Купувате ли книги от Amazon?

  • 6 926
  • 55
  •   1
Отговори
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Забелязвам, че цените там са значително по-ниски от тези в книжарниците. Но мъжът ми не иска да купуваме от там, защото преди време имало скандал, че крадат от картите. Confused

Какви са вашите впечатления?

# 1
  • Мнения: 2 257
От около 5 години не съм купувала от тях, но преди това нямах проблеми с картата.
Сега пазарувам на живо, защото по ми харесва атмосферата в книжарниците тук.
Да не би да става дума за тези търговци, закачени за Амазон, които продават книги на старо - там ми се струва по-вероятно да има издънки с картите, отколкото със самия Амазон?

# 2
  • Мнения: 2 093
Защо не пробваш от chapters. Преди два месеца си порьчах книги от там. Спомням си че цените бяха по ниски и осбенно ако имаш membership/irewards card взимаш допьлнително 10 % намаление. Номера е да порьчаш нещо над $39 и доставката ти е безплатна. Аз се комбинирах с една колежка и двете си порьчахме общо 4 книги и на всяка спестихме по $5-6

# 3
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Джи, и аз поради същата причина не съм купувала досега книги чрез интернет. Харесва ми мирисът на хартия в книжарниците и ми е много уютно там. Laughing Обаче си купих отЧаптерс една книга миналата седмица за 20$, и после видях в Амазон цялата поредица от 4 книги за 40$. ooooh! Та оттам почна да ме човърка нещо. Wink

Крисимами, ще им разгледам сайта на Чаптърс. Да видя има ли разлика с цените в книжарницата. Simple Smile

# 4
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

Мъжът ми много книги е поръчвал от амазон, не сме имали проблеми. Мисля, че плащаше с paypal...

# 5
  • Мнения: 3 491
Купуваме, да, вече години наред. Нямам притеснения да купувам от тези, които са "на старо", всъщност в повечето случаи такива купувам. Плащам с кредитна карта, не са ставали издънки, и пратките са идвали както и когато трябва. 

# 6
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Блажка, музика за ушите ми!  LaughingHug

А какви са тези BARGAIN BOOKS? С какво са по-различни от останалите? Видях, че са нови, били с бележки на издателя. Какво значи това? newsm78

# 7
  • Мнения: 3 491

А какви са тези BARGAIN BOOKS? С какво са по-различни от останалите? Видях, че са нови, били с бележки на издателя. Какво значи това? newsm78
Не са ли просто книги, които се продават с голяма отстъпка? Не съм купувала досега по този  критерий, но така ми се струва.  newsm78

# 8
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Блажка, виж какво пише за тях:

"Bargain books are new but could include a small mark from the publisher and an Amazon.com price sticker identifying them as such.
The slight mark or stamp that may be present on the edges of a bargain book's pages is an industry's identification that it is an overstocked book and is not to be sold at the full price. Bargain books are not used, previously-read, defective, or inferior in any way."

Демек нови, ама не баш като другите. Wink

# 9
Само от  Amazon купувам книги  Peace

# 10
  • Мнения: 1 199
Не сме имали проблеми с Амазон. Скоро си поръчвах книги и сравнявах цените в Чаптърс и Амазон и установих че цените на книгите които търсех са напълно идентични. И при Чаптърс и при Амазон доставката е безплатна при поръчка 39 долара или повече.

# 11
  • Мнения: 1 630
Купувам много от Амазон от години.
Не съм имала проблеми с кредитната карта.
Така или иначе има срок в който да реагираш като ти дойде извлечението и в него има нещо нередно.

Пазарувам и от книжарница заради атмосферата и удоволствието да разлистиш книгата
Имаме любима книжарница, в която редовно прекарваме по доста време.
Има добър избор на книги, кафене, меки столчета да седиш и да се четеш,
правят концерти, срещи с автори и литературни четения

# 12
  • Мнения: 2 032
Да, защото е много лесно, бързо и удобно. Също така и музика, и някои неща за спорт. В Англия доставката на неща от тях над 15 лири е безплатна.

Не казваш конкретно за какъв "скандал" с кредитна карта говориш, но както знаеш, като потребител си защитена и за недоставка на стоката, и за измама с твоята карта.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 102
95% само от Амазон купувам. В книжарница мога да вляза, само ако съм със спящо бебе и без голямото синче.  Confused
В нашето градче няма огромни книжарници, където може да се поседне и прелисти книга; затова, ако ми домъчнее за мирис на много книги се забивам в библиотеката Flutter

# 14
  • Мнения: 9 052
не ми се вярва да ти откраднат нещо от картата, но може да пише, че ще доставят до 3 дена, а да доставят след 3 месеца ...

# 15
  • Мнения: 3 367
...от 4-5 години подаряваме и получаваме основно гифт карти от амазон и пазаруваме там всичко-книги,играчки,обувки,списания абонамент..не съм имала проблем с КК,доставка,некоректност или каквото..
*
тук има верига http://www.halfpricebooks.com/ където ходих за учебници преди години,но http://books.half.ebay.com/ е по-добра
*
не купувам от нормални книжарници,излишно скъпо е,но ходим през ден да си четем на място,да играем с влакове,за стори тайм,за кафе и пр..

# 16
  • Мнения: 2 563
Вече осма година пазарувам там - без засечка.

# 17
  • Мнения: 1 783

не купувам от нормални книжарници,излишно скъпо е,но ходим през ден да си четем на място,да играем с влакове,за стори тайм,за кафе и пр..
и аз така.
Амазон са огромен сайт, за какво ли не и не си спомням да е имало скандал за кредитни карти. спомням си за скандал, в който имаха различни цени за различни потребители на едни и същи стоки - на новаците им даваха по-ниски, а за вече зарибените цените бяха по-високи. аз купъвам всичко от там, последно дори шампоан , пак по-евтино от Аведа магазина.

# 18
  • Мнения: 2 907
И аз купувам книги от Амазон. От немския и книгите ми пристигат за два дни ( а понякога за един!) до Франция. Намирам услугите им за напълно ок, няма за какво да се оплача.

А кога е имало злоупотреби с лични данни? И за коя държава става въпрос? Хвърлихте ме в лека паника, защото аз съм парано и все си мисля, че някой ще ми хакне номера и ще си купи кола например с моите пари  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 9 052
хм, от ноември ;акам подаръка на малкия да се полузи и още го няма , само диипли сори се зува от тях  Rolling Eyes

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 679
От 3-4 години насам 99% от закупените ми книги са по нета (Амазон главно, английския и френския). Досега не съм имала проблеми, доволна съм, спазват си сроковете за доставка, злоупотрeби не съм установила.

Обичам и аз книжарниците, ама с малката хала наоколо разлистването на книга на спокoйствие е в кръга на недостижимите мечти...

# 21
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Алиса и mystic, мъжът ми го е чул това по радиото и то преди година-две. Изобщо не е обърнал внимание на детайли, защото, както казах по-горе, не сме ползвали интернет-книжарници никога досега. Но, като съдя по опита ви, май ще започнем. Grinning Hug

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Купувах докато бях в Америка, но от Европа не съм. Имам въпрос към тези, които са в Европа: за колко време горе-долу пристигат книгите и колко са пощенските разходи ( търсих в американският и английският сайт, но нещо не мога да намеря)?

Имам позната в Америка, която използва Амазон и за филми под наем. Страшно евтино и  най-вече удобно.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Купувах докато бях в Америка, но от Европа не съм. Имам въпрос към тези, които са в Европа: за колко време горе-долу пристигат книгите и колко са пощенските разходи ( търсих в американският и английският сайт, но нещо не мога да намеря)?

Имам позната в Америка, която използва Амазон и за филми под наем. Страшно евтино и  най-вече удобно.
Зависи от кого купуваш продукта; например в една поръчка имах 2 артикула от амазон и 2 от други различни продавачи. Нещата от Амазон пристигнаха след 1 ден; останалите едновременно след 4. (поръчката беше веднага след Коледа, т.е. поне 3 празнични дни забавят доставката)
От Амазон доставят безплатно, ако направиш покупка от над 20Е, а понякога има и изключения. Останалите продаващи чрез Амазон ползват стандартните пощенски тарифи. В Германия има опция за пратка на книги,  струва 1.80Е като пакетчето трябва да е обозначено, че е книга и не се залепва, за да контролират, ако искат.

# 24
Аз купувам години наред само от Амазон и съм много доволна. Нямам оплаквания тъй като всичко е било коректно до момента  Peace

# 25
  • Мнения: 1 116
Купуваме и стари и нови книги от Амазон, вече години наред и проблеми не сме имали.
За тия които се притесняват за данните на кредитните си карти, вече повечето банки могат да ти дадът номер(става ако имаш онлайн регистрация на картата),  различен от истинския номер на кредитната ти карта, важащ само за едно онлайн плащане. Съпругът ми вече само така пазарува онлайн, аз още не съм.

# 26
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Танита, това не го знаех, но звучи идеално. Grinning Само не ми е ясно, какво значи "едно онлайн плащане"? Всеки път, когато реша да купя нещо, ще ми трябва нов номер, или за всеки различен продавач (независимо колко покупки имам от него)- различен номер?

# 27
  • Мнения: 1 116
Да точно така, важи само за едно плащане, при следваща поръчка и плащане, независимо дали от същия или различен продавач, ще трябва пак да си поискаш нов номер и така всеки път, когато не искаш да си пишеш истинския номер на кредитната карта при онлайн плащане. Получаването на този номер става онлайн, аз затова писах че трябва да ти е регистрирана онлайн картата.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Супер са Амазон, а доставката е изключително бърза, ако имат в наличност. Ако нямат, ти пишат писмо, че ще закъснее и колко врем. Ако не те устройва, просто канселираш заявката. По имейла те държат в течение, как се движи поръчката ти. Комуникацията с клиента е на ниво и то независимо дали пазаруваш от Амазон или от друг продавач, регистриран в сайта  Peace
Аз също обичам да купувам книги от книжарниците, обаче първо, там изборът не може да се сравни с този в Амазон, второ, цените в книжарницата винаги са по-високи  Rolling Eyes А 15 паунда, което е изискването за безплатна доставка, ги правя без проблем  ooooh!

# 29
  • България
  • Мнения: 1 090
И аз пазарувам много и май единствено от Амазон напоследък,основно книги и филми за детето,много съм доволна,пристигат супер бързо,грам проблеми съм нямала досега. Peace
Това за номерът на картата е интересно,не бях чувала...

# 30
  • Мнения: 1 817
Купуваме си почти само от тях и до сега не сме имали проблеми! (дано и за напред е така!)

# 31
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Първата ми поръчка от Амазон беше 98 година, още живеех в Катар, платих с дебитната си карта, оттогава съм заклет клиент, поръчвам непрекъснато от тях (но и в книжарница обичам да ходя, де, на място други вдъхновения идват). Това е една от най-сигурните фирми за и-нет търговия, няма място за притеснения.

# 32
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз обичам да разгледам книгите, да ги разлистя, да ги помириша, да ги попрочета на живо и после да са прибера в къщи и да си ги поръчам онлайн за по-евтино. предпочитам да купувам от barnes and noble, щото за тях съпругът има остъпка от компанията, но и от амазон поръчвам чат-пат. виж, powells като посетим, икономическите съображения не успяват да ме въздържат от покупка, редовно си тръгваме от там с книжчици под мишници...

# 33
  • Мнения: 2 379
Aз до сега никога не съм купувала от Amazon, но адски много искам едни книги, които сега намирам там!...
Видях, че за Европа има DE, FR, UK и при регистрация не се регистрирам за целия Amazon, а само за сайта на конкретната държава! Shocked Правилно съм разбрала, нали? Това е много странно.
И виждам, че над определена сума има безплатна доставка. Това за цяла Европа ли важи или само за DE, FR, UK?
Нещо не мога да се ориентирам колко би ми струвала доставката на книги до Италия или България или Швейцария...

# 34
Aз до сега никога не съм купувала от Amazon, но адски много искам едни книги, които сега намирам там!...
Видях, че за Европа има DE, FR, UK и при регистрация не се регистрирам за целия Amazon, а само за сайта на конкретната държава! Shocked Правилно съм разбрала, нали? Това е много странно.
И виждам, че над определена сума има безплатна доставка. Това за цяла Европа ли важи или само за DE, FR, UK?
Нещо не мога да се ориентирам колко би ми струвала доставката на книги до Италия или България или Швейцария...


ако не греШа имаШе по едно време и ИТ, но за много кратко време
купувала съм от УК и ДЕ
в процеса на поръ4ката преди да потвърдиШ и да платиШ ти излиза сумата за Шипинг ... обикновено ти предлагат и варианти в зависимост от сроковете за изпраЩане
за нас не е много изгодно....

# 35
  • Мнения: 1 550
Aз до сега никога не съм купувала от Amazon, но адски много искам едни книги, които сега намирам там!...
Видях, че за Европа има DE, FR, UK и при регистрация не се регистрирам за целия Amazon, а само за сайта на конкретната държава! Shocked Правилно съм разбрала, нали? Това е много странно.
И виждам, че над определена сума има безплатна доставка. Това за цяла Европа ли важи или само за DE, FR, UK?
Нещо не мога да се ориентирам колко би ми струвала доставката на книги до Италия или България или Швейцария...

Точно така, трябва ти регистрация за всяка страна. Над определена сума поръчките са безплатни само на територията на страната, в която живееш. Ако поръчам книги в английския сайт, заплащам доставката до Холандия без значение на каква сума ми е поръчката. Ако не всички книги са в наличност, избирам опцията "еднократна доставка" и заплащам еднократно. Така, понякога чакам около 3 седмици.
До сега не сме имали проблеми с доставки или злоупотреба на лични данни.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 11:10 от Милен@

# 36
  • Мнения: 1 550
Калинка, ето тарифите за доставка. Аз плащам около 8 ? на доставка.

# 37
  • Мнения: 461
Аз си пазаря от там, без да използвам кредитна карта, превеждам парите на продавача и си чакам книжката. Само веднъж се случи да не пристигне нищо. Е, тогава хапваш дръвцето. Поне не беше скъпа книгата.

# 38
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Купувам от американския сайт на Amazon, тъй като не всички книги на английски мога да намеря в местните книжарници...
Плащам с международна Виза, не съм имала проблеми (да чукна на дърво, че и аз се страхувам по принцип с он-лайн търговията). Обикновено поръчките пристигат след седмица, което ме устройва като срок. Simple Smile
Но не съм поръчвала от трети лица (тези с old & new), които ползват Amazon за предлагане на книгите, всички поръчки са ми били директни  Peace

nat, как превеждаш парите на продавача, ако не с кредитна карта?  Thinking

# 39
  • Мнения: 461
Той си дава банковата сметка и аз от моята сметка му превеждам сумата на неговата. Става и с online banking, а става и по стария допотопен начин, да попълня платежно нареждане и да се разходя до банката.

# 40
  • Мнения: 195
а в този Амазон има ли книги на български?

# 41
  • Мнения: 2 379
Джоя, Милен@, благодаря за разясненията!

Но не съм поръчвала от трети лица (тези с old & new), които ползват Amazon за предлагане на книгите, всички поръчки са ми били директни  Peace
А как разбирате кои книги са от трети лица и кои са директно от сайта?
Само по офертата old & new ли се разбира?
Сигурно са ми много абуригенски въпросите. Laughing Извинявам се.

# 42
  • Мнения: 461
На някои си пише продажба и транспорт от амазон, а на други продавач еди кой си.

# 43
  • T"A
  • Мнения: 2 515
А как разбирате кои книги са от трети лица и кои са директно от сайта?
Само по офертата old & new ли се разбира?

Ако отвориш офертата за тази книга: http://www.amazon.com/Happiest-Baby-Block-Crying-Newborn/dp/0553 … 192209&sr=1-4
Пише: 75 used & new available from $6.16; при натискането на 75 used & new  ще ти се отвори нов прозорец: http://www.amazon.com/gp/offer-listing/0553381466/ref=dp_olp_2?i … 192209&sr=1-4 и там вече пише кои магазини продават книгите (Seller Information).  Peace


а в този Амазон има ли книги на български?

Не съм виждала  Thinking Но български книги можеш да си поръчаш от българските сайтове  Simple Smile Плащането минава през PayPal, но за съжаление - доставката ти излиза по-скъпо от стойността на книгата, така че по-добре по познати...

# 44
  • Мнения: 4 399
Най-редовно купувам от тях. Когато купувам книги в 90% са от амазон. Купувала съм и други неща. Никога не съм имала проблеми.

# 45
  • Мнения: 2 379
Мента, видях къде е разликата и разбрах. Simple Smile Мерси!

# 46
  • Мнения: 214
И а3 купувам 4есто от амаzоn. Купувам книги предимно с достав4ик самия амаzон. ПлаЩам с кредитна карта и не съм имала проблем. Тук поръ4ките над 20 ? са с гратис доставка.

# 47
  • Мнения: 1 107
Първата книга, която купихме от амазон трябваше да се достави до БГ и беше на доста висока стойност, но нямахме избор- единствено в канадския амазон я намерихме. Получихме я точно след 45 дни-както ни бяха написали първоначално. реших обаче да направя подарък на една приятелка в Щатите книга и вместо да я купувам и изпращам направо да я купя от амазон и да напиша нейния адрес да доставка- Уви!, книгата така и не се получи, а като им писах се извиниха, щяли да проверят проблема, но нито книгата я получи тя, нито парите ми се върнаха в картата- здрав да е, поне стойността не беше голяма.

# 48
  • Мнения: 2 093
Аз напоследьк много често си купувам от канадския еквивалент на amazon-www.chapters.ca. В момента имам тяхната членска карта и ми излиза до $1 по евтинно от amazon на книга. Иначе ако нямах картата определено щях да пазарувам от amazon. Аз като ги сравнявам няма почти никаква разлика; и двете предлагат безплатна доставка над $39 и едни и сьщи книги могат да се намеерят на двата сайта. До сега не сьм имала проблеми, книгите ми пристигат за по малко от седмица.

Междодругото ми е интересно дали тук има хора, които искат да си резменят книги на английски. Става вьпрос за по нови заглавия от последните години. Все си мисля че ако една-две книги ми излизат около$5 да ги изпратя по пощата, това е много по евтино от нова книга. Ако някой се заинтерсува от идеята, ще пиша кои книги предлагам.

# 49
  • Мнения: 1 636

Мъжът ми много книги е поръчвал от амазон, не сме имали проблеми. Мисля, че плащаше с paypal...
И при нас е така. Но моят плаЩа с карта и съЩо не е имало проблеми. Има6е предаване тук,където покаzаха как с необходимата техника може6 да краде6 от картите,ако връzката на нета ти не е по кабел,демек ниЩо определено с амаzон. Или как сервитьорката краде от картата беz да се усетят.

# 50
  • Мнения: 7 605
Много 4есто паzарувам от там и то не само книги, и никога не съм имала проблем.
Веднъж купих от немския някаква техника с доставка във Франция, не ми хареса, върнах йм я и си полу4их парите и таксата zа доставката, макар 4е по принцип при доставка в 4ужбина не е така.
Скоро поръ4ах една книга а се откаzа, 4е zапо4на на 33та страница  Laughing Обадих йм се, веднага ми пратиха друга, преди да съм йм върнала дефектната.

Много съм доволна  Peace

# 51
  • Мнения: 945
Книги купувам предимно от там. В много редки случаи когато сме на път и сме си прочели книгите купуваме от книжарници. Купувам и други неща, но винаги гледам стоката да е предложена от Амаzон, не от частни фирми, че с тях имам много лош опит. Харесва ми така, zащото Амаzон одтсвая на Пакщацион, което си е супер удобство.

# 52
  • Мнения: 2 567
Купувам не само книги, но и играчки, дори и уреди. Изключетелно коректни и бързи са били досега.

# 53
  • Мнения: 3 491
Купувам не само книги, но и играчки, дори и уреди. Изключетелно коректни и бързи са били досега.
И аз така. Последно - и гръцки козунак.  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 860
 Доста неща съм купувала - от книги до техника. Не е имало проблем с поръчки, плащания и подобни. Данните на дебитната карта си стоят в акаута и когато поръчвам нещо, само си влизам с паролата и потвърждавам. Дори съм връщала една играчка. Някой още може и да си спомня, как купих люлка за синковаца за първия рожден ден, пък тя се оказа люлка за кукли. Без излишни въпроси, моля!  Embarassed  само Мистър Грийн е позволен.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 8 163
И още как! И книги, и CD-та, и DVD-та... Та и машина за хляб като подарък пратих през Амазон. Ами хубави са им цените, а и колкото и да харесвам тукашните книжарници, нямам време за такива удоволствия в момента. Пък да спирам да чета не е приемливо. Няма да издържа и 2 дни.

Общи условия

Активация на акаунт