слагането на шал - за или против

  • 3 722
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Против съм.
Сама си дала отговор защо не е добре да се слага на устата и на носа.
Слагам им шал - на вратлетата /като аксесоар и ако блузата под якето е с погямо деколте, за да не им протрива яката на вратлетата/.

# 16
  • Мнения: 756
против съм - не е необходимо да се обличат децага толкова много,може би на вратлето -но в краен случай

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Против слагането през устата! Naughty
Досега да съм му слагала 1-2 пъти шал, но само на вратлето.  Peace

# 18
  • Мнения: 7 201
Слагала съм и още слагам шал, но не през устата, само на вратлето.
PeaceИ аз така.

# 19
  • Мнения: 636
като е на устата шала и като диша, се запарва въздуха, който диша, става конденз и тези капчици, които диша детето са причина за разни възпаления на дихателните пътиша, демек може да развие нещо по - страшно от настинка
 
Именно и аз това съм чувала и затова питам
Сама си си отговорила! Ако слагаш шал, мястото му е само и единствено на вратлето! Peace

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Категорично против съм!

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние не слагаме шал Peace

# 22
  • Мнения: 8 999
Аз пък си замятам шала пред устата и върху носа, когато усетя, че започне да ми се смръзва лицето. Изобщо не ми пука дали има микроби и как се развъждат, по-важно ми е да не ми измръзне чушката. Същото важи и за децата, ако духа вятър и е много студено, те сами настояват да им вържа шалчетата пред муцунките. И тримата ходим като ханъми - само очите ни се виждат.

# 23
  • Мнения: 630
Нашата педиатърка е против слагането на шал.  Лигите, които детето отделя водят до замръзване в студеното време и детето започва да диша студен въздух, което е изключително опасно, така че не слагам шал на устата.

# 24
  • Мнения: 423
Аз не слагам шал през устата, само на вратлето. Но пък и не ги извеждам, ако е много мразовито навън.
Спомням се едно време, че ми беше много неприятно, когато ми слагаха шал на устата.

# 25
  • Мнения: 11 607
Шал слагам само и единствено на врата......И то детето ако поиска шал...То ние рядко ходим с шапка и шал, но все пак се случва....

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Шал само на вратлето слагам.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 191
Никога не съм слагала шал на детето.
Миналата зима беше твърде мъничка, и все още нямаше оформен врат  Mr. Green
Сега космонавтчето и якето се закопчават достатъчно плътно до вратлето.
А шал през устата - даже не ми е хрумнало. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 320
НЕ, никога не съм слагала шал. Против съм, а и педиатърката още като се роди детето категорично ми забрани употребата на шал.

# 29
  • Мнения: 1 008
Да ви кажа аз слагам шал,но сега,като ви прочетох и се замислям... Може би наистина не е необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт