Сами ли се отказват бебоците от нощното кърмене и кога?

  • 3 333
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 423
Според мен е малко бебето да го отучваш от нощното кърмене насила. Ако самО се откаже на този етап - добре, но ако се събужда, значи все още се нуждае от него. Изчакай да порасне още малко, може да спре да се буди, но може и да не спре. Тогава вече по твоя преценка, или ще се мъчиш да го отучваш или ще го оставиш. Но определено сега е малко за това.
А за недоспиването... Най-лесно е бебчето да спи при теб, за да не се разбуждаш много, много като суче.
Аз с каката ставах всеки път като се събуди да суче, а тя се събуждаше по много пъти на нощ и в крайна сметка бях адски недоспала месеци наред. Но така и не я преместих да спи при нас, защото държах да си спи в кошарата. С дребния реших, че няма да мога са издържа на това темпо дълго време и още от началото го взимах да спи при мен през по-голямата част от нощта. Така и той си сучеше, когато иска, и аз се понаспивах и не ми пречеше.

# 16
  • Мнения: 2 757
ако не ти пречи много не мъчи излишно детето. Peace
ясно е, че такова отучване ще е от полза само за майката.

Само за майката #Crazy, викаш детето да е добре, па майката мое и да мре #2gunfire.
Ако пречи много на майката според мен е справедливо да се откаше от нощно ядене ако ще и по насилствен начин. Ако имам едно дете бих го мъчила докато се откаже да яде нощем - през деня има достатъчно време да си набавя калориите. Няма да ми спи цял ден и цяла нощ после да яде, я. Не знам дали стомахчето трябва да си почива, но знам със сигурност, че и майката е човек и трябва да спи. В момента съм точно на 3 нощи не мигнала заради 2 болни бебета и нема ви разправям колко съм изнервена - само крещя и съскам. Понеже мъжът ми иска да си почива нощем аз сама гледам и двете бебета и не мога да си позволя да оставя едното да реве от глад и да буди и другото. Затова още им давам ядене. Първото ми дете го отказах с вода на 5 месеца. При тия вода не минава, начи нищо не трябва да получават. Ама не знам кога ще събера сили да слушам нощи наред бебешки рев от 2 гърла. Не мога и в др стая да ги пратя, че ще събудят големия. Лудница  Crazy
Но ако бебето наддава добре спокойно можеш да почнеш с опити за отказване от нощно хранене. Гарантирам ти, че нищо няма да му стане. Но го прави постепенно, като започнеш лека полека да увеличаваш нощните му паузи, да не вземе да му се повреди коремчето.

# 17
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И все пак си е до бебе. Аз колкото  и да се мъчих да спирам нощното хранене още си цока на нощ по няколко пъти. Нема вода, няма биберон, нищо друго не признава и концертът трае цяла нощ без прекъсване ако не дам да цока. Бебчето е още малко, но ако решиш да спираш нощното хранене просто пробвай след месец-два и ще си проличи

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Моя момък сам отказа нощното хранене.
До  края на третия месец след храненето в 9-10 часа вечерта ,имаше едно хранене към 2-3 часа нощем,и след това го спря,и остана чак към 5-6 часа.ако се буди нощем ,то е за бибата,или за малко водичка.

# 19
  • Мнения: 617
Bebita,
искам да ти отговоря, но пощата ти е пълна, разчисти си старите смс и пак ми пиши.
Дано да следиш тази тема, защотоняма друг начин да се свърша с теб

# 20
  • Мнения: 3 423
моя син още не се е отказал а скоро ще направи 2 години
не само съм недоспала а направо вия за сън #Crazy
съвет не мога да дам,защото и аз не знам какво да направя #Crazy
успех  bouquet

# 21
  • Мнения: 134
Хм, ние още не сме се отказали, но нощното ядене не ми изглежда чак толкова голяма сложнотия. Вярно, че като по-малка бебка прекарваше доста време на гърдата, но сега се наяжда за има-няма пет минути, така че двете нощни хранения на практика не ми отнемат нищо от съня, още повече, че тя спи при нас и аз кърмя буквално в просъница /нерядко ми се случва като се събудя по някое време през нощта да си прибирам извадената по-рано цица, просто защото съм заспала още по време на сукането/. Според мен не е задължително нещата да са в крайността - или бебето спокойно, или майката наспана. Мисля, че при добра организация могат да се нагодят нещата така, че хем бебето да е доволно /разбирай нахранено и успокоено с цицата/, хем и майката да си е починала. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 228
До дете си е според мен. Има деца, които си се будят до голяма възрат, каквото и да правиш...
И двете ми деца отказаха сами нощното ядене към 1,5 - 2 месечна възраст (спане от 22 - 22:30 до 6:30 - 7). И двамата са кърмени изключително по това време.
Разбира се има нощи, в които Иво се буди, и с брат му беше така. Давам да суче, никога не съм използвала насилственото залъгване с вода. Пробвала съм със залъгалка, ако не заспи - гърда. Не ми пречи никак, но не е системно, случва се доста рядко.
Знам, че съм късметлийка в това отношение и май не помогнах много  Embarassed

# 23
  • Мнения: 1 173
моите и двете се отказаха сами -Дида (сега на 6г.) се отказа още на 20 дни от храненето в 2.30-3 часа, ядеше в 9 и после чак в 6-7 сутринта. с бебето , което сега е на 7.5 м , първите 3 м. беше ужас , той гладника малък на всеки 3 часа , но на 3м. започна да се храни само около 3-4 , след около 2 седмици , почти на 4м. последното хранене остана за около 10ч, и след това , ха познайте , чак в 9.30-10 сутринта и така сме си и до днес.
не сам ги насилвала , децата сами се отказаха , Дида на 7-8м пиеше по 150-180мл вода през вечерта , а бебето сега не пие изобщо вода , тука казват че няма смисъл да му се дава-то си я набавяло от млякото. и така...-всяко дете е индивидуално , рецепта няма!

# 24
  • Мнения: 34
 И аз мисля , че всяко дете е индивидуално както и инстинкта и интуицията на всякя майка също! Моята малка принцеса сама се отучи в 3 месец да се събужда, но не наддаваше добре и аз започнах в полусън да и давам да цока-когато се оправиха нещата обаче вече си става и промрънква, ако не й дам плачка! Ама сама съм си виновна сега ще чакам пак да се отучва...има нощи, в които не се буди, но има и такива с на 2 часа  #Crazy
Успех Peace

# 25
  • Мнения: 313
Моя бебо е на 1г и 3м и все още суче нощем, въпреки че имаше периоди, в които не се будеше вечер. Не го ограничавам, защото не е от най- едрите бебета. Спи при мен и така е по- лесно. За себе си знам, че няма да мога да го отуча насила и за това не се и опитвам. Важно е когато почнеш, да си сигурна, че точно това искаш и ще си постоянна, защото иначе ще объркаш детето, ако ту настояваш, ту не. Успех   bouquet

# 26
  • Мнения: 791
Гледам доста съвети са ти дали, и най-добре е сама да се ориентираш кое е най-добре за вас Peace
Ама да кажа как е и при нас. Ами ние все още сучем през ноща! Не съм се опитвала да го отучавам, даже по скоро аз го приучих на нощно кърмене. От десетия ден беше с колики и неможеше човек да спи през ноща  изобщо, а през деня беше спокоен само като сучеше. Така въведохме традицията нощно време да спи на цица  Mr. Green Сам се ориентира и си я намира като я изпусне. Заспиваше когато искаше, будуваше, сучеше, всичко на сомотек, а аз спя ли спя. Е не мога да кажа че съм си отспивала, щото то един повърхностен сън, пробуждам се от време на време да го проверя как е, но си спях. Заспиваше само ако съм права и обикалям, иначе седнала и да го люшкам не заспиваше, е и естествено на гърда. Та аз избрах вторият вариант - по-добре да суче и да спим, от колкото той да спи а пък аз да дундуркам Crazy Така бях ме до около 5-6 месец. Имах чувство че така ще си останем Crazy
Сега нещата са различни! Пак суче нощно време, не сме спрели! Но, суче само като ми намалее кърмата, и то това се случва само веднъж в месеца, само за няколко дена  Laughing
Успех в кърменето!!! Наслаждавайте се на тези незабравимо щастливи моменти  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 8 242
Никога не съм се опитвала да му спирам нощното кърмене.. А той си суче като за световно  Crazy Не ми тежи изобщо  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 789
Знам от личен опит какво значи да не спиш нормално, защото кърмиш по 3-4-5 пъти на нощ. Даже на работа ходя, та не знам откъде намерих сили. Но мога да се похваля, че от около 3 седмици някъде Ива спря да се буди нощем  Grinning От начало пропускаше някоя нощ, примерно 2 за една седмица, после просто започна да си спи спокойно. Приспиваме се на гърда към полунощ, сутрин става към 8.30-9ч и първата дума е:"папа" Simple Smile
Първите месеци ми беше най-тежко, въпреки че точно тогава сучеше 1 или 2 пъти. След това започна по-често да цока нощем, но просто си свикнах с неспането. Сега по навик се будя по няколо пъти на нощ, поглеждам я, но тя сладко си спи и това е  Grinning
Всяко нещо си е до време и до дете. Моя колежка е кърмила нощем само първите десетина дни, бебето само е почнало да спи по цяла нощ. Ива я кърмих нощем повече от година и 5 месеца.
Успех!

# 29
  • Мнения: 1 341
Бебето е много малко, за да се отказва насила от нощното кърмене. Повечето майки тук са минали през непрекъснатото будене на децата си, всяка избира кое е най-добре за нея и детето й. Но приказки от сорта,че и майката е човек...Ок, никой не го успорва, но е въпрос на време детето да се откаже, или поне да порасне още малко, за да го откаже майката насила. Какво разбита едно 3 месечно бебе от  това да се храни през деня, а нощта да спи...имало време цял ден да яде...Айде нема нужда  Stop Тук е имало и доста изказвания на майки, които им е писнало през деня постоянно детето да им виси на гърдата, ако и те оставят техните ей така...щото тя е човек...то кво ще стане, че детето трябва да изчака майката да си почине, да се наспи, нахрани и чак тогава да накърми детето си. Пак казвам всичко е въпрос на време, точно в този период бебетата имат най-много нужда от мама и от гърдата било дори и за успокоение.

Моята дъщеря беше на месец и половина когато се отказа от нощното хранене, но не всичко приключи до там. На 6 м. когато тръгнаха първите зъби до преди месец се будеше постоянно... Не е спала при мен, защото аз също съм от майките които държат децата да си спят в собственото легло. Ставала съм по Н-пъти на нощ, но и това отмина.

Извинявам се за словоизлиянията. Нищо лично към никой.

Общи условия

Активация на акаунт