Пиене от чаша - кога и как?

  • 2 018
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Първата чашка с накрайник му купих преди годинката - категорично отказва и до ден днешен да пие от нея и от другата,която по-късно му предложих.Но преди два месеца се научи да пие сокчета със сламка и много му харесва.Вода пием от биберон ,за сега!

# 16
  • Мнения: 351
Моето синче е още малко за чаша.Майка ми обаче му подари една с накрайник на Плейтекс!Ще видим как ще се разберат след време.. Laughing

# 17
  • Мнения: 244
Пробвала съм с чашата на Авент с накрайник, но не се сеща да засмуче, а само я гризе. Давала съм й глътки течност в капачката на шишетата, пие, но сама-не.

# 18
  • Мнения: 385
От скоро му давам да пие от чаша. Всъщност той копира всичко, което ние правим - иска да пие от нашите чаши, да яде с нашите вилици и т.н. Даже днес сутринта направих чай за всички и му дадох да пие от неговата чаша, но той ми махна ръката, защото искаше да пие сам и успя - хвана чашата за дръжката и пи сам. Laughing Е, тепърва трябва да разбере, че като обърнеш чашата надолу и всичко се излива... hahaha

# 19
На годинка и половина се понаучи.Вече се справя отлично,но все още пие вода от шише със сламка.Май към годинка и три месеца й махнах накрайника.

# 20
  • Мнения: 530
Ние сме на 11 месеца и отскоро се понаучи да пие от чашата с мек накрайник на Авент. Преди 2 седмици само гризеше накрайника и като отпие се задавяше. Прибрах я за седмица и пак я предложих. И невероятно- тя си пиеше вече без да се дави. Просто идва един момент и детето се научава само. При някой по- рано, при някой по- късно.

# 21
  • Мнения: 4 915
Мариела се научи на около годинка и 5-6 месеца. Сама изяви желание - когато ни гледаше - просто реши да ни имитира. Преди това пиеше от чаша с накрайник на Авент.

Сияна не съм я пробвала да пие от чаша, дори не съм сигурна, че се е научила да пие вода от биберон-а, а подозирам, че просто си го дъвче, и ако пусне вода-пусне.  Laughing Сокове още не давам.

# 22
  • Мнения: 506
Около 2 годишна беше.

Аз не уча на такива неща, оставям я сама да ги открие.

Цитрус преди годинка? Доста смело ...
Peace и аз така....

# 23
  • Мнения: 1 897
Отпреди 2 седмици някъде пие самостоятелно от чаша.В яслата са го научили.
Не сме ползвали преди това чаши с накрайници, пиеше течностите с биберон или сламка.

# 24
  • Мнения: 2 829
При мен случая е по-особен. Малкия никога не е ползвал биберон, не знае как се пие от него. Вода започнах да мупредлагам след като захраних (около 6 месеца навършени), от най-обикновена чаша. На него му беше много интересно да ни имитира, но повечето вода отиваше по блузката. Постепенно обаче се научи да пие и към 11 месеца вече умееше да пие от чаша и от шише без да разлива.Към годинката се научи да пие и със сламка, но по-често си пие от чаша.

Общи условия

Активация на акаунт