Как да спим по-удобно? :)

  • 537
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!

Да поговорим малко и за спането по време на бременност. Навсякъде препоръчват след 3 месец да се спи на лявата страна, понеже не се натоварват вътрешните органи и не се притиска кръвообращението. И действително е по-удобно! Но напоследък започнах да усещам схващане на лявото рамо... Чудя се дали възглавниците за бременни помагат в този случай или може просто да се заобиколя с повече обикновени възглавници Simple Smile Имате ли някакви препоръки за по-удобно спане, без схващания?

# 1
  • Мнения: 201
На мен двама АГ казаха да спя както си искам, ако искам и по корем да спя. Та не го мислете толкова, спете както Ви е удобно.

# 2
  • Мнения: 12 787
Все нещо притискаш, освен ако си в безтегловност. Като си наляво, пък спиш върху сърцето.
Спи, както ти се спи, не се задълбочавай в детайли.

# 3
  • Мнения: 19 003
Може да пробваш с възглавница за бременни, да си прецениш. Аз по принцип спя по гръб, така ми е най-удобно, и така си спях, докато с напредването на бременността не започна усещане, че все едно сърцето ми се е качило в гърлото и тупти ли, тупти. Не звучи като нещо кой знае какво, но беше неприятно, призляваше ми пак. Затова започнах да спя странично, цяла нощ се въртях от страна на страна

# 4
  • София
  • Мнения: 8 564
Смених си възглавницата за глава с по-ниска и както досега, спя с плоска възглавница между коленете (по принцип спя настрани, предимно наляво) - смяната на височината определено направи спането по-удобно.

# 5
  • Мнения: 72
Аз продължавам да си спя по гръб и ми е най - удобно за сега. А съм в 15 гс +, уж за 4ти месец го дават да се спи на лявата страна, но опитам ли и въобще не ми е удобно... Усещам една тежест в корема и вместо да ми е приятно, се чувствам странно. Засега по гръб ми е най - добре!
Купих си и възглавница за бременни в U форма, но още ми е рано за нея, пробвах но ми е странно също.

Общи условия

Активация на акаунт