Такива ли бяха/са децата ви на 2 години

  • 1 248
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 568
и ние си имаме разбойничка на година и седем. Бие ни, прави на инат с усмивка, казва пай пакости и започва от сутринта. Но може би защото е второ дете не мога да се ядосам истински и обикновено пакостите ме разсмиват, с първата ми дъщеря ми се струваше по-изнервящо. Също и обличането за излизане се осъществява поне с 5 неуспешни опита. Досега съм и се карала безрезултатно 2 пъти, веднъж я пляснах по дупето, което и се стори много забавно и искаше да го повторим много пъти Simple Smile
Колкото и да е трудно детето на тази възраст си е шеф на семейството и е така поне до 3 годинки.
Когато искам да направим нещо - например да влезем в магазина я залъгвам - я да изкачим тези интересни стълби. Ако нямам успех просто я взимам и правя каквото съм си намислила въпреки протестите и.Без да влагам никакви емоции. Знам, че така наречения инат е само индикация, че беба се развива нормално и е осъзнала че си е отделен човек.

# 16
  • Мнения: 568
ааа и сега се сетих за вчерашната свежа пакост - надраскала е незнайно защо всички електроуреди, но само тях с червен перманентен флумастер, кръгли драсканици като копчета, а когато я съблякох за къпане видях,че е нарисувала и плътен червен кръг около пъпчето си.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 952
Да така е.
Дано да отмине, защото при нас още не е... Grinning

# 18
  • Мнения: 625
Моето дете е вече на 3:)))-голям е вече,разбираше и на 2 всичко,но сега пък съвсем.Друг е въпроса,че не иска да приеме някога нещо и край.Аз съм либерална майка,позволявала съм му повече неща,обръщала съм му винаги ужасно много внимание,обясявала съм му всичко адски търпеливо и подробно-резулата:хленчене за глупости,инат,неспокоен сън.(Е,за сметка на това е адски умен,преди да навърши 2 год. вече знаеше 7-8 песнички и няколко стихчета.Сега е на 3 и говори и на френски и не бърка езиците.)От половин година проявявам много повече твърдост,оставям го да плаче (когато го прави без причина),когато не иска да се измие или нещо друго му отнемам някое право(например да гледа любимо филмче,да заспи при мен и т.н.) и така има промяна.Естествено не е коренна,но при това чудо,което беше е направо супер.

# 19
  • Мнения: 2 254
Така е.Всичко е "не"...той не че приказва кой знае колко Simple Smile ,но като иска нещо,мляко  например,висва пред хладилника,хваща се за дръжката на вратата и се започва:"мяко,мяко,мяко"....докато не ти изпили мозъка...
 Мъжът ми разправя:" абе,'бебешки пуберитет'...лигавщини"  Laughing и се запитахме,дали едно време,когато ние сме били на по две, го е имало това като понятие?
 Все забравям да попитам майка ми,но  си мисля,че предугаждам отговора ...

# 20
  • София
  • Мнения: 6 182
Първо да те успокоя, че при доста деца, включително и при моето - настъпи голяма промяна след като избиха всички зъби. Явно това ги прави много мрънкащи, нервни и раздразнителни.

Все пак чудеса не стават. Въпреки, че едновременно се поуспокои и започна много повече да и се разбира какво иска (преди само мрънкаше и ломотеше нещо), сега пък има мнение и все си мисли, че всичко знае.
Бягането сутрин, за да се облече го разбирам - това е начин да си играе на гоненица. Същото е и вечер. Но като не и обръщам много внимание се справя и сама. По-трудно е със създаването на навици. Не иска да си мие ръцете, не иска да си прибира играчките - за всяко нещо са спорове, дискусии и най-често пазарлъци  Tired
Но това което, ме отчайва е убедеността и, че знае и разбира повече от мен: "Това не е зебра, това е конче", "Това не е буква, това е цифра", "това не е цифрата 1, това е цифрата 4" и други подобни са и непрекъснато в устата. Опитвам се да обяснявам леко и спокойно каква е разликата, но тя почва да крещи и да настоява за нейната версия  ooooh! Не съм сигурна дали това е до възраст или до характер.
Виж контактна винаги е била, но това май също не зависи особено от възрастта, нито дори от родителите. Но това не и пречи да се изявява като побойничка и хулиганка  Embarassed

# 21
  • Мнения: 600
Благодаря на всички за отговорите! Виждам, че има доста деца, които проявяват характер. Както казах Бог да ни е на помощ и да ни помага, за да издържим и да отгледаме ведри, здрави, щастливи и усмихнати дечица!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт