От кога почнахте да миете зъбките на децата ви?

  • 1 446
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 1г и 3-4 месеца когато излезе и четвъртото зъбче.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Аз искам също да попитам с какво друго освен Нанедент и накрайник,защото в нашия град ги няма нито по аптеките, нито по детските магазини.Какво бихте ми препоръчали,ние имаме само 2 зъба и аз не знам какво да купя.
Благодаря предварително

Спокойно можеш да ползваш и детска четка за зъби, но гледай да е с мек косъм и малка главичка. И паста за зъби според възрастта на детето, обикновено на самите пасти пише за каква възраст се препоръчват. Важно е в началото да се създаде навик и детето да изявява желание да му мият зъбките.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
След година и половина, когато излязоха повечето зъби.
Но и до днес не сме нито постоянни, нито особено старателни. Понякога имо голямо желание, мие ги по 100 пъти дневно. Друг път с дни не мога да я накарам да вземе четката  Tired

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


      Малко след втората година.Преди това колкото и да се правех на маймуна не си отваряше устата.Но от тогава му ги мия стриктно всяка вечер.

# 19
  • Мнения: 2 498
Мием ги от появата на първият зъб Peace

# 20
  • софия
  • Мнения: 636
аз ги мия с памуче с вода по съвета на стоматолога, но ще взимам паста, ама не знам каква?
Иначе от около половин година ги мия с водичка, като ми даде.....Има 14 зъба

# 21
  • Мнения: 226
Моят син няма все още зъбки, но съм се интересувала за почистването им. Тъй като съм фен на препоръките на американските педиатри ще копирам тук какво казват:
Before any teeth erupt, gently wipe your baby's gums twice a day using a clean, wet piece of gauze wrapped around your finger. And as soon as the first tooth breaks through, begin brushing it daily using a soft toothbrush made especially for little mouths. Toothpaste isn't recommended until your child is a little older (2 to 3 years old); and once you begin to use toothpaste, use only a small amount - about the size of a match head - and teach your child not to swallow it. Once two teeth come in next to each other, begin flossing every day.
Така че вече ви е време за почистване, но без паста за зъби! Peace
 

# 22
  • Мнения: 506
Мием ги от появата на първият зъб Peace
Иние така!! Peace

# 23
  • Мнения: 27 524
След 2 навършени годинки, но не е редовно.

# 24
  • Мнения: 1 029
беше на годинка и 8-9 месеца може би

# 25
  • Мнения: 1 800
С първото зъбче. С гумен напръстник/четчица, само с вода.

# 26
  • София
  • Мнения: 611
Аз ги мия откакто станаха 4,сега са 16,още ги мия само с вода,но честито забравям,а вече не трябва Embarassed

# 27
  • Мнения: 18
от 11 месеца- бяха 2 зъбчета, сега вече са 6 , но още не ги мия с паста, а само с четката.

# 28
  • софия
  • Мнения: 636
кога миете зъбките - ние вечер след вечеря и сутрин преди закуска. Не знам сутринта дали има смисъл от това миене преди закуска-ама и след няма смисъл, щто тя пие сок, яде плод и така. Вие как правите?

# 29
  • София
  • Мнения: 7 039
Когато се появиха първите 2 зъба на Иво, купих накрайник и паста Ненедент и почнах всяка вечер да включвам миенето на зъбките във вечерния му тоалет.Иво си изгради навик и сега сам посяга и сутрин и вечер  към четката.
И аз постъпих така, само дето синът ми упорито се дърпа за всяко миене на зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт