много въпроси от една объркана кърмеща мама

  • 1 333
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами свързано е с увеличаване на коликите на бебето. Това съм го чела в едно изследване за коликите и прясното мляко. При  бебетата с много колики на кърма за известно време е направена хранителна диета на майката, изключваща млечните продукти.Коликите при помвечето бебета драстично намалели. Същото станало и кагата кърма/ад. мляко било заменено временно със соево.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Нееее, момичета, не е заради коликите Laughing
Заради алергията към белтъка на кравето мляко е изискването.От БМК вземат кърма предимно за бебета с такава алергия, защото те не могат да пият адаптирано мляко/то нали се прави от краве/.И ако кърмачката е приемала много такъв белтък/прясно млако, сирене, кашакавал/, алергичното бебе го усеща и реагира.Това е.
Като превенция на тази опасна алергия, не се препоръчва кърмачки да пият повече от чаша прясно мляко на ден - в него белтъкът е най-сложен и трудно усвоим.В киселото е пресечен и е по-безопасно.При установена алергия на бебето, не бива да се приема вече никакъв кравешки белтък.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: Andrea$

Ох, и мойто бебе имаше точно такива пъшкания на същата възраст - май около 2-3 седмици продължи това нещо. Както си спи и почва да пъшка и да се напъва, в повечето случаи без да плаче. И саб симплекс й давах и еспумизан, май нямаше голям ефект (само дето еспумизана нещо много не го понесе стомахчето - като почна едно зелено и миришещо акане  Sick ) Просто след известно време изчезнаха тия симптоми. Не знам колики ли са, какво ли, но доста майки споделят същото. Сега като се замисля, май като почнах да я кърмя на поискване спря да пъшка така, но може и да е съвпадение Thinking

Ще мине, не се притеснявай Simple Smile


ох, искрено се надявам и при нас така бързо да мине Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: marissha
Наистина можеш да понамалиш малко прясното мляко. ....
Успех в кърменето!


благодаря за съветите.  Simple Smile  това с високите нива на пролактина рпрез нощта го усещам, през нощта като изпусна някое кърмене гърдите ми ще се пръснат, не е като през деня но по принцип имам много кърма защото имам пролактином на хипофизата /това е пролактин секретиращ доброкачествен тумор/ и това с пропускането на кърмене ми излиза после през носа, после се цедя вместо 1/2- 1 час - 2 часа примерно Close  Close  Close
сега се "отворих" на кърмене през нощта но без изцеждане след това, после пак са ми като бомби но поне не се събуждам във ваната на клеопатра Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: Vilione
Да кажа и аз. Моето бебе е малко по- голямо от твоето. И тя суче по пет минути, защото каналите ми са отпушени и имам достатъчно кърма. Първият месец беше наддала 1220.
 А за млякото - аз изпивам по литър прясно на ден и Мая няма никакви проблеми с оригването и пръцкането  Laughing
Дори мисля че ни се разминаха коликите. За мен млякото е почти единствения източник на калции, защото по- лесно се консумира, а сирене невинаги имам време да ям.
Дано съм била полезна.

определено отговора ти беше полезен, като виждам че има и други майчета минали по този път успешно и ми олеква Sunglasses  а за млякото-и на мен ми иде да изпия по 1 литър ама ... ме е страх да не го мъча детето с това пъшкане, иначе като нищо ще го гаврътна Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: emem
Нали си наясно, че прекалено многото кърма се получава от цеденето, ....
...след като в някои случаи има негативни реакции, аз бих била по-внимателна (още повече, че при твоето бебе явно има някакъв дискомфорт).


това за цеденето ми е ясно, но аз имам един друг проблем-пролактином на хипофизата, така че дори и да спра да се цедя пак ще си имам мляко и то в излишък Sad  най-много да вдигна отново висока Т /борих се с нея 5 дни преди около 10 дни/
за режима-оставила съм бебка сама да си преценява кога иска да яде, но самата тя иска на 2,5-3,5 часа, просто сама си го направи режима. и засега реших да не я мъча с водичка през нощта, като стане на 3 месеца примерно пак ще я мисля, надявам се да се откаже тогава самичка Praynig
прясното мляко не го пия от 2 дни но май полза няма-пак си пъшка, ще пробвам още 2-3 дни и ако пак си пъшка значи не е от това и ще си пийвам че ми е голяма страст Grinning
поздрави и благодаря за отговора

Общи условия

Активация на акаунт