Помпите за изцеждане на кърма?

  • 2 592
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 167
Моята помпа е на Chicco ръчната---не си я купувайте--голям боклук. Вече 2 седмици я ползвам и на всяко цедене рева от болки. Накрайника е пластмасов и така прищипва зърното при вакума, че свят ми се завива. Да не говорим че самата помпичка се сплесква на 2 стискания и трябва да изпуснеш вакума за да можеш да напомпаш пак.  #Cussing out

# 16
  • София...........
  • Мнения: 955
Моята помпа е на Chicco ръчната---не си я купувайте--голям боклук. Вече 2 седмици я ползвам и на всяко цедене рева от болки. Накрайника е пластмасов и така прищипва зърното при вакума, че свят ми се завива. Да не говорим че самата помпичка се сплесква на 2 стискания и трябва да изпуснеш вакума за да можеш да напомпаш пак.  #Cussing out
Предполагам , че говориш за помпата на CHICCO, която е с едно като червена гумена помпичка?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 555
Повечето хора тук препоръчват помпата на  Авент.  ooooh! И аз се подлъгах и си взех. Не съм особено доволна и определено съжалявам. Сега си поръчах електрическа помпа на Медела. Защо преди да купя тази на Авент не прочетох малко повече и за другите помпи се питам само. Щях доста пари и проблеми да си спестя. Така че - Медела!  Peace


Всъщност марката за помпи в света е МЕДЕЛА!

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Бих ти препоръчала електрическа, с другата не всеки се научава да борави (аз съм такъв пример).

# 19
  • Мнения: 1 173
 Електрическа помпа на Medela! Най-доброто,ползвала съм и други,но няма база за сравнение.

От моя личен опит - Медела е в пъти по-добра от Авент.  Peace Много по-нежна и щадяща, да не говорим, че и по лесна за миене  Laughing На Авентската докато я разглобя и измия всичките и частички, после да я сглобя - се изнервях безкрайно. Медела има само един накрайник и една мембранка. Недостаък е, че не могат се стерилизират в микровълнова, а само във вряща вода за 3 мин. Въпреки че, аз съм я пускала в електрически стерилизатор и за повече  Embarassed

 Защо да не могат? Аз само така ги стерилизирам с пликчетата на Medela за микровълнова.  Такива са -

 

http://www.medela.com/products/cleaning/185/quick-clean-micro-steam-bags

Но и в стерилизатор на Avent  съм ги пускала заедно с гумичките и нищо им няма на частите.

# 20
# 21
  • Мнения: 268
аз ти препоръчвам на Pigeon  bouquet с нея си издърпах зърната и е много лека,преди това се хвърлих на Авент ръчната:трудно се изцеждах почти не ,гърдите ме боляха направо ме изнервяше,не знам от гърдите ли зависи,защото четейки някой са си доволни ... успех в избора!! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 324
Защо да не могат? Аз само така ги стерилизирам с пликчетата на Medela за микровълнова. 
Но и в стерилизатор на Avent  съм ги пускала заедно с гумичките и нищо им няма на частите.
ilenkata, незнам, така пише в инструкциите. Така ми препоръчаха и от магазина  Rolling Eyes
В стерилизатор на Авент -електрически и аз съм я пускала. В микровълнова не смея.
Тези пликчета продават ли се в България?

# 23
  • Мнения: 1 173
 
Защо да не могат? Аз само така ги стерилизирам с пликчетата на Medela за микровълнова. 
Но и в стерилизатор на Avent  съм ги пускала заедно с гумичките и нищо им няма на частите.
ilenkata, незнам, така пише в инструкциите. Така ми препоръчаха и от магазина  Rolling Eyes
В стерилизатор на Авент -електрически и аз съм я пускала. В микровълнова не смея.
Тези пликчета продават ли се в България?

Моите са купувани в чужбина,засега не съм ги срещала в България. Но със сигурност действат на същият принцип като стерилизатора на Avent, така че смело действай! На упътването пише, че могат да се стерилизират всички части,дори и маркучетата,но с повече вода.

# 24
  • Мнения: 493
И аз съм на мнение да не бързаш с покупката на помпа, ако бебето си суче добре, може изобщо да не ти потрябва, а ако имаш нужда винаги можеш да изстреляш някого да ти купи или да си поръчаш по нета.
И аз съм на това мнение

# 25
  • София...........
  • Мнения: 955
И аз съм на мнение да не бързаш с покупката на помпа, ако бебето си суче добре, може изобщо да не ти потрябва, а ако имаш нужда винаги можеш да изстреляш някого да ти купи или да си поръчаш по нета.
И аз съм на това мнение
Да , така е . Пускам тази анкета, за да се ориентирам и ако се наложи да пращам да знае какво да търси мъжа ми , а не да му пробутат някой боклук. Не съм тръгнала сега да давам 130-150 лв. за помпа и да се окаже , че не ми трябва.
Благодаря ви за отговорите помпата ще е MEDELA Wink

# 26
ако има кой да ти изпрати от чужбина си вземи LANSINOH-електрическа.Родих се с нея.Преди се цедях с Чико,а след това на ръка

# 27
  • Мнения: 2 159
за мен електрическата беше много скъпа и бях с ръчна на Авент, не съм се цедила толкова много бебето вършеше тази работа, но ако не кърмиш а само цедиш предполагам си заслужава електрическата

# 28
  • София
  • Мнения: 843
Авент - ръчна! Има комплект с контейнерчера "Виа" върши страхотна работа!  Цедя се вече 5 месеца с нея, малката така и не засука въобще. За електрическа не съм и помисляла, не мога да си представа,че не мога да контролирам процеса на цедене.

# 29
  • Мнения: 950
Моята помпа е на Chicco ръчната---не си я купувайте--голям боклук. Вече 2 седмици я ползвам и на всяко цедене рева от болки. Накрайника е пластмасов и така прищипва зърното при вакума, че свят ми се завива. Да не говорим че самата помпичка се сплесква на 2 стискания и трябва да изпуснеш вакума за да можеш да напомпаш пак.  #Cussing out

Не искам да се заяждам, а само да споделя моя опит за тази помпа. Ползвах я една година (дъщеря ми не сучеше и се налгаше да се цедя) и нямах такива проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт