На планина?

  • 1 565
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
Ей,много се радвам че толкова много мами водят бебчовците си по планините! Grinning
Сега като чета и се ядосвам че толкова време съм загубила в чудене може или неможе!Ама да ви кажа аз живея във Видин и съм отдалечена доста от възвишенията....Сега сме решили да отидем на Ком-Стара планина!
Едно време докато живеехме в Благоевград ходехме доста ама сега.... Confused
Мила Naasoq,да ти кажа мъжа ми е твърдо против возенето с кола,при положение че може да се ходи пеша.Само че сега с детето малко ще е трудно,поне докато не проходи.Той е доста тежък,да ми е жив и здрав,та незнам със слинг как ще стане.
За съжаление не го кърмя тъй че ще мъкна термоси,шишета,кани и кутии! WinkАма ще ходим 100% с кола така че само за разходките ще измислим вариант за носене,яденето в раницата и така.... Peace
А лятото живот и здраве ще падне едно катеренеееее.Направо съм пощуряла! Rolling Eyes
Благодаря на всички за мненията,радвам се че има толкоз майки природолюбителки! Peace Peace Peace
Хайде пък може и да се засечем някъде по балкана! Laughing

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В Чепеларе, с най-високата надморска височина град в България, също се раждат бебета.
такмо това и аз щях да кажа Peace

# 17
  • Мнения: 128
През лятото за 20 дни на Пампорово (2000м) с бебе на 5 месеца.
Задължително слънцезащитен крем с висок фактор без значение сезона.
За преходите- кенгурото върши идеална работа.
Наслаждавайте се на почивката.   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 746
Отивайте смело, няма по-добро за детето от въздуха на високата планина !!!
Няма никакъв проблем ако бебето е екипирано добре.Ние с мъжа ми също много обичаме планината, макар че сме морски чада, но всяко лято гледаме да сме на високо най-малко за 10 дни.За това лято сме планували ходене на рилските езера.

# 19
  • Мнения: 11 005
Мами-туристки, с какви кремове мажете лицата на бебетата, когато сте на висока планина? Хем слънцезащитно, хем против студ и вятър - какъв крем да бъде? newsm78

# 20
  • Мнения: 1 584
Мами-туристки, с какви кремове мажете лицата на бебетата, когато сте на висока планина? Хем слънцезащитно, хем против студ и вятър - какъв крем да бъде? newsm78

Когато е много студено и мъгливо без слънце, аз слагам от този



Иначе - слънцезащитни - тези с по-висок фактор са доста мазни и предпазват също от студ Peace

# 21
  • Мнения: 454
До сега само мързелът ни спира да качим детето поне за малко на Витоша. Не мисля, че има проблем, ако детето е добре облечено и намазано с подходящият крем.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 772
Мисля, че отговорът на Naasoq беше доста изчерпателен.
За очилата говоря от собствен опит. И двете с Дияна ако сме без очила на планина после сме електроженисти. Даже мисля, че дребната е по-тежък случай от мен. Миналата година се наложи да й слагам Визин, мислех да я спирам от ски-училището, защото Дияна не намерила за нужно да си слага очила.
Задължително и крем, забравих го в предния си пост. На Дияна в раницата слагам задължително и някакъв балсам за устни. За бебета не знам дали има нещо такова.

# 23
  • Мнения: 187
Големият ми си беше точно на 40 дни(25.12.2004г),когато го заведохме на Мальовица.Беше много добре екипиран и спа през цялото време,явно топлото слънце и чистия въздух му се отразиха добре.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 772
Да, чистият въздух действа приспивно Simple Smile
Дядо ми живее в Костенец, и вуйчо ми като ни качи горе в Рила... 20 мин ходя кат пиян морков, спя 2 часа, и после пак. Като софийско чедо често казвам "не мога да вирея на чист въздух" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт