тръшкане-моля за съвет...

  • 2 319
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 191
Хайде и ние в групата на тръшкащите се  Twisted Evil
Основният проблем при нас е, че дъщеря ми явно си пада тип "жичкаджия" - дай и да дърпа кабели. В чудо съм се видяла ooooh!
А това хич не ми е ясно като как може да се премахне от полезрението на детето. Тя вече се завира навсякъде, просто ужас.
Много добре знае, че не трябва да го прави, но с една дяволите усмивка се шмугва към жиците и забавлението.
Правим забележки - не помага. Детето е инат. Вниманието не можеш да и отвлечеш.
Единственото, което мога да направя, е да я вдигна и преместя. И тогава почва дивният протест.
В противен случай, обаче, ще останем без телефон, компютър и т.н.
Ще следя темата.

# 16
  • Мнения: 18
Вариантите са два като се метне насред магазина - отминаваш с ледено спокойствие, все едно това дете не е твое, а във втория случай предлагаш някакъв заместител на желаната играчка. Обикновено първата опция действа, защото в момента, в който детето те изгуби от очи всред тълпата, тръшкането минава на заден план.

# 17
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Дамите са били доста изчерпателни. Аз нямам опит, но доста изчетох.
Нека цитирам една дама, не помня коя беше точно:
"Представлението свършва, когато публиката си отиде"
Успех!

# 18
  • Мнения: 503
Всички деца минават по този път.
В момент на себеопознаване и себедоказване са и
е важно да разберат до къде им се простират възможностите.
От вас зависи до къде ще им позволите да се разпрострат Wink
Не мислете че са беззащитни и не им удовлетворявайте желанията,
само за да постигнете мир!
Вашето НЕ трябва да е достатъчно твърдо и непоколебимо!

Успех с малките изнудвачи Simple Smile

# 19
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз не искам да ставам досадна, нито да правя реклама, но съм доволна от тази книга:

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-4588/izkustvoto-da-bydes … fichu-dodsyn.html

Цената й също не е непосилна.

# 20
  • Мнения: 729
И аз се присъединявам към групата на тръшкащите се.Моника започва да го прави когато нещо не и се угоди или и вземеш.Ние я оставяме да си пореве и след няколко митути вече си е намерила нова игра.Просто не и обръщаме внимание.

# 21
  • Мнения: 245
Аз не искам да ставам досадна, нито да правя реклама, но съм доволна от тази книга:

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-4588/izkustvoto-da-bydes … fichu-dodsyn.html

Цената й също не е непосилна.

за тези,които я нямат би ли ни написала на кратко какъв съвет се дава в книгата за този проблем ? Simple Smile мерси предварително   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 614
И при Калина се случва това тръшкане. НЕ знам дали е период, вече се съмнявам....Питах в яслата и ми казаха,ч е има 2 момиченца, които се тръшкат много и така постигат исканото. И нашата папагалка е откопирала много точно тръшкането с лягане по корем и мятане на крака и ръце. Оставям я да се нареве за няколко минутки, и обикновено като вляза идва да я гушна. Не знам къде греша, но не помагат обясненията и говоренето. В повечето случаи се тръшка, когато започва да и се спи. Но и слагането да легне в такъв момент е истинско изпитание.  ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
И ние сме от тръшкащите се... Не ляга по земята (все още), но реве и пищи неистово, когато нещо не му е угодно или пък когато просто е нервен. Той е страхотно емоционален и активен и предполагам, че просто изпуска парата, защото в повечето случаи реве безпричинно. Друг е въпроса, че в доста от случаите моите нерви не издържат  Embarassed. Опитвам се да го игнорирам, но нещо не ми се отдава успешно. Отвличането на вниманието при нас не работи, даже повече го изнервя. Особено се вбесява, когато се опитвам да го гушна и успокоя. Направо в чудо съм се видяла. Ще следя темата с интерес.

# 24
  • Мнения: 506
мерси за отговорите Simple Smile сега се обръщам към мамите с малко по-големи дечица - да съм с детето в магазин, тя да е примерно на 2-3 години, говореща,разбираща и в един момент да поиска нещо,което аз не мога или не искам да и купувам и да започне да се тръшка там, да ми тропа с крак и да ми се въргаля по земята  #Crazy това съм го виждала и съм си задавала въпроса  моята като стане на тази възраст и ми направи този номер , какво правя????? много ми се иска да мога да изкореня това поведение докато е още малка,за да си нямам проблеми по-късно. разбирате ли ме ?
Ами, моята дъщеричка е на 2г. и 1м. , почна да се тръшка  на шест месечна  ooooh! , а относно магазина, гледам да й купя нещо преди да го е поискала (обикновено знам какво), но имахме проблем с калколатора на продавачката, влиза при нея (доста бързо, за да мога да реагирам) взима  го и не иска да й го връща #Crazy Sick, а когато успея да и го изтръгна от ръцете се почва шоуто.. Whistling Crazy, така, че почнах да си нося от вкъщи и калколатор Shocked
И моя съвет е да я игнорираш ignore2 , но не е зле и да се подготвяш, не знам дали ще се оправи с времето, но със сигурност ти ще свикнеш Mr. Green!!!
Питах за зодията, защото моята дъщеря е скорпион с асцидент в лъв и който разбира от зодии ще е на ясно за какво говоря. Wink Дано всички съвети които са ти дали да ти помогнат, защото в моя случай - съм пробвала всичко описано, че и от горе, но нищо не помогна!  Crazy Confused Whistling
А с градинките как сте, в смисъл ако не иска да се прибира, а ти искаш? newsm78

# 25
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И мойта мома започна да се тръшка преди меесц  ( на 10 месеца). При нас игнорът обаче не върви. реве час ако трябва. Няколко пъти вече си изпускам нервите и и се карам, надявам се да се отучи някак, защото не си представям как ще го приема пред чужди хора Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 245
мерси за отговорите Simple Smile сега се обръщам към мамите с малко по-големи дечица - да съм с детето в магазин, тя да е примерно на 2-3 години, говореща,разбираща и в един момент да поиска нещо,което аз не мога или не искам да и купувам и да започне да се тръшка там, да ми тропа с крак и да ми се въргаля по земята  #Crazy това съм го виждала и съм си задавала въпроса  моята като стане на тази възраст и ми направи този номер , какво правя????? много ми се иска да мога да изкореня това поведение докато е още малка,за да си нямам проблеми по-късно. разбирате ли ме ?
Ами, моята дъщеричка е на 2г. и 1м. , почна да се тръшка  на шест месечна  ooooh! , а относно магазина, гледам да й купя нещо преди да го е поискала (обикновено знам какво), но имахме проблем с калколатора на продавачката, влиза при нея (доста бързо, за да мога да реагирам) взима  го и не иска да й го връща #Crazy Sick, а когато успея да и го изтръгна от ръцете се почва шоуто.. Whistling Crazy, така, че почнах да си нося от вкъщи и калколатор Shocked
И моя съвет е да я игнорираш ignore2 , но не е зле и да се подготвяш, не знам дали ще се оправи с времето, но със сигурност ти ще свикнеш Mr. Green!!!
Питах за зодията, защото моята дъщеря е скорпион с асцидент в лъв и който разбира от зодии ще е на ясно за какво говоря. Wink Дано всички съвети които са ти дали да ти помогнат, защото в моя случай - съм пробвала всичко описано, че и от горе, но нищо не помогна!  Crazy Confused Whistling
А с градинките как сте, в смисъл ако не иска да се прибира, а ти искаш? newsm78

малката е зодия везни. казват ,че били много тихи и добри хора ,но с характер ако питате мен Simple Smile с градинките сме ок за сега. трудното при нея е след като се разходи и си поиграе да я сложа да седне в количката,за да се прибираме, ако си я водя за ръчичка нямаме проблеми ,но тогава се разчеквам между нея и количката  Joy 

# 27
  • Мнения: 506
Цитат
малката е зодия везни. казват ,че били много тихи и добри хора ,но с характер ако питате мен Smile с градинките сме ок за сега. трудното при нея е след като се разходи и си поиграе да я сложа да седне в количката,за да се прибираме, ако си я водя за ръчичка нямаме проблеми ,но тогава се разчеквам между нея и количката  35 
Joy
Е, по-добре си от мен!! Peace Лятото сме седяли до към 23-23:30ч. из градинките, защото ако реша да я прибирам, преди да се е изморила....малееее Sick, то едни крясъци, тръшканици, опъва се като стрела и  не мога да я пъхна в количката и пр. , а да не говорим как привличахме вниманиетио с тези си действия  Shocked Shocked Shocked, чувствах се толкова безпомощна,  веднъж даже един дядо се показа на прозореца и почна да ми вика, какво съм му правила на това дете, че викало така..  EmbarassedCrazy
Пробвах и това - казвам й, че си тръгвам, а тя.. Shocked..ми маха и ми праща целувки. Shocked Shocked Shocked
Но малката си има слабо място - баща й, него го слуша и не му върти номера, че за градинките така се оправих, почна татко й да я изкарва и готово!! Mr. Green Joy

# 28
  • Мнения: 53
оххх , незнам какво да кажа и аз ... при нас проблемът е малко по-различен, детето е спокойно , много рядко се случва да се тръшне , но стане ли това някои членове от семейството веднага ме поглеждат накриво и изпитателно... правят се изводи, че аз съм виновна, как можело детето да се тръшка, щяла да ме излага по улиците , да съм го изкоренила този "навик " (а то изобщо не може да се каже,че е навик, защото се случва многоооо рядко и то сега в период,когато никнат зъби, та не се знае защо точно киселее ) ако не съм го била прекратила сега, после срам съм щяла да бера... така ме смачкват с погледите си ,че ми се реве. гледам си детето сама, държа се много спокойно с нея, дори като прави белички не избухвам , научила съм я на всичко,което може да знае едно бебе на нейната възраст ,обаче се чака само едно нещо да направи извън техните разбирания за " добро дете " и ме правят сама да си говоря. та хайде и аз да попитам , извинявай paia4e ,че ще използвам темата ти, но моля кажете ми аз ли наистина съм виновна за това,че детето е криво понякога и как да им обясня,че правя всичко по силите си,но някои неща не зависят от мен ...

# 29
  • софия
  • Мнения: 636
да, и моята го правеше, но вече не. Тактиката ми действа безотказно - или аз излизам от стаята за 5мин. или нея я занасям така както пищи в нейната стая за 5мин. Не за повече. Като минат отварям вратата - тя играе, цари мир и спокойствие, взимам я с мен и всичко е ОК. Два пъти го приложих и вече не пищи и не се тръшка. Четох го в книга по детска психология на Ф. Додсън и метода работи.

Общи условия

Активация на акаунт