Вредя ли така на бебо?

  • 2 387
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Щом ти е удобно, няма от какво да се притесняваш.

# 16
  • Мнения: 157
Цитат на: Alexa
Здравейте майчета,

От две нощи се събуждам спяща по гръб, става в съня ми и няма как да го контролирам.
Лекарите все ме предупреждават да не лежа по гръб, защото плацентата не се храни добре. В 27 г.с. съм.
Сега се притеснявам дали докато спя по гръб не лишавам бебо от кислород? Доколката знам това е вредно за човешкия мозък, а пък неговия сега се развива.
Много съм притеснена. Sad
Дайте глас, моля ви.


   Това пък за първи път го чувам.

   Спи си както ти е удобно,няма страшно,бъди спокойна и се наслаждавай на предстоящото събитие.

# 17
  • Мнения: 532
До последния момент спях само по корем.Много интересна картинка съм била и сега мъжът ми се майтапи с мен.Когато си почивах или изправях кръста само по гръб съм лежала.Но не бях чувала такива работи и си изкарах много нормална бременост.Леко бременеене и едно чудесно бебче на края.

# 18
  • Мнения: 4 629
Няма как да си контролираш позата докато спиш. И тези, които са ти писали, че не са лежали по гръб не могат да знаят със сигурност дали е така, когато са спяли. За това спи както ти е удобно и бъди сигурна, че така е най-добре за детето ти. Желая ти леко бременеене Grinning

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз преди да забременея спях само на една страна-без значение коя.А сега откакто съм бременна отново се опитвам да заспивам на една страна ,но много често се събуждам по-гръб,и ми  е страшно удобно.Така ,че също подкрепям идеята ,че организма си знае работата.

# 20
  • Мнения: 2 755
Цитат на: chockolina
....Доста прочетох по въпроса - когато лежиш по гръб, нарасналата матка притиска важен кръвоносен съд, който пренася кръвта към долната половина на тялото ти. По този начин можеш да навредиш както на бебето, така и на себе си - намалява притокът на кръв към плацентата....

Да така е. Притиска се абдоминалната аорта. Аз го изпитах на "собстван гръб". След 7 месец при всеки опит да лежа по гръб ми "причерняваше пред очите". В края на 8 месец, докато правиха запис на тоновете на бебето, колабирах, а бях лежала по гръб само някакви си 7-8 минути. Докторът ми каза да избягвам да лежа по гръб. Е, не ми беше трудно, защото по принцип аз обичам да спя на една страна.

# 21
  • Мнения: 274
Това пък за пръв път го чувам! Аз само по гръб спях, макар да не ми беше удобно. Даже настрани ако се обърнех само за секунда, то започваше да рита зверски, от което съдя, че не му е било много приятно.

# 22
  • Мнения: 3 116
Аз тази нощ два пъти се събуждах от някакви размествания и ритничета в коремчето си, и се оказваше че съм спала по гръб. После се завъртах настрани и след известно време пак ритничета и пак по гръб Simple Smile

То бебчо явно си казва кога не му е удобно и не особено гальовно приканва мама да се обърне нанякъде Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 2 217
Цитат на: ritka
Аз тази нощ два пъти се събуждах от някакви размествания и ритничета в коремчето си, и се оказваше че съм спала по гръб. После се завъртах настрани и след известно време пак ритничета и пак по гръб Simple Smile

То бебчо явно си казва кога не му е удобно и не особено гальовно приканва мама да се обърне нанякъде Simple Smile


ritka, ние дс теб сме еднакво бременни, само че аз съм точно в 28 г.с., може би и един ден! Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 2 687
Моето думка накъдето и да спя. Като му се разрита и размърда няма спирка.

Но и аз не знаех, че трябва да се избягва спането по гръб.
Никой докторо не ми го е споменавал, ще  взема да ви послушам.

# 25
  • Мнения: 181
Аз пък спях по гръб през цялата бременност, Щото ина4е не можех да дишам. Никой не ми е казвал 4е е вредно за бебето Thinking Даже акушерката го препоръ4ваше за мамите със затруднено дишане. ИзобЩо всеки доктор си има свое мнение_ колкото питаш се разли4но Ще ти кажат  ooooh!

# 26
  • Мнения: 274
Цитат на: Сънчо
Моето думка накъдето и да спя. Като му се разрита и размърда няма спирка.

Но и аз не знаех, че трябва да се избягва спането по гръб.
Никой докторо не ми го е споменавал, ще  взема да ви послушам.

  #Shocked Много хубаво! Слушай тях , а не докторите! #Shocked

# 27
  • София
  • Мнения: 2 687
Цитат на: sonia
Цитат на: Сънчо
Моето думка накъдето и да спя. Като му се разрита и размърда няма спирка.

Но и аз не знаех, че трябва да се избягва спането по гръб.
Никой докторо не ми го е споменавал, ще  взема да ви послушам.

  #Shocked Много хубаво! Слушай тях , а не докторите! #Shocked


Напротив, даже много се възмущавам като някой не си слуша доктора, а мамите с опит, но в случая изобщо не е ставало дума как трябва и не трябва да спя.

По-скоро си мислех да попитам при следващия преглед.

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз все по гръб спях, ама по друг начин не ми беше удобно. Но в последните 2 месеца, ми натежаваше и едвам дишах и спях полу по корем полу на една страна абе ужас, едвам се спеше. Но няма страшно като родиш още по малко ще спиш.  Wink

# 29
  • Мнения: 4 176
АЗ пях САЯМО по гръб.

Общи условия

Активация на акаунт