поясненията, съветите и мненията ти, Цоцоланке!   bouquet Имаме какво да учим, но мисля, че и свършихме доста добра работа, за което благодаря на всички! Отчета е даден и направен пред хората, които имат право на това! Пък за напрежението...мисля, че до преди малко нямаше никакво напрежение.  Wink Който иска и има желание - пише в темата, другите - четат!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт