Пак за анти-Д гамаглобулин

  • 1 572
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Отоговорх с "Да, безплатно", но всъщност когато родих в Шейново (25.11.2005) твърдяха, нямат налична и аз трябва сама да си я купя. Аз, обаче, бях преварително подготвена, че не трябва. Купихме ампулата с фактура на името на болницата и след известно количество разправии си получихме парите обратно.

# 16
  • Мнения: 476
...Според мен, отиди и попитай дали я имат в наличност и евентуално се подготви да си платиш за тази на Байер.
Желая ти леко раждане и го карай по-спокойно.  Hug

Хехе, много ти е сладък аватара Mr. Green. Мерси за пожеланията и съвета! Разбрах, че има и вариант ако вземеш фактура от аптеката после да ти я изплатят, но май пак става въпрос само за българската?

Да, за българската е!  Peace

# 17
  • Мнения: 1 032
Ако имаш уговорен лекар, при който ще раждаш уточни въпроса с него. По принцип ваксината ти се полага безплатно, но при нас нали знаеш- по принцип и де факто са на светлинни години разстояние. Иначе на мен ми я поставиха безплатно и без предварителни уговорки. Раждах в Бургас през 2005.

# 18
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
.... Разбрах, че има и вариант ако вземеш фактура от аптеката после да ти я изплатят, но май пак става въпрос само за българската?

Ако в момента има производство на българската няма да ти осребрят фактура за вносна, но когато аз раждах имаше само вносни, и за да ми осребят фактурата искаха служебна бележка от българския производител, че не предлага такава.

# 19
  • Мнения: 559
Ако в момента има производство на българската няма да ти осребрят фактура за вносна, но когато аз раждах имаше само вносни, и за да ми осребят фактурата искаха служебна бележка от българския производител, че не предлага такава.

Ееегати разправийте ме чакат  ooooh!
Дано вобще не се наложи! Praynig

# 20
  • Мнения: 1 210
Мушмороче, ако си решила да раждаш без избор на екип в Тина Киркова - нищо не ти пречи да родиш в Шейново.

Само предложение - не ме изяждай с парцалките. Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 717
Мушмуроче, понеже питаш точно за Тина Киркова, в петък бях на у-ще за родители и когато една мама попита за ваксината, д-р Попмарков, който води лекцията отговори следното: българския вариант на медикамента струва 10 лв., но се изнася в чужбина и го няма наличен никъде. Поема се от ЗК. Няма го по аптеките, нямат го и в болницата. Френският вариант на ваксината е 160 лв., който ние внасяме, не се поема от касата по обективни причини, затова трябва да я набави някой от близките и да ти я сложи. Може да се намери на склад за не по-малко от 140 лв. или в мрежата на редовна цена. Това е положението, за съжаление. Whistling

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 22:43 от GoldenEyeful

# 22
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
септември 2006 - ВМИ Пловдив : сложиха ми я безплатно.

# 23
  • Мнения: 559
Мушмороче, ако си решила да раждаш без избор на екип в Тина Киркова - нищо не ти пречи да родиш в Шейново.

Само предложение - не ме изяждай с парцалките. Grinning

Без избор на екип ще съм, но имам позната акушерка и искам тя да е там.
GoldenEyeful, кофти новини ми казваш Sad Ще видя какво ще става. Може да почна да търся българската, щом е толкова евтина да я купя за всеки случай...

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 10:02 от mu6muro4e

# 24
  • София
  • Мнения: 717
GoldenEyeful, кофти новини ми казваш Sad Ще видя какво ще става. Може да почна да търся българската, щом е толкова ефтина да я купя за всеки случай...
Желая ти успех от сърце. Praynig И още нещо се сещам, което каза доктора, че ако бебето вземе твоята кр. гр. няма нужда от такава ваксина, каквото и да значи това. Извинявам се, ако се изказвам некомпетентно, просто по памет цитирам Embarassed

# 25
  • Мнения: 559
Благодаря ти!  bouquet
Не се изказваш некомпетентно, точно така е! И аз на това се надявам. Simple Smile

# 26
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
GoldenEyeful, кофти новини ми казваш Sad Ще видя какво ще става. Може да почна да търся българската, щом е толкова ефтина да я купя за всеки случай...
Желая ти успех от сърце. Praynig И още нещо се сещам, което каза доктора, че ако бебето вземе твоята кр. гр. няма нужда от такава ваксина, каквото и да значи това. Извинявам се, ако се изказвам некомпетентно, просто по памет цитирам Embarassed
0

Не кръвната група, а резус фактора, т.е. ако бебо е с отрицателен, няма да ти слагат ваксината  Peace

Леко раждане!

# 27
  • Мнения: 526
 mu6muro4e,
родих преди по-малко от два месеца в Майчин Дом и дори без да напомням и питам,веднага след раждането ми сложиха ваксината-оказа се,че беба е с положителен резус.
Направо се изумих,защото се бях настроила негативно и бях сигурна,че ще ми се наложи да си я купувам.
Много приятно се изненадах.

# 28
  • Мнения: 1 982
Раждах в "Тина Киркова" и ми сложиха ваксината, която си бях купила аз!

# 29
  • Мнения: 1 210

Не кръвната група, а резус фактора, т.е. ако бебо е с отрицателен, няма да ти слагат ваксината  Peace

Леко раждане!

Аз таях някакви надежди, защото от това, което сме учили по генетика едно време - при нас вероятността за отрицателен резус фактор е 50-50 (свеки също е с отрицателен, тоест моят мъж има гени и за едното и за другото - май алели се наричаха). Ама на - де тоз късмет. И двамата малчугана са с положителен резус фактор (нищо че са моята кръвна група).
Здраве да е.

Общи условия

Активация на акаунт