тръшкане-моля за съвет...

  • 2 330
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте Simple Smile дъщеря ми е на година и три месеца. от известно време забелязвам,че когато откажем нещо да и дадем или не угодим на някакво желание започва да се тръшка, стига се до лягане на земята и рев-наричам го истеричен,защото няма спирка... не го прави винаги, не се тръшка за всяко нещо, по принцип е много спокойна и усмихната , слуша ме, но когато изпадне в  това състояние се виждам в чудо и направо незнам какво да правя, няма и успокояване. опитвам да я залъжа с нещо, да я разсея , но и това понякога не помага. какво се прави в такива случаи ? има ли начин да се покаже на детето ,че не се прави така, притеснявам се да не и стане навик да се тръшка за щяло и нещяло ...

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 543
Дъщеря ми така е правила един-единствен път-тръшна се на центъра,помолих я да стане не пожела,аз просто тръгнах и я оставих да седи на земята и реве /естествено,че я наблюдавах,но тя не ме виждаше/поогледа се и тръгна да ме търси.По-вече не се е повтаряло.Сега,ако реши да се заинати за нещо пълен игнор,като и се реве ще го прави,но в нейната стая.Така действам аз!

# 2
  • Мнения: 1 517
Paia4e, почти всички деца на тази възраст го правят. Особено по-емоционалните. Те още нямат достатъчно опит, за да знаят как да се справят с раздразнението си. В това отношение между другото се учат най-вече от нас, затова трябва много да внимаваме да не си изпускаме нервите. Хубаво е децата да знаят, че и ние се сърдим понякога, когато имаме основателна причина, но се справяме по по-кротък начин с гнева си Wink .
Най-добрата стратегия е да я игнорираш, когато изпадне в такова състояние, за да й покажеш, че така няма да постигне нищо. Хубаво е обаче преди това да се опиташ да разбереш каква е причината. Моят син например правеше така, когато не го разбирахме. Например иска да му подадем някоя играчка, която не може да стигне сам, но ние не го разбираме и му казваме да спре, той нястоява, започва да се ядосва и така се стига и до онези чудни мигове с пищенето и мятането на крайници Sad
Сега вече говори и го разбирам, но пак има такива моменти - когато не му разрешаваме нещо. В такива случаи се опитвам спокойно да му обясня по разбираем за него начин защо не може. Обикновено върши работа. Друг вариант е да му отвлека вниманието по някакъв начин - като предложа например нещо, което обича много.

# 3
  • Мнения: 3 932
В такива ситуации излизам от стаята или го замолвам с меден глас да отиде да продължи в неговата стая, защото на мен не ми е приятно.

Много бързо му минава, като види, че няма желания ефект, един вид, че се хаби напразно...
Игнор му е цаката Peace

# 4
  • Мнения: 3 316
интересно ми е 6те следя  Hug

# 5
  • Мнения: 919
И на мен ми се случва често, но не винаги ми издържат нервите. След като я моля 40 мин да спре, следващата стъпка е да й се скарам на висок глас. за съжаление се случва Sad

# 6
  • Мнения: 1 264
И синът ми прави така понякога, когато не получи това, което иска. Оставяме го да си поплаче без да му обръщаме внимание. Ляга, тръшка се, оглежда се да види какъв е ефектът. Ако не му обръщаме внимание, пищи и пак се оглежда. Пробва по-силно и малко по-продължително. Когато види, че няма никакъв ефект, обикновено спира, става и си намира занимавка. Ако обаче започне да плаче силно и да се засинява, го вземам и му покзавм нещо, което харесва. Пералнята например.  Веднага забравя за какво се сърди и се усмихва.  Wink

# 7
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Paia4e, почти всички деца на тази възраст го правят. Особено по-емоционалните. Те още нямат достатъчно опит, за да знаят как да се справят с раздразнението си. В това отношение между другото се учат най-вече от нас, затова трябва много да внимаваме да не си изпускаме нервите. Хубаво е децата да знаят, че и ние се сърдим понякога, когато имаме основателна причина, но се справяме по по-кротък начин с гнева си Wink .
Най-добрата стратегия е да я игнорираш, когато изпадне в такова състояние, за да й покажеш, че така няма да постигне нищо. Хубаво е обаче преди това да се опиташ да разбереш каква е причината. Моят син например правеше така, когато не го разбирахме. Например иска да му подадем някоя играчка, която не може да стигне сам, но ние не го разбираме и му казваме да спре, той нястоява, започва да се ядосва и така се стига и до онези чудни мигове с пищенето и мятането на крайници Sad
Сега вече говори и го разбирам, но пак има такива моменти - когато не му разрешаваме нещо. В такива случаи се опитвам спокойно да му обясня по разбираем за него начин защо не може. Обикновено върши работа. Друг вариант е да му отвлека вниманието по някакъв начин - като предложа например нещо, което обича много.
Невероятен отговор  Peace. Напълно съм съгласна.

# 8
  • Мнения: 4 555
Paia4e, почти всички деца на тази възраст го правят. Особено по-емоционалните. Те още нямат достатъчно опит, за да знаят как да се справят с раздразнението си. В това отношение между другото се учат най-вече от нас, затова трябва много да внимаваме да не си изпускаме нервите. Хубаво е децата да знаят, че и ние се сърдим понякога, когато имаме основателна причина, но се справяме по по-кротък начин с гнева си Wink .
Имаш целия ми респект   bouquet
Ще следя мненията ти за вбъдеще Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 420
   Моето детенце съвсем скоро навърши 1 годинка.Гледам,че и той доста гръмогласно си показва недоволството.Още не е стигал до номера с падането на земя.......
   Вярно е за нас самите,че трябва да следим какво и с какъв тон говорим.Децата са големи имитатори и се страхувам ,че във виковете на малкия просто започвам да виждам своето отражение. ooooh! ooooh! ooooh!
   Трябва да се превъзпитавам. newsm66

# 10
  • Мнения: 1 988
Най-много ми е помагало отвличане на вниманието.

# 11
  • Мнения: 506
Скорпион ли сте? Mr. Green

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 522
То няма много общо със зодията. Моята е дева и би трябвало да е кротка като ангелче, ама нъцки, тръшка се като за последно tantrum .

Сега по темата- на тази възраст все още помага да отвлечеш вниманието с нещо друго. Не много полезна практика според мен, но понякога я прилагам. Игнорът е добро решение, вече разбират и когато не им се обръща внимание решават, че няма нужда да се хабят. При Ива, когато нещата станат неконтролируеми (освен че пищи, тръшка се и започва да си бие шамари по устата) я взимам в мен, прегръщам я много силно и започвам да пея тихичко. Успокоява се бързо така. По принцип обаче най-често я оставям да се напищи и нареве, защото все пак трябва да разтовари някъде това напрежение. Смятам, че е вредно да го потискам по какъвто и да е начин.

# 13
  • Мнения: 245
мерси за отговорите Simple Smile сега се обръщам към мамите с малко по-големи дечица - да съм с детето в магазин, тя да е примерно на 2-3 години, говореща,разбираща и в един момент да поиска нещо,което аз не мога или не искам да и купувам и да започне да се тръшка там, да ми тропа с крак и да ми се въргаля по земята  #Crazy това съм го виждала и съм си задавала въпроса  моята като стане на тази възраст и ми направи този номер , какво правя????? много ми се иска да мога да изкореня това поведение докато е още малка,за да си нямам проблеми по-късно. разбирате ли ме ?

# 14
  • по света
  • Мнения: 1 587
Дъщеря ми също се опита в продължение на около три дни да се тръшка,крещи и търкаля по земята.Аз просто я заобикалях и се правех че не я чувам и виждам,ако я погледнех пак започваше,слава богу от няколко дни или забрави да се тръшка или разбра че не помага.Повода беше всяко отказано нещо или пък играе с неща с който не бива и като и ги взема започваше.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 208
Хайде и ние в групата на тръшкащите се  Twisted Evil
Основният проблем при нас е, че дъщеря ми явно си пада тип "жичкаджия" - дай и да дърпа кабели. В чудо съм се видяла ooooh!
А това хич не ми е ясно като как може да се премахне от полезрението на детето. Тя вече се завира навсякъде, просто ужас.
Много добре знае, че не трябва да го прави, но с една дяволите усмивка се шмугва към жиците и забавлението.
Правим забележки - не помага. Детето е инат. Вниманието не можеш да и отвлечеш.
Единственото, което мога да направя, е да я вдигна и преместя. И тогава почва дивният протест.
В противен случай, обаче, ще останем без телефон, компютър и т.н.
Ще следя темата.

# 16
  • Мнения: 18
Вариантите са два като се метне насред магазина - отминаваш с ледено спокойствие, все едно това дете не е твое, а във втория случай предлагаш някакъв заместител на желаната играчка. Обикновено първата опция действа, защото в момента, в който детето те изгуби от очи всред тълпата, тръшкането минава на заден план.

# 17
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Дамите са били доста изчерпателни. Аз нямам опит, но доста изчетох.
Нека цитирам една дама, не помня коя беше точно:
"Представлението свършва, когато публиката си отиде"
Успех!

# 18
  • Мнения: 503
Всички деца минават по този път.
В момент на себеопознаване и себедоказване са и
е важно да разберат до къде им се простират възможностите.
От вас зависи до къде ще им позволите да се разпрострат Wink
Не мислете че са беззащитни и не им удовлетворявайте желанията,
само за да постигнете мир!
Вашето НЕ трябва да е достатъчно твърдо и непоколебимо!

Успех с малките изнудвачи Simple Smile

# 19
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Аз не искам да ставам досадна, нито да правя реклама, но съм доволна от тази книга:

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-4588/izkustvoto-da-bydes … fichu-dodsyn.html

Цената й също не е непосилна.

# 20
  • Мнения: 729
И аз се присъединявам към групата на тръшкащите се.Моника започва да го прави когато нещо не и се угоди или и вземеш.Ние я оставяме да си пореве и след няколко митути вече си е намерила нова игра.Просто не и обръщаме внимание.

# 21
  • Мнения: 245
Аз не искам да ставам досадна, нито да правя реклама, но съм доволна от тази книга:

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-4588/izkustvoto-da-bydes … fichu-dodsyn.html

Цената й също не е непосилна.

за тези,които я нямат би ли ни написала на кратко какъв съвет се дава в книгата за този проблем ? Simple Smile мерси предварително   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 614
И при Калина се случва това тръшкане. НЕ знам дали е период, вече се съмнявам....Питах в яслата и ми казаха,ч е има 2 момиченца, които се тръшкат много и така постигат исканото. И нашата папагалка е откопирала много точно тръшкането с лягане по корем и мятане на крака и ръце. Оставям я да се нареве за няколко минутки, и обикновено като вляза идва да я гушна. Не знам къде греша, но не помагат обясненията и говоренето. В повечето случаи се тръшка, когато започва да и се спи. Но и слагането да легне в такъв момент е истинско изпитание.  ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
И ние сме от тръшкащите се... Не ляга по земята (все още), но реве и пищи неистово, когато нещо не му е угодно или пък когато просто е нервен. Той е страхотно емоционален и активен и предполагам, че просто изпуска парата, защото в повечето случаи реве безпричинно. Друг е въпроса, че в доста от случаите моите нерви не издържат  Embarassed. Опитвам се да го игнорирам, но нещо не ми се отдава успешно. Отвличането на вниманието при нас не работи, даже повече го изнервя. Особено се вбесява, когато се опитвам да го гушна и успокоя. Направо в чудо съм се видяла. Ще следя темата с интерес.

# 24
  • Мнения: 506
мерси за отговорите Simple Smile сега се обръщам към мамите с малко по-големи дечица - да съм с детето в магазин, тя да е примерно на 2-3 години, говореща,разбираща и в един момент да поиска нещо,което аз не мога или не искам да и купувам и да започне да се тръшка там, да ми тропа с крак и да ми се въргаля по земята  #Crazy това съм го виждала и съм си задавала въпроса  моята като стане на тази възраст и ми направи този номер , какво правя????? много ми се иска да мога да изкореня това поведение докато е още малка,за да си нямам проблеми по-късно. разбирате ли ме ?
Ами, моята дъщеричка е на 2г. и 1м. , почна да се тръшка  на шест месечна  ooooh! , а относно магазина, гледам да й купя нещо преди да го е поискала (обикновено знам какво), но имахме проблем с калколатора на продавачката, влиза при нея (доста бързо, за да мога да реагирам) взима  го и не иска да й го връща #Crazy Sick, а когато успея да и го изтръгна от ръцете се почва шоуто.. Whistling Crazy, така, че почнах да си нося от вкъщи и калколатор Shocked
И моя съвет е да я игнорираш ignore2 , но не е зле и да се подготвяш, не знам дали ще се оправи с времето, но със сигурност ти ще свикнеш Mr. Green!!!
Питах за зодията, защото моята дъщеря е скорпион с асцидент в лъв и който разбира от зодии ще е на ясно за какво говоря. Wink Дано всички съвети които са ти дали да ти помогнат, защото в моя случай - съм пробвала всичко описано, че и от горе, но нищо не помогна!  Crazy Confused Whistling
А с градинките как сте, в смисъл ако не иска да се прибира, а ти искаш? newsm78

# 25
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И мойта мома започна да се тръшка преди меесц  ( на 10 месеца). При нас игнорът обаче не върви. реве час ако трябва. Няколко пъти вече си изпускам нервите и и се карам, надявам се да се отучи някак, защото не си представям как ще го приема пред чужди хора Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 245
мерси за отговорите Simple Smile сега се обръщам към мамите с малко по-големи дечица - да съм с детето в магазин, тя да е примерно на 2-3 години, говореща,разбираща и в един момент да поиска нещо,което аз не мога или не искам да и купувам и да започне да се тръшка там, да ми тропа с крак и да ми се въргаля по земята  #Crazy това съм го виждала и съм си задавала въпроса  моята като стане на тази възраст и ми направи този номер , какво правя????? много ми се иска да мога да изкореня това поведение докато е още малка,за да си нямам проблеми по-късно. разбирате ли ме ?
Ами, моята дъщеричка е на 2г. и 1м. , почна да се тръшка  на шест месечна  ooooh! , а относно магазина, гледам да й купя нещо преди да го е поискала (обикновено знам какво), но имахме проблем с калколатора на продавачката, влиза при нея (доста бързо, за да мога да реагирам) взима  го и не иска да й го връща #Crazy Sick, а когато успея да и го изтръгна от ръцете се почва шоуто.. Whistling Crazy, така, че почнах да си нося от вкъщи и калколатор Shocked
И моя съвет е да я игнорираш ignore2 , но не е зле и да се подготвяш, не знам дали ще се оправи с времето, но със сигурност ти ще свикнеш Mr. Green!!!
Питах за зодията, защото моята дъщеря е скорпион с асцидент в лъв и който разбира от зодии ще е на ясно за какво говоря. Wink Дано всички съвети които са ти дали да ти помогнат, защото в моя случай - съм пробвала всичко описано, че и от горе, но нищо не помогна!  Crazy Confused Whistling
А с градинките как сте, в смисъл ако не иска да се прибира, а ти искаш? newsm78

малката е зодия везни. казват ,че били много тихи и добри хора ,но с характер ако питате мен Simple Smile с градинките сме ок за сега. трудното при нея е след като се разходи и си поиграе да я сложа да седне в количката,за да се прибираме, ако си я водя за ръчичка нямаме проблеми ,но тогава се разчеквам между нея и количката  Joy 

# 27
  • Мнения: 506
Цитат
малката е зодия везни. казват ,че били много тихи и добри хора ,но с характер ако питате мен Smile с градинките сме ок за сега. трудното при нея е след като се разходи и си поиграе да я сложа да седне в количката,за да се прибираме, ако си я водя за ръчичка нямаме проблеми ,но тогава се разчеквам между нея и количката  35 
Joy
Е, по-добре си от мен!! Peace Лятото сме седяли до към 23-23:30ч. из градинките, защото ако реша да я прибирам, преди да се е изморила....малееее Sick, то едни крясъци, тръшканици, опъва се като стрела и  не мога да я пъхна в количката и пр. , а да не говорим как привличахме вниманиетио с тези си действия  Shocked Shocked Shocked, чувствах се толкова безпомощна,  веднъж даже един дядо се показа на прозореца и почна да ми вика, какво съм му правила на това дете, че викало така..  EmbarassedCrazy
Пробвах и това - казвам й, че си тръгвам, а тя.. Shocked..ми маха и ми праща целувки. Shocked Shocked Shocked
Но малката си има слабо място - баща й, него го слуша и не му върти номера, че за градинките така се оправих, почна татко й да я изкарва и готово!! Mr. Green Joy

# 28
  • Мнения: 53
оххх , незнам какво да кажа и аз ... при нас проблемът е малко по-различен, детето е спокойно , много рядко се случва да се тръшне , но стане ли това някои членове от семейството веднага ме поглеждат накриво и изпитателно... правят се изводи, че аз съм виновна, как можело детето да се тръшка, щяла да ме излага по улиците , да съм го изкоренила този "навик " (а то изобщо не може да се каже,че е навик, защото се случва многоооо рядко и то сега в период,когато никнат зъби, та не се знае защо точно киселее ) ако не съм го била прекратила сега, после срам съм щяла да бера... така ме смачкват с погледите си ,че ми се реве. гледам си детето сама, държа се много спокойно с нея, дори като прави белички не избухвам , научила съм я на всичко,което може да знае едно бебе на нейната възраст ,обаче се чака само едно нещо да направи извън техните разбирания за " добро дете " и ме правят сама да си говоря. та хайде и аз да попитам , извинявай paia4e ,че ще използвам темата ти, но моля кажете ми аз ли наистина съм виновна за това,че детето е криво понякога и как да им обясня,че правя всичко по силите си,но някои неща не зависят от мен ...

# 29
  • софия
  • Мнения: 636
да, и моята го правеше, но вече не. Тактиката ми действа безотказно - или аз излизам от стаята за 5мин. или нея я занасям така както пищи в нейната стая за 5мин. Не за повече. Като минат отварям вратата - тя играе, цари мир и спокойствие, взимам я с мен и всичко е ОК. Два пъти го приложих и вече не пищи и не се тръшка. Четох го в книга по детска психология на Ф. Додсън и метода работи.

# 30
  • Мнения: 506
та хайде и аз да попитам , извинявай paia4e ,че ще използвам темата ти, но моля кажете ми аз ли наистина съм виновна за това,че детето е криво понякога и как да им обясня,че правя всичко по силите си,но някои неща не зависят от мен ...
Това е абсурдно, ти с какви хора живееш, не може така.Категорична съм, че вината не е в теб, дете е, а не голям човек, то не знае и затова прави каквото си иска, не пита искаш ли или не.Когато се накриви търси причината, вместо да обръщаш внимание на околните, да си намерят друга работа, детето ще му мине, така, че няма за какво да се притесняваш. Hug
Съветвам те следващия път, когато детето прояви инат, да го оставиш насаме с хората които те обвиняват, че не можеш да се справиш, да видим те дали ще успеят!! Mr. Green

# 31
  • Мнения: 9 487
И аз препоръчвам горещо "Изкуството да бъдеш родител" на Додсън Peace
Мн е дълго за да постна цялата глава от книгата-става дума за т.нар. "ранен пубертет". Хубавото в книгата е че освен, че запознава нас, родителите с етапите от развитието на децата ни, Додсън дава и варианти за справяне с проблема и обяснява ситуацията от гледна точка на детето, която разбира се на нас ни убягва. Той е детски психолог Peace

# 32
# 33
# 34
# 35
  • София
  • Мнения: 2 686
Ще я прочета с голям интерес, благодаря!

# 36
  • Мнения: 9 487
азbouquet

Мамите, които я прочетат ще споделят ли мнение ?

# 37
  • Мнения: 4 621
Болна тема ooooh! При нас започна горе долу на вашата възраст и все още се случва понякога, макар и по рядко и вече по-лесно за овладяване. Към 2-те години положението беше най-зле. Като не станеше на нейната лягаше по земята пищеше, риташе и нямаше нещо, което да помогне ooooh! Е, примирих се като се надявах, че ще отмине с възрастта. Сега сме много много по-добре Grinning Присеща се понякога за тези си номера, но с няколко мои реплики нещата се оправят и веднага се прекратява "шоуто". Не мисля, че има шанс да се справиш с това, просто ще трябва да имаш търпение докато премине Peace

# 38
  • Мнения: 630
И моята дъщеря го прави от време на време. При нас действат 2 неща - баща й се намесва и като почне да я пита разни неща, тя забравя да реве, ако го няма, аз просто излизам от стаята и обикновено 5 минути след тове вече е спряла да реве.

# 39
  • Мнения: 208
Не позволявай да те води за носа ,отстоявай своите позиции!Казвам го от личен опит,но аз съм от тези ,които отстъпват само и само да не плаче,че като почне няма спиране.Исега можеш да си представиш как сме.Но вече е по-голяма и гледам да и отвличам вниманието.Разговаряме.Понякога и слуша,но да ежива и здрава.Казвам и че е"на мама глезанката"

# 40
  • плевен
  • Мнения: 133
Аз не искам да ставам досадна, нито да правя реклама, но съм доволна от тази книга:

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-4588/izkustvoto-da-bydes … fichu-dodsyn.html

Цената й също не е непосилна.
прегледах я и ще си я поръчам мисля че ще ми е от полза благодаря
темата е интересна ще я следя

# 41
при нас се случи 2 пъти и то след като видя как братовчед ми се тръшка - бяхме на гости. Явно доста се беше впечатлила тъй като след като се прибрахме при първия отказ за нещо тя започна да се тръшка точно по същия начин Бях изумена колко внимателно го е наблюдавала и започнах да се смея на глас. Дъщеря ми явно не очакваше такава реякция и нещо се смути. Следващата подобна случка ме принуди да и се скарам - което не помогна. Тогаво пробвах друга стратегия: след като около 5 минути не и обръщах внимание започнах да и говоря като на възрастен човек  убедена че ще ме разбере -  newsm78 Хм и какво правиш сега?  Е тя не ми отговори  но имаше ефект  Hug оттогава не се тръшка  Grinning

# 42
  • Мнения: 245
мами, да чукна на дърво , да не ме чуе дявола, ама от както пуснах темата да се оплача и да поискам съвет от вас, малката нещо се поукроти и не ми е правила сцени  Hug  ако се повтори вече горе долу знам какво да правя Simple Smile благодаря ви   bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 44 225
Оставия да се въргаля и тръшка 5-10 мин, после я питай иска ли гуш, ако иска гушни я , успокой я...ако иска още да се тръшка - нека...като видят, че тръшкането не помага няколко пъти и се отказват общо взето....моя по едно време така се тръшкаше и даже блъскаше с крака, раце, глава...общо взето рядко сега го прави и като не му обърна внимание почти веднага става....
Иначе ако помага разсейването хубаво...ако ли не...по-добре бъди безразлична...

# 44
  • Мнения: 9 487
Аз не искам да ставам досадна, нито да правя реклама, но съм доволна от тази книга:

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-4588/izkustvoto-da-bydes … fichu-dodsyn.html

Цената й също не е непосилна.
прегледах я и ще си я поръчам мисля че ще ми е от полза благодаря
темата е интересна ще я следя


Ако беше отворила и втора страница на темата, немаше да се харчиш-има линк да си я дръпнеш Wink

# 45
  • Мнения: 117
Хайде и ние сме в групата,тръшкаме се и то как само, дори си удряме главата нарочно в земята и тогава и да се чудиш от болка ли реве или от яд?разбира се не всеки път ине за всичко, но понякога я игнорирам  друк път я гушкам и и казвам , че няма да стане и обяснявам защо, по-вечето пъти разбира и спира, но определено това е период за проба,дали ще мине?!

# 46
  • Мнения: 875
и моят се тръшка, но не чак толкова драматично, както са го описали някои мами  Mr. Green . сигурно е още малък. и аз го игнорирам и има моментален ефект - удари си дупето два - три пъти в земята и забрави за какво се е разсърдил.

ред, и моят син му дай само кабели и контакти. и точно със същата тази усмивчица, която си описала и ти. когато няма с какво друго да привлече вниманието ми отива веднага до един контакт, където е включена една лампа, хваща щепсела и започва да го дърпа като ме гледа с усмивка. аз в началото винаги подскачах и отивах да го махна от там, но той отиваше отново и отново. затова смених тактиката. когато го видя там му се усмихвам, все едно, че не забелязвам какво прави; отивам при играчките му и се 'заигравам' с нещо. той веднага идва и започва да си играе и той. и като разбра, че това вече не е начин да привлече вниманието ни, просто спря да го прави  Peace .

# 47
  • Мнения: 10 758
аз обикновено ги оставям да си се тръшкат колкото си искат.Като видят, че не им обръщам внимание и спират.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 208
ред, и моят син му дай само кабели и контакти. и точно със същата тази усмивчица, която си описала и ти. когато няма с какво друго да привлече вниманието ми отива веднага до един контакт, където е включена една лампа, хваща щепсела и започва да го дърпа като ме гледа с усмивка. аз в началото винаги подскачах и отивах да го махна от там, но той отиваше отново и отново. затова смених тактиката. когато го видя там му се усмихвам, все едно, че не забелязвам какво прави; отивам при играчките му и се 'заигравам' с нещо. той веднага идва и започва да си играе и той. и като разбра, че това вече не е начин да привлече вниманието ни, просто спря да го прави  Peace .
Уж съм пробвала подобна тактика ...  newsm78
Ще се пробвам да го изиграя по-артистично, явно детето ме е надушило, че правя опити да го забаламосам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт