Вярно ли е че

  • 13 415
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Цитат на: SAYONARA
Знам ,че когато галиш корема ,можеш да раздразниш ватката и да предизвикаш контракция.Това не означава ,че не трябва да го пипаш разбира се;)

И аз това научих докато бях в болнцата иначе не го бях чувала. Там имаше мами с контракции и чувствителни матки и ги караха да не си пипат много коремите.
НО ако нямаш такъв проблем - не виждам защо да не можеш Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 107
Ами как иначе да си мажем коремчетата ако не ги пипаме и галим  preggo  Grinning  Grinning  Grinning

# 17
  • Мнения: 4 244
Jumper, по голям виц не бях чула
Аз съм от тия с чувствителнит матки и мога да ти кажа че когато в момент на стягане съм се галила по корема, ми е минавала контракцията доста по бързо отколкото ако не го пипам.
А вие с таткото залягайте по сериозно над галенето - имате 2 дзвера чакащи нежностите ви. Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 613
За първи път чувам такова нещо...Аз постоянно си галех корема.

# 19
  • Мнения: 948
Да, при някои жени галенето на корема предизвиква контракции. Не са бабини девитини и жените с проблемни бременности ги предупреждават за това. Даже мазането с крем им е забранено. Но това са единични случаи, естествено...не при всички бременни е така Wink

# 20
  • Мнения: 4 965
Това е нещо, което е малко известно, но е истина. Обикновено жените с нормална бременност си нямат и идея за проблема.
При 2 изключително проблемни бременности и доста лежане по различни болници, това беше първото, което лекарите ми набиха в главата (една от сестрите постоянно ни повтаряше колко се плашела, че все още има жени, които лежат за задържане, а на свиждане излизат при близките си и гордо си галят корема). Мисля, че няма начин да са бабини деветини, щом го казват акушер-гинеколозите (според тях бабини деветини са точно идеите да се гали корема, за да чувства бебето нежността на майка си).
Понеже аз умирах от желание да галя бебки и да им говоря, изправях косите на докторите. Причината е, че може да се предизвикат контракции.
На мен също така ми беше изрично забранено да се мажа. Дори по време на 3-те дни преди операцията, когато лежах за задържане с непрестанни контракции, разкритие и изтекли води, постоянно ми напомняха да се занимавам с нещо друго, но да не си докосвам корема.

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
tuk obratno pyk ,pez glawa se izbiwat da ti galqt korema - noselo 6tastie i bebeto 6tqlo da byde po zdrawo - hm , poweriq razni  Laughing

# 22
  • Мнения: 7 803
аz на поверията не съм им фен, но когато дпста доктори го каzват има неЩо такова е zа жалост май спираме с галенето  Imp но Щом е zа добро ............  Praynig

# 23
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Цитат на: karastoianova
Изобщо не са бабини девитини.Сайонара е права,на тези които им е по чувствителна матката не се препоръчва да си галят корема,предизвикват се контракции.Е,разбира се докато си на малко седмици,защо да не се гали,от това по приятно няма.На мен след 6-тия месец не ми даваха,защото имах контракции,а на мен ръцете все на корема. preggo


НЕ споря с никого, ама как ще предизвиква контаракции галенето? Чисто логично не мога да си го обясня! МИ ето сега моя бебок ме рита, така, че ми мести клавиатурата, която се опира в коремчето ми.... защо неговите шутове и ритници, които са в пъти по-силни от едно галене не предизвикват контракции ? ooooh!  ooooh!  ooooh!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Цитат на: Stun
Ти и сама можеш да прецениш дали има отрицателен ефект.
Едно от нещата, които съм чувала е че ако бебето не е обърнато правилно, можеш с галене на корема да го предизвикаш да се завърти през последните месеци:-).

А ако е правилно застанало, може ли с галене да се обърне наопаки? Би било кофти...  Neutral Face

# 25
  • Мнения: 532
Ако всичко е нормално не виждам какъв е проблема.А ако има някакъв проблем се консултирай с доктор.Ние постоянно милвахме  preggo Аз се мажех всеки ден , а таткото постоянно висеше на корема.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 217
Нищо чудно няма в това, че докосването по корема може да предизвика контракция! Матката е мускул все пак, коремните стени също са снабдени с мускулна тъкан. Всеки мускул реагира при допир.
Ако бременността е нормална няма да има проблем с галенето, но ако си получавала до сега болки, ако пиеш но-шпа или магнерот, или и двете в комбинация, желателно е да не прекалямате с галенето - не да го спрете изцяло!
На мен лекарят също ми каза да не си пипам корема, особено когато имам болки, а те са често при мен.
Нямаш ли проблеми - галете се на воля! Grinning
Да се каже, че нямало такова нещо, като чувствителна матка, която не бива да се гали би прозвучало като изказването на шопа видял за първи път жираф: "Ете таково животно нема!"
Нема ама има! Grinning

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Това е информация,която ще ми бъде полезна.Аз искам да споделя нещо подобно.Лекарят ми каза да му чета приказки наглас,а ако го прави таткото трябва да си е допрял главата до корема ми ,защото бебо иначе не го чувал,но така се ориентирал/разбирал/по вибрацийте.

# 28
  • Мнения: 2 028
не мисля, че като го погалиш коремчето малко и ще му стане нещо. И аз съм с чувствителна матка, но си галим тумбачето честичко. Нашето бебче като усети топлината на ръката и се спотаява и притишва, сякаш се чуди какво ли е това или просто се успокоява! Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 747
Цитат на: star
Цитат на: tchara
А можеш ли изобщо да си легнеш на корема Grinning ? Моят беше толкова огромен, че ако можех да лежа по корем главата и краката шяха да са ми във въздуха Joy  Joy  Joy
 За мамите с малки кореми- не знам.
 А сега сериозно- предполагам, че на бебето няма да му е много удобно ако го натиснат  толкова килца. Ако питаташ за ранните месеци на бременоста, когато плодът е съвсем малък- мисля, че няма да навреди лежането по корем- поне при мен беше така.


Май става въпрос за галене Laughing , не за лягане ! За първи път чувам, че не е желателно да се гали корема! Моя е гален от време на време ( от таткото), не съм забелязала да става нещо!

Опс, издънила съм се Embarassed  Embarassed  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт