Купувате ли книги от Amazon?

  • 6 915
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
...от 4-5 години подаряваме и получаваме основно гифт карти от амазон и пазаруваме там всичко-книги,играчки,обувки,списания абонамент..не съм имала проблем с КК,доставка,некоректност или каквото..
*
тук има верига http://www.halfpricebooks.com/ където ходих за учебници преди години,но http://books.half.ebay.com/ е по-добра
*
не купувам от нормални книжарници,излишно скъпо е,но ходим през ден да си четем на място,да играем с влакове,за стори тайм,за кафе и пр..

# 16
  • Мнения: 2 563
Вече осма година пазарувам там - без засечка.

# 17
  • Мнения: 1 783

не купувам от нормални книжарници,излишно скъпо е,но ходим през ден да си четем на място,да играем с влакове,за стори тайм,за кафе и пр..
и аз така.
Амазон са огромен сайт, за какво ли не и не си спомням да е имало скандал за кредитни карти. спомням си за скандал, в който имаха различни цени за различни потребители на едни и същи стоки - на новаците им даваха по-ниски, а за вече зарибените цените бяха по-високи. аз купъвам всичко от там, последно дори шампоан , пак по-евтино от Аведа магазина.

# 18
  • Мнения: 2 907
И аз купувам книги от Амазон. От немския и книгите ми пристигат за два дни ( а понякога за един!) до Франция. Намирам услугите им за напълно ок, няма за какво да се оплача.

А кога е имало злоупотреби с лични данни? И за коя държава става въпрос? Хвърлихте ме в лека паника, защото аз съм парано и все си мисля, че някой ще ми хакне номера и ще си купи кола например с моите пари  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 9 052
хм, от ноември ;акам подаръка на малкия да се полузи и още го няма , само диипли сори се зува от тях  Rolling Eyes

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 639
От 3-4 години насам 99% от закупените ми книги са по нета (Амазон главно, английския и френския). Досега не съм имала проблеми, доволна съм, спазват си сроковете за доставка, злоупотрeби не съм установила.

Обичам и аз книжарниците, ама с малката хала наоколо разлистването на книга на спокoйствие е в кръга на недостижимите мечти...

# 21
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Алиса и mystic, мъжът ми го е чул това по радиото и то преди година-две. Изобщо не е обърнал внимание на детайли, защото, както казах по-горе, не сме ползвали интернет-книжарници никога досега. Но, като съдя по опита ви, май ще започнем. Grinning Hug

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Купувах докато бях в Америка, но от Европа не съм. Имам въпрос към тези, които са в Европа: за колко време горе-долу пристигат книгите и колко са пощенските разходи ( търсих в американският и английският сайт, но нещо не мога да намеря)?

Имам позната в Америка, която използва Амазон и за филми под наем. Страшно евтино и  най-вече удобно.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Купувах докато бях в Америка, но от Европа не съм. Имам въпрос към тези, които са в Европа: за колко време горе-долу пристигат книгите и колко са пощенските разходи ( търсих в американският и английският сайт, но нещо не мога да намеря)?

Имам позната в Америка, която използва Амазон и за филми под наем. Страшно евтино и  най-вече удобно.
Зависи от кого купуваш продукта; например в една поръчка имах 2 артикула от амазон и 2 от други различни продавачи. Нещата от Амазон пристигнаха след 1 ден; останалите едновременно след 4. (поръчката беше веднага след Коледа, т.е. поне 3 празнични дни забавят доставката)
От Амазон доставят безплатно, ако направиш покупка от над 20Е, а понякога има и изключения. Останалите продаващи чрез Амазон ползват стандартните пощенски тарифи. В Германия има опция за пратка на книги,  струва 1.80Е като пакетчето трябва да е обозначено, че е книга и не се залепва, за да контролират, ако искат.

# 24
Аз купувам години наред само от Амазон и съм много доволна. Нямам оплаквания тъй като всичко е било коректно до момента  Peace

# 25
  • Мнения: 1 116
Купуваме и стари и нови книги от Амазон, вече години наред и проблеми не сме имали.
За тия които се притесняват за данните на кредитните си карти, вече повечето банки могат да ти дадът номер(става ако имаш онлайн регистрация на картата),  различен от истинския номер на кредитната ти карта, важащ само за едно онлайн плащане. Съпругът ми вече само така пазарува онлайн, аз още не съм.

# 26
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Танита, това не го знаех, но звучи идеално. Grinning Само не ми е ясно, какво значи "едно онлайн плащане"? Всеки път, когато реша да купя нещо, ще ми трябва нов номер, или за всеки различен продавач (независимо колко покупки имам от него)- различен номер?

# 27
  • Мнения: 1 116
Да точно така, важи само за едно плащане, при следваща поръчка и плащане, независимо дали от същия или различен продавач, ще трябва пак да си поискаш нов номер и така всеки път, когато не искаш да си пишеш истинския номер на кредитната карта при онлайн плащане. Получаването на този номер става онлайн, аз затова писах че трябва да ти е регистрирана онлайн картата.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Супер са Амазон, а доставката е изключително бърза, ако имат в наличност. Ако нямат, ти пишат писмо, че ще закъснее и колко врем. Ако не те устройва, просто канселираш заявката. По имейла те държат в течение, как се движи поръчката ти. Комуникацията с клиента е на ниво и то независимо дали пазаруваш от Амазон или от друг продавач, регистриран в сайта  Peace
Аз също обичам да купувам книги от книжарниците, обаче първо, там изборът не може да се сравни с този в Амазон, второ, цените в книжарницата винаги са по-високи  Rolling Eyes А 15 паунда, което е изискването за безплатна доставка, ги правя без проблем  ooooh!

# 29
  • България
  • Мнения: 1 090
И аз пазарувам много и май единствено от Амазон напоследък,основно книги и филми за детето,много съм доволна,пристигат супер бързо,грам проблеми съм нямала досега. Peace
Това за номерът на картата е интересно,не бях чувала...

Общи условия

Активация на акаунт