Минусовите температури и разходките навън

  • 2 649
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
По принцип го извеждам, сега не смея много, че има хрема.

# 16
  • Мнения: 5 393
Много рядко пропускаме разходка Peace Студ не студ - детенце трябва да се калява. Нали си е добре облечено и с дъждобрана отгоре.

Съгласна съм за каляването, но става въпрос и за тези деца,които са без количка и дъждобран, а се пльоскат в снега и се возят на шейна т.н. Wink

# 17
  • Мнения: 137
Аз гледам да го извеждам винагикато мога,само да не е боленДнес излязохме за малко....и псоле поигра в клубче и се прибрахме.заспа като къпан.  Hug

# 18
  • Мнения: 2 309
Като беше на 8-9 месеца миналата зима не пропусках и аз ден без да излезем навън. Но тази зима се случва и то често - температурите са много ниски, на -10 аз не бих излязала, ако не ми се налага, а камо ли да помъкна детето на разходка. За моя изненада тази година макар и по-голяма и по-рядко да излиза, хваща по-лесно настинки, очевидно въпреки апреските краката й изстиват/вече 2 седмици влачи една хрема/. И не на последно място не е фенка на снега, не желае да ходи по него и точка. Като цяло съм за каляването, но с мярка.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
Вчера си направихме дълга разходка, защото беше слънчево, но днес /поне при нас/ е страшно студено /-11/ и схлупено та ще пропуснем.

# 20
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Вчера я разхождах уж  добре облечена с количката и дъждобран и през ноща вдигна Т 37,5.Вече не съм толкова смела.

# 21
  • Мнения: 2 829
Аз още от есента се подготвих-купих на мишлето пухено якенце, хубава и удобна грейка (панталон), шапка ушанка (в тон Grinning), ръкавички, шалче (слагам го на вратлето), ботушки. Всеки ден излизаме на разходка, малкия много обича да рови с лопатка в снега, да чука буците сняг с чукче, да ходи в дълбокия (бооок) сняг (нак) Grinning Разхождаме се по 2 часа горе-долу, докато ни омръзне. Наистина като се приберем и на двамата ръцете и краката са ни хладни (не замръзнали), но се стопляме с гушкане и не се разболяваме Grinning
Аз това не го считам за закаляване, просто за мен е нормално да се разхохдам в такова време, не виждам защо да не е нормално и за детето ми. Миналата година също не сме пропускали разходка Grinning

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Извеждам го за малко..почти вески ден. Или го екипирам и го пускам на голямата терасата да се рови в снега или за малко пред блока. Не прекалявам...

# 23
  • Мнения: 9 973
Да, изкарваме го навън, но за кратко.
и ние само да го ковнем,че сме излизали Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 546
тук паднат ли 2 см сняг и е поледица. приключение си е да излезеш пеша, с количката пък като не виждаш къде точна стъпваш - съвсем. седим си в къщи и чакаме да се стопи снегът. който разбира се и тази година ни изненада явно.  Close

# 25
  • Мнения: 357
в момента в софия е -9 - излязохме за 40 мин. около блока с количката - разчистено е

# 26
  • Мнения: 867
Ами да, излизаме. Вчрно че е студено, но не може все в къщи.
По половин час по два пъти на ден е достатъчно.

# 27
  • Мнения: 4 292
Хубаво е ако има слънчице да се изкарва, макар и за малко. Аз лично се притеснявам когато духа силен вятър, тогава пропускам.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 317
Излизаме, но не всеки ден.
Голяма мъка е обличането на 1000 чифта дрешки, а и тя не обича да стои в количката си, а и не ходи още стабилно, та трябва да я нося. Тежи 12 кила без дрехите и след около 10-15 минути носене(защото и тя не иска да стъпва по снега) и борба със сняг до кръста се прибираме.

# 29
  • Мнения: 530
Ами при нас е -10 и само за 10 минутки да се покажа навън и се смръзвам.  А какво остава за децата, особено тези, които не ходят, а си седят в количката и не се движат? Аз поне се движа и бутам количка. Незнам, повечето мами са доста смели, но лично аз смятам за по- разумно на минусови температури вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт