Отговори
# 15
  • Мнения: 3 216
Аз сьщо сьм се замисялла над този вьпрос. Честно казано нямам нищо против тези хора,НО ако моето дете стане такова,а то ще стане точно такова каквото то си пожелае,аз ще го приема като провал за себе си като родител-пьлен провал. Както и ако стане наркоман. Това са ми най-големите страхове относно психологическото му сьстояние. Ама ако се замисля,може да се сетя и за още страхове. Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 216
Темата изобщо не е за тук Stop


А за кьде е ,ако не за тук? Нали вьпроса е отправен кьм майките? А и е хипотетичен,така че всички могат да имат мнение . newsm78

# 17
  • Мнения: 676
ще го приема като провал за себе си като родител-пьлен провал. Както и ако стане наркоман.

Е това не е ли малко преувеличено, Креми? Thinking
Ако е вярно, че сексуалността е вродена, а не придобита пак ли би го приела по същия начин?
Аз имам много близък познат гей, който твърди, че изобщо не е имал възможността да направи избор - просто още в момента, в който е започнал да има някакви сексуални влечения е знаел, че са насочени към мъже.
Аз за себе си също не помня да съм избирала да съм хетеро. Просто нещата следваха естествения си ход.

# 18
  • Мнения: 4 496
Хипотетично има неща, които са в пъти по-лоши от това детето ти да е бисексуално.  Flutter

И като чета темата се сещам за приказката "Нероден Петко". Wink

# 19
  • Мнения: 385
Аз също съм мислила по въпроса. Бих приела детето си каквото и да стане. Виж за таткото не мога да кажа същото. Той е върл противник на всяка различна сексуална ориентация и не знам как ще реагира в такава ситуация.

# 20
  • Мнения: 814
Да, хрумвало ми е, но определено не като беше толкова малък  Wink. Имаше един период, в който много смешно си извърташе ръчичката (в стил "мека китка"), когато искаше да изрази нещо и с баща му си умирахме от смях.
Това е моето дете и аз винаги ще го обожавам, каквито и странностти да има. Не виждам нищо фатално в това, каква ще е сексуалната му ориентация. Да, иска ми се и силно се надявам да е "нормален", но в крайна сметка всеки човек е създаден различен - чак пък да е "гадно"  Thinking. Всичко е въпрос на криворазбран обществен морал и норми  Crossing Arms. Хайде стига сме робували на това...
Най-важното е да е жив, здрав и да притежава не само умствена, но и емоционална интелигентност, защото наистина има много по-страшни неща от ориентацията му в секса!
   

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
Как ти хрумна изобщо?  newsm78
Има толкова много "ако", толкова много хипотетични пътища за развитие на децата ни, че няма как да ги мислим отсега.
При всички случаи събитията винаги са взаимно свързани, и обвързани с чувства и история. Невъзможно е да се разглеждат като изолирани факти, за да умуваме как бихме реагирали.

# 22
  • Мнения: X
Ще си ги обичам без значение дали са хомо-,хетеро-,би-...за мен те ща са си винаги моите деца и бих се опитала да ги разбера,ако мога да помогна с нещо....но ако това е техния избор ще ги подкрепя!Зная,че понякога не опират нещата само до личен избор...........а и до природа-и е по-добре да са щастливи и спокойни,отколкото да робуват на псевдоморани норми.
А,честно -сега се замислих как би реагирал татито Thinking/като още отсега ми прави наемци,че баткото ни бил прекалено отстъпчив и чуствителен като за момче/

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мисля, че това е много далечен период в бъдещето.
Не съм се замисляла, но ще го приема.

# 24
  • Мнения: 1 155
Не бих се отказала от детето си независимо с каква сексуална ориентация има. Тя най-голямото щастие в моя живот. Надявам се, обаче всичко да е наред със сексуалния й живот.
Темата не е ли за "Нашите деца"??? newsm78

# 25
  • Мнения: 1 008
"Бай бабо,да не те срещне мечка"... само това ще кажа...

# 26
  • Мнения: X
Темата е и за тук,все пак става въпрос за реакциите на майката/като спокойно може да се обсъжда и в "Нашите деца" и в"Д и С"/,но ми е чудно защо толкова хора мислят,че не е нещо което би трябвало да ни хрумва и да се обсъжда...м/у впрочем наши семейни познати си "изтърваха" и двете деца,щото от пусти хорски срам ни помощ потърсиха,нито даже го коментираха в семейството/не са им обратни децата,по затворите са/

# 27
  • Мнения: 636
Темата изобщо не е за тук Stop


А за кьде е ,ако не за тук? Нали вьпроса е отправен кьм майките? А и е хипотетичен,така че всички могат да имат мнение . newsm78
Темата е или за "Нашите деца" или за "Дом и семейство" - там също пишат майки!

# 28
  • София
  • Мнения: 7 191
Темата е и за тук,все пак става въпрос за реакциите на майката/като спокойно може да се обсъжда и в "Нашите деца" и в"Д и С"/,но ми е чудно защо толкова хора мислят,че не е нещо което би трябвало да ни хрумва и да се обсъжда...м/у впрочем наши семейни познати си "изтърваха" и двете деца,щото от пусти хорски срам ни помощ потърсиха,нито даже го коментираха в семейството/не са им обратни децата,по затворите са/
Ами малко ми е странно, наистина.
По същата логика могат да се пуснат около 1000 теми -
Как бихте реагирали, ако:
- детето ви реши да стане мисионер в Бангладеш
- детето ви реши да отиде в манастир
- детето ви се окаже патологично мързеливо.........
Могат да се случат много неща, и няма как да си представим всичко, или да отгатнем реакциите си.
По важното е да реагираме както трябва и когато трябва, вместо да си представяме.
Разбира се, това е моето мнение. Не твърдя, че съм права.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 756
мери , това за млякото не го знаех - какво точно предизвиква. Shocked Thinking да , наистина това няма да ни накара да ги обичаме по-малко , но си мисля дали можем чрез възпитанието му да му повлияем-мисля да почета из Интернет за този въпрос и дали синдрома властна и амбициозна майка играе някаква роля в този случай

Общи условия

Активация на акаунт