Деликатен интимен проблем

  • 5 827
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
tima, не сме говорили много за това - той знае, че нямам желание за секс и не ме кара да го правя, без да имам потребност, но не съм му казвала директно каква е причината за това. Мисля, че това много ще го нарани, а и ми се струва, че проблемът е в мен, а не в него - при него няма някаква видима промяна, заради която вече да не изпитвам сексуално желание към него.
Liska, вероятно не съм се изразила добре, но грешно си останала с впечетление, че съм фригидна - в редките случаи когато все пак сме правили секс аз изпитвам удоволствие, просто инициативата за това никога не е моя, защото не изпитвам потребност да го правя. С друг мъж нямам намерение да опитвам - не мога просто така да преспя с някой, колкото за опита! Смятам, че правя необходимото да задоволявам поне съпруга си, макар и не толкова често, колкото би искал.
Може би наистина трябва да се обърна към лекар, макар че ще ми е много трудно директно да изложа проблема си пред някой, и да направя изследвания.
Благодаря Ви!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Може би наистина трябва да се обърна към лекар, макар че ще ми е много трудно директно да изложа проблема си пред някой, и да направя изследвания.
Благодаря Ви!


Не трябва да мислиш по този начин, а да вземеш конкретни мерки. На един добър специалист всички можеш да му кажеш Simple Smile

# 17
  • Мнения: 139
tima, не сме говорили много за това - той знае, че нямам желание за секс и не ме кара да го правя, без да имам потребност, но не съм му казвала директно каква е причината за това. Мисля, че това много ще го нарани, а и ми се струва, че проблемът е в мен, а не в него - при него няма някаква видима промяна, заради която вече да не изпитвам сексуално желание към него.
Liska, вероятно не съм се изразила добре, но грешно си останала с впечетление, че съм фригидна - в редките случаи когато все пак сме правили секс аз изпитвам удоволствие, просто инициативата за това никога не е моя, защото не изпитвам потребност да го правя. С друг мъж нямам намерение да опитвам - не мога просто така да преспя с някой, колкото за опита! Смятам, че правя необходимото да задоволявам поне съпруга си, макар и не толкова често, колкото би искал.
Може би наистина трябва да се обърна към лекар, макар че ще ми е много трудно директно да изложа проблема си пред някой, и да направя изследвания.
Благодаря Ви!


Миличка, първо трябва да откриеш дали не изпитваш желание ПО ПРИНЦИП, или не изпитваш желание да го правиш СЪС СЪПРУГА си и след това да се обърнеш към психолог (аз ще се опитам да потърся координати на моя колежка, ако е в България, която няма да ти вземе много пари), а ако е първият случай - и с ендокринолог, защото нежеланието може да се корени в заболяване, за което ти може и да не знаеш. Ако просто съпругът ти не те привлича - психолог, и ако не помогне - всеки е редно да си намери по-адекватен за желанията му партньор, колкото и абсурдно да звучи в момента това.

# 18
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
С течение на времето страстите между съпрузите отслабват. На мен също преди да стигнем до сексуалния акт в началото нямам особено  желание, но съпругът ми е усвоил някои умения за да ме предразположи с ласки и любовни игри, след което нещата стават от само себе си.

# 19
  • Мнения: 250
С течение на времето страстите между съпрузите отслабват.
И аз мисля така. Мисля си, че ако започнеш да излизаш без него на купони, да се запознаваш с нови хора, да флиртуваш ( без да изневеряваш), ако отново придобиеш самочувствието на неустоима жена- ще се заредиш със "сексуална мощ", която ще те отприщи пред съпруга си.

# 20
  • Мнения: 215
При подобри проблеми човек се обръща за помощ към сексолог, а не към Мадлен Алгафари, нищо, че тя е много известна и заета. (То, как няма да чакат хората с месеци, при положение, че тя не излиза от телевизионните студиа?  Mr. Green)
Ако наистина имаш такъв проблем, потърси истински специалист. Иначе Мадлен ще ти помогне също толкова, колкото и гореписалите дами, с тази разлика, че на нея ще платиш.  Peace

След предаването "Пълна промяна" се убедих напълно, че Мадлен не е нищо повече от една съфорумка  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 559

Преди три години родих, ... ......От раждането сме правили секс най-много 7-8 пъти  Confused


 #Crazy #Crazy #Crazyнаистина се обърни към лекар..,това не е нормално според мен Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 38 498
Не съм специалист, но ако наистина Безименна няма желание за секс по принцип твърде възможно е проблемът да е хормонален.

# 23
  • Мнения: 824
Мисля,че нежеланието ти за секс,не идва от там,че мъжът ти не те привлича сексуално.По-скоро имаш хормонален проблем.Ако моят мъж някога не е обект на сексуалните ми желания,вярвай ми,че колкото и да не ми се прави секс с него,ще продължа да го правя/ако не искам да му изневеря/,нормално е организмът ти да иска това от теб.За 3 год. да правиш секс 7-8 пъти,това е меко казано ненормално.Бягай на лекар,за да си върнеш живота в нормалния ритъм!

# 24
  • Мнения: 160
Много добре те разбирам. Ние имахме подобен проблем, но от страна на съпруга ми. Дълго време не взимахме никакви мерки, като разчитахме, че ще се справим сами, но не се получи. Много ни помогна д-р Врабчев. Той е психотерапевт-сексолог. И двамата ходихме при него - аз само един път, за да ми даде насоки как да помогна на съпруга ми, а той няколко пъти. Консултацийте преминават много приятно, в лежерен разговор. Може да ти изпише някакво медикаментозно лечение, но това е много индивидуално. Ако си от София, горещо ти го препоръчвам. Записва се час предварително на тел. 986 68 59
Успех!!! Hug

# 25
  • Мнения: 3 092
И аз ти пожелавам успех и се надявам проблемът ви да се реши . Praynig
Сигурна съм че е ужасно това положение .
И пиши какво решение си взела . Hug

# 26
Като начало съм решила да взема направление от личния лекар за ендокринолог, за да ми каже какви точно хормони трябва да изследвам.
Координатите на д-р Врабчев ги имам и аз, дори се познаваме, макар че не сме близки приятели, и именно в това е проблемът - не ми е удобно да му говоря за проблема си ...
Благодаря Ви за съветите и подкрепата, надявам се скоро да се похваля с решение на проблема!

# 27
  • Мнения: 750
Не е нужно да спиш с мъжа си щом неискаш......
За него не се тревожи.....той ще си намери друга!
Така става в живота!

# 28
Djane, ти така ли би направила с твоя съпруг???
Ако ми беше все едно какво ще стане със семейството ми нямаше да се занимавам с това да намеря решение на проблема си, а  щях да си живея живота, без да ми пука за нищо.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 967
Не е нужно да спиш с мъжа си щом неискаш......
За него не се тревожи.....той ще си намери друга!
Така става в живота!


Да, интересно. Все пак на жената й е притеснено от това положение. Не мисля, че подобен съвет би й бил от полза.

Общи условия

Активация на акаунт