"Зелена" (ЕКОЛОГИЧНА) тема-2

  • 36 642
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Засега само се записвам, обещавам до ден-два да ви пусна всички "зелени" линкове, които имам. Или трябва да ги пусна на Тандори на лични?  newsm78

# 16
  • Мнения: 7 091
ИвелинаАтанасова, няма нужда на лични да ми ги пускаш, затова е темата Simple Smile Всеки, който знае нещо интересно да го публикува, така че да могат всички да го видят, а не само на първа страница да се отразява Simple Smile

# 17
  • Мнения: 132
Чета предната тема и намирам много полезни неща. Но не попаднах на информация, която ме интересува и питам - знаете ли дали се рециклират вече батериите в България и евентуално къде се събират?

# 18
  • Мнения: 2 616

И ви предлагам да публикуваме идеи за това как можем да почистим нещо или да направим нещо си без да използваме препарати, а наличностите около нас. Нещо от типа на:
Чай се чисти с лимонов сок или оцет
Плодове-ако петното е прясно, залейте с вряла вода, а ако е сухо-да се измиме с лимон или вода с оцет

Съгласни ли сте или мислите, че подобни идеи са за друга тема тип "Съветите на баба" Simple Smile?


*Качих линковете на първа страница  PeaceТандури

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 18:24 от Tandoori

# 19
  • Мнения: 99
Чета предната тема и намирам много полезни неща. Но не попаднах на информация, която ме интересува и питам - знаете ли дали се рециклират вече батериите в България и евентуално къде се събират?

Едно момиче в горичка казва, че в Метро има кошчета специално за батерии.

# 20
  • Мнения: 132
Чета предната тема и намирам много полезни неща. Но не попаднах на информация, която ме интересува и питам - знаете ли дали се рециклират вече батериите в България и евентуално къде се събират?

Едно момиче в горичка казва, че в Метро има кошчета специално за батерии.

Мерси! Ще проверя.

# 21
  • Мнения: 1 494
Имам въпрос към 'старшите' в темата, но може и друг да знае отговора:
На първа страница четох съвет за домашен пълнозърнест хляб с помощта на мелничка за кафе. Някой има ли опит с това? А мелничка за орехи предполагам също ще стане...от ръчните като за кайма, само че по-малка.

П.П. Пуснах търсачката, но нищо не откри.

# 22
  • Мнения: 2 616
Пускам цитат с интересни линкове от друга тема из форума

Любима тема Peace.
Ето една по-нова (поне за мен) статия по въпроса:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2853&sectio … =5&id=0001201 (описано е защо са полезни Био-храните, както и че само легитимният знак на опаковката доказва, че не са ментета)

Освен това в bio.gorichka има други 2 много важни теми:
1. http://bio.gorichka.bg/index.php?p=86&l=1&id=535 - ето ги фалшивите БИО-храни
2. http://bio.gorichka.bg/index.php?p=109 - ето ги истинските знаци

Освен това явно има нова терминология, защото вече срещам все по-често да ги наричат БИОЛОГИЧНИ храни, вместо органични, екологично-чисти, еко и т.н.  newsm78

# 23
  • Мнения: 3 810
На опаковките на прясно мляко Роса пише:
"Опаковката ecolean е изработена по специална технология от екологично чист и безвреден материал, който се разгражда бързо в природата."
Фирмата изпраща за Коледа на партньорите си еко картички Wink

# 24
  • Мнения: 1 065
Tandoori, поздравления за положения труд! Много улеснява намирането на информация.
Изпуснах малко края на старата тема, така че може и да го е написал някой. Извинявайте, ако е така  Crazy. Днес в Пингвините видях една зелена книжка издание на горичка и сиела. Толкова и се зарадвах, че чак не запомних как се казваше  Blush, но беше за отглеждане на деца. Започва от бременността и раждането, естествената бебешка хигиена, кърменето, слингоносенето, начини за почистване и пране... дори имаше препратка към този сайт  Grinning. Ако не ги бях чела вече тук нещата, щях да си я купя. Което ме връща пак в началото- колко е хубаво, че има синтезирана  цялата информация на първа страница  Heart Eyes.

# 25
  • Мнения: 2 616
Tandoori, поздравления за положения труд! Много улеснява намирането на информация.
Изпуснах малко края на старата тема, така че може и да го е написал някой. Извинявайте, ако е така  Crazy. Днес в Пингвините видях една зелена книжка издание на горичка и сиела. Толкова и се зарадвах, че чак не запомних как се казваше  Blush, но беше за отглеждане на деца. Започва от бременността и раждането, естествената бебешка хигиена, кърменето, слингоносенето, начини за почистване и пране... дори имаше препратка към този сайт  Grinning. Ако не ги бях чела вече тук нещата, щях да си я купя. Което ме връща пак в началото- колко е хубаво, че има синтезирана  цялата информация на първа страница  Heart Eyes.

Писана е от Василена, biasilisk  Simple Smile И утре й е официалното представяне в Биснес парка.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 231
  Напишете после как се казва книжката за да си я поръчам  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 065
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=25061
Ето я книжката. Поздравления за Базилиск!   bouquet Днес цял ден си мисля за нея (книжката)  Grinning

# 28
  • Мнения: 950
Да добавя една моя поправка за да не сгреши друга мама като мен.  Blush
Бях писала, че ползвах обикновена ванилия /на прах/ която сложих на половината от прането в отделението където слагам праха и незнам дали от остатъчният прах покрая и ванилията става някаква реакция ,но там където съм слагала ванилия и става кафяво  Rolling Eyes  а и малко дрешки се  поизцапаха /малко/ 
Иначе уханието е божествено и супер трайно  Party  .На мъжа преди седмица две му прах така якето /син цвят е / и въпреки посещението по кафета където яко мирише на дим якето все още ухае на ванилия ,когато е на закачалка и мина покрай него и направо се разтапям/е от аромата разбира се  Mr. Green /.
Ако някой има идея защо се получава това кафявото  newsm78  бих продължила да ползвам този аромат  Heart Eyes

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не знам да ли сме писали по-напред,  но аз спестих на природата 2 пакета натриева основа (тубофло) откакто си взех гумено приспособление за отпушване на канали. Струва 1,50 и се изплаща на 2-то използване. най-смешно беше като прочетох етикета на който пишеше "вакум" .....

Общи условия

Активация на акаунт