Вънка сняг вали,а АВГУСТинче в мамино коремче сладко спи

  • 11 057
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 421
Сега се сетих да ви питам-ще правите ли БХС?Моята лекарка е на мнение,че едва ли не е задължително,но аз много се чуда.Все пак това е само преценка на риска,а не сигурен резултат.Мисля да мина само с феталната морфология.Вие на какво мнение сте?
аз ще правя  Grinning чудя се обаче къде. първоначално мислех за Мазнейкова, но вчера си говорехме да идем в Майчин дом във Варна т.к. смятам да раждам там. хем да направим изследването, хем да видим болницата. Simple Smile

# 271
  • Мнения: 1 266
caprice, за какво ти е БХС? Ти си по-млада от мен даже.

# 272
  • Мнения: 38
А какво точно означава ЛКК?
А БХС е за синдрома на Даун, нали? След колко години е желателно да се прави?

Котка Марта, моля те дай съвет, ако можеш! Доколкото разбрах си медицинско лице. Моята АГ ми казва, че за болничен трябва личната да ми даде ново направление за патологична бременност, защото при нормална бременност имам право на един преглед, който е минал още в началото преди да имам проблеми и да се налага болничен. Личната ме върна и ми обясни, че тя няма право да сменява направленията и типа бременност, а само генеколога може да направи това. А аз не мога да разбера коя ме мотае и защо. Досега не съм имала проблеми и с двете и бях много доволна и от двете, а сега сякаш четат различни закони.

# 273
  • Мнения: 502

Martini mama добре дошла отново.Хубаво ли ви беше тук,у дома?


Ох, разбира се. Винаги си е хубаво у дома. Още повече, че получих голяма помощ за баткото от бабите, точно през тези най- трудни седмици от бременността. Тук сме сами и по цял ден трябва да бягам след него и да поправям пораженията от поредната беля.  Laughing

Аз ще правя БХС, правих и предния път. Не е болка за умиране, само малко кръв от вената ти вземат и толкова.

Тук също се ходи на 4 седмици на редовен преглед. Не виждам при нормална бременност защо да се ходи по- често. Е, като ми почнаха проблемите с Марти ходих и по 3 пъти в седмицата, но това е друга работа.
Black Eyed, мисля, че е много важно да ходиш при лекар, при който ще се чувстваш спокойна и сигурна. Сменяй щом можеш.

# 274
  • Мнения: 1 266
Валени,
ЛКК е лекарска комисия, нали ти обяснявах вече. Личният лекар има право да ти издава макс. 30 дни болнични годишно, не повече от 7 дни наведнъж и то само при остри заболявания.
За всички останали болнични се изисква решение от ЛКК (лекарска комисия, състояща се от трима членове).
Няма значение какво ти е било първоначалното направление от личната и не се изисква да го преиздава за патологична бременност. Ако АГ-то забележи някакви усложнения в бременността, която се наблюдава при него, просто те изпраща на ЛКК с мнение за еди-колко-си дни. Трябва да имаш само медицински картон и обикновено болничния ти излиза в рамките на 24 часа.
Изобщо не разбирам защо те мотаят.
Кървене в ранна бременност в абсолютна индикация за болничен, поради застрашващ аборт.

БХС е за Даун. Обикновено се смята, че рискът е повишен при жени над 35-годишна възраст. Аз съм си достатъчно побъркана и наплашена, изобщо не смятам да си правя излишни изследвания.

# 275
  • Мнения: 3 421
caprice, за какво ти е БХС? Ти си по-млада от мен даже.
чакай, че май се обърках с феталната морфология  Crazy това, което се прави 3 пъти  по време на бременността кое е?  Crazy първото го изтървах т.к. е от 11 до 13 г.с. направо ще ида на второто в 19-20 г.с.  Confused

# 276
  • Мнения: 1 266
чакай, че май се обърках с феталната морфология  Crazy това, което се прави 3 пъти  по време на бременността кое е?  Crazy първото го изтървах т.к. е от 11 до 13 г.с. направо ще ида на второто в 19-20 г.с.  Confused

Това е фетална морфология.
Много ми е интересно кой разпространява информацията, че се прави три пъти?

(Не, че имам нещо против, това е личен избор на всяка майка. Просто за мен е излишно да се правят три фетални морфологии. "Първата" е твърде рано и нещата още са прекалено относителни, за да имат данните някаква обективна стойност. "Втората" (19 - 21 г.с.) е тази, която се прави навсякъде по света. Смята се, че тогава органогенезата е приклчила и всякакви евентуални дефекти биха могли да се видят. След това в общи линии бебето само расте и дебелее, та "третата" ФМ ми се струва напълно излишна. Аз лично смятам, че всяко допълнително изследване носи допълнителен стрес, който е желателно да си спестяваме. Например, ако видят нещо притеснително на ранната ФМ, ще умреш от ужас, докато дочакаш 20 г.с., а после най-вероятно ще се окаже, че е било за нищо. Както и да е. На мен ми се струва, че това е направено, за да вземат повече пари 2-3 специалисти, които могат да го правят това изследване добре. В западните държави практиката е да се провежда една ФМ през 20 г.с.)

БХС е биохимичен скрийнинг за Синдром на Даун. Взема се венозна кръв.
Принципно се смята, че има смисъл при майки > 35 г.

П.П. Ултратъпо предложение за заглавие на следващата тема, ама за толкова ми стига въображението Wink

Засега сме още дами, но през АВГУСТ ще сме мами.

  animal085

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 18:55 от Котката Марта

# 277
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен! Благодаря на Dessyy, че ме е включила в списъка с августинките!! newsm51. Аз поне за сега нямам такъв проблем. С първата бременност всеки месец на определено число си ходех на консултация , а 9-я месец и по - често. Сега ходих само веднъж, и ми казаха следващата седмица отново да отида , защото "точката " ми е много малка, и едва тогава ще минат задължителните изследвания. Много интересни темички подхващате - браво на всички виновнички!!! newsm10

# 278
  • Мнения: 38
Котка Марта, много ти благодаря!
Браво, че поне ти се сети за предложение за новата тема.  Аз не давам, т.к. не  съм много поетична.

# 279
  • Мнения: 702
Момичета и аз не мога нищо да измисля за заглавие на темичка!Да ви кажа честно аз от вас разбрах за феталната морфология,с първата бременност не съм ходила,и не мога да разбера защо лекарите не дават информация за това,ще се консултирам с моя лекар да видим какво ще каже.Вие поне имате по голям избор на специалисти в София, а тук в Пловдив засега разбрах само за една частна клиника където правели фетална морфология на 4D,но незнам дали са специалисти!

# 280
  • Мнения: 1 266
Галка, и 3D върши работа Wink В София са Мазнейкова и Марков, като на Мазнейкова прегледът й струва двойно и доколкото аз знам го претупва малко.

# 281
  • Мнения: 1 266
Да почвам ли да правя новата тема? Като гледам, никой не се натиска Wink а пък на мен ми е съвестно все Деси да си играе. Давайте предложения за заглавия, иначе ще сложа мойто, пък ако не ви харесва, винаги може да се промени...

# 282
  • Мнения: 502
Съжалявам Котке Марта, но не съм съгласна с теб. Не зная дали някога си си правила 3Д ехографски преглед, но неговата цел е по- скоро да зарадва родителите, като им представи по- нагледно изображение на бъдещето бебе. Този преглед се прави и доста по- късно от морфологията и колкото по- голямо бебето, толкова по- хубаво се вижда. За откриване на малформации, не може да се говори освен някои видими външни дефекти, които 100% вече биха били видяни на нормалния преглед. Ако на някой му е интересно мога да ви покажа моите 3Д снимки и клипчета от Мартин.
Мисля, че caprice има в предвид нормалните 3 ехографски прегледа, които се поемат от касата. Те се извършват от наблюдаващия лекар. ФМ се прави по желание и е добре да бъде извършена от специалист.
Моята препоръка е, който има възможност да си направи ФМ. В никакъв случай не е излишно да знаеш, че носиш здраво бебе. А 3Д е повече каприз, но много скъп спомен и страхотно изживяване.

Предложение за тема:
Радостта ми е голяма, през АВГУСТ ще съм мама!
Съжалявам за предното повторение, нещо се обърках.


Аз се надявам и след август да си остана дама, нищо че сега съм вече мама.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 20:13 от Martini mama

# 283
  • Мнения: 1 266
Права си, Мартини, отплеснах се някъде.
Но иначе в БГ нещо е плъзнала теорията, че трябва да се правят 3 ФМ - ранна, после около 20 г.с. и после в 3. триместър. Което аз лично смятам за излишно.

Нещо не ми харесва твоето заглавие, много е близко до настоящето. Давайте още предложения. Иначе за дамите и мамите съм съгласна Wink

И да не почне някой да си играе да прави тема - вече съм се заела Simple Smile

# 284
  • софия
  • Мнения: 495
Точно щях да почвам новата тема Peace
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/744/
Ето нещо за феталната морфология.Прочетете го,интересно е

Общи условия

Активация на акаунт