Немската дружина в Новата година смело премина, грух-грух! епизод 57

  • 20 252
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 605
Зебрата е супер, полу4и някакви награди zа най хубава игра4ка на годината, но аz не zнаех колко време Ще се полzва оЩе и zа това я пренебрегнах  Laughing
За ре4ника, тя преz последните 2 седмици направи страШен скок. Раzбира вси4ко. Говори все пове4е и все по ясно/правилно. Сега брои до 10  Crazy Дори на педито в4ера му прави впе4атление колко по добре говорила. Колко думи....ами към 50 предполагам, zнам ли, не съм ги броила  Thinking  Но не zабравай 4е тя 4ува само един еzик а не 2  Naughty

Кате, zа теzи с ксилометазолин говоря. Те са абШвеленд, иzотони4ните само държат лигавицата мокра.

# 76
  • Мнения: 11 329


Кате, zа теzи с ксилометазолин говоря. Те са абШвеленд, иzотони4ните само държат лигавицата мокра.
Изотоничните също са абшвеленд. Те за това са и изотонични - изравняват налягането вън и вътре, оттам спада на лигавицата. (не забравяй, че съм мед. сестра все пак) Wink
Не искам да ти прозвучи като нравоучение или заяждане. Все пак имам малко повече опит  Wink

# 77
  • Мнения: 2 907
Значи аз ползвам Отривен за себе си, даже и брез бременността ползвах, въпреки изричната забрана. Това беше единственото, което ми отпушваше носа.
Но за детето и аз предпочитам солен разтвор. Солта пак трепи всички вируси.

Зебрата е супер! До 3 годинки пише, че става. Но не знаех, че е печелила награди тази играчка, взехме я защото детето постоянно се качваше на краката ни да язди и все приканваш да я тръскаме като на кон. Затова и реших да купя първо дървено конче, но зебрата го замени.

Сега да кажа и за нас с езика. Говори на китайски. Нищо не разбирам, много приказва, даже и пее, но на неин си език. Казва общо 5,6 думи разбираемо, но не са нещо особено. Иначе брои до три на бг. Забелязала съм как си брои стълбите като слиза, след три продължава да брои, но пак на китайски.
Разбира, но пак незнам колко. Като и кажа да хвърли нещо в боклука - да. Да си донесе обувките - да. И разбира на немски и бг. Но после съвсем елементарни неща пък не ги разбира.
Страх ме е да не сме много назад, въпреки че намирам мишоната за интелигентна и хитра.

# 78
  • Мнения: 3 521
А Сърфи, стабилна ли е? Или е оЩе рано дасе каже? 

Трудно ми е да кажа - скочи няколко пъти върху вратата на фурната, още не се е откачила, но докога ще издържи не знам. До рд на Милена ще имам повече впечатления и ще мога да ти кажа бива ли я или не. Определено не им е рано - има няколко части, които ми се сториха неподходящи и ги прибрах, но по-голямата част от джаджите са напълно използваеми.

Вечке, може да не му пука на чавето, но на мен ми. Направо изпитвам физическо отвращение от тази кукла. Нямам идея що, но намирам, че е с адски грозна физиономия. Sick

Зебрата е много готина! Laughing
Мистик, разбира абсолютно всичко на двата езика. На немски сглобява изречения от по 3 и повече думи на български сборува 2 по 2 - разбираемо, иначе неразбираемо разказва приказки Whistling. Назовава и различава и основните цветове(червено, жълто, зелено, синьо, оранжево, бяло, черно) и на двата езика. Частите на тялото и лицето също. Приборите и посудата обаче си ги шляпа само на немски, въпреки че и ги повтарям до безкрай. Храните също ги назовава и на двата езика. Вече различава заек от мишка, но камила от кон не. Когато играем на криеница си държи ръцете на очите и брои едно, две, три на немски, също и по стълбите брои, както Мамунка беше писала. "С" изговаря оше с език между зъбите и нямам идея как да я отуча, а ми писна да ссссъскам, за да и показвам ooooh!.

# 79
  • Мнения: 2 907
Оу, оу, оу, вие сте много напред с материала. При нас е много трудна комуникацията. И не че не приказва, а не се разбираме  Sad
И с тоалетната сме зле. И там не минава правилно комуникацията. А се мъчим уж.
Много ми е мъчно, защото си давам голям зор да я науча. А като не става започвам да се самообвинявам, че правя нещо не както трябва.
Но ми се струва, че на 21 месеца не мога да очаквам чак толкова много.
А тази година исках да я давам на градина, като лелката в градината ми каза, че можели и преди три годинки да я вземат, само да била чиста. А моята само в памперс си прави нуждите, не иска нито гърне, нито седалка за чинията.
А иначе е умно и живо лапе....Я не понимаю  Confused

# 80
  • Мнения: 3 423
Имам въпрос към Татяна, Сърфи, Лиска. Понеже децата са почти на една и съща възраст. Колко думи имат в речника си и разбират ли? Всмисъл най-ежедневни неща, като " донеси ми чашата" или "изгаси лампата".

Мистик, ежедневните неща ги разбира нашият човек.
Включва ни кафемашината, сменя филтри, вади мляко
от хладилника, сипва, прибира, носи си памперсите в
кофата, донася си обувките и якето, прибира си игрите,
засега сме доволни, разбира всичко. Доколко разбира
немски, не знам, но тетките в яслата казват, че вдявал.
Иначе посочваме разни животни и предмети в разни
книжки и питаме "къде е това", "къде е онова", разбира
и посочва. Говори на някакъв странен китайски, но казва
"найн" на немски. Не прави изречения, най-много 3 срички.
Гърне още не сме купували, кара на памперс. Не се коркам.

Сега ще чета нататък.

# 81
  • Мнения: 1 817
Мистик, да предположим, че роднини са свързани с него, повече не казвам  Wink !
Аз с деца опит неъм, ама за нос морската сол е дъ бест! А за кашлица-чаят на ДМ за 55 цента. Казва се хустентее...Скорошно оздравяване на дребито!
Деситке, на цитросепта еквивалент има и друг-казва се Citrobiotic - за деца ти го препоръчвам, защото има много приятен вкус, тоест не е горчив, както цитросепта. Аз ги пия и двете. Иначе цитросепт можеш да си поръчваш от австрия-цената е като в бг! Радвам се, че филмът ви е харесал! Като дават другия, кажи и аз да гледам!
Татянка, купихме си чиния и приемник. В бг си купихме карта на итв партнърс, която струва 8 лева на месец. Има и по-скъпи пакети, но този е предостатъчен! Свекитата предплащат на всеки 3 месеца и си гледаме бг тв. Безпроблемно е! Преди гледахме по нетера, но те вече са 15 евро за лайф тв, което е 4 пъти по-скъпо от итв! Дано Миленка се оправи бързо!


# 82
  • Мнения: 1 584
Мистик, моята е по-малка, но разбира тия ежедневни неща, които изброяваш. Аз говоря само на български. При гледачката - на немски - питала съм я няколко пъти и казва, че разбирала и на немски всичко. Обаче не говори - тоест приказва почти нон стоп, но разбираемите думи са малко и все още не цели или правилни Confused

Упорито ми отговаря с Ja и Nein обаче Rolling Eyes

Напоследък започна и да "пее" с мен. Като вземе някоя книжка и до припадък ме пита "Това", "Това","Това"...Аз повтарям упорито като папагал - после я изпитвам да ми показва назованите животни и го прави. Ама само един път имаше опит да каже пеперуда - "Пуда".

Сега по време на отпуската ме учуди, че след 3-4 дена с хората, с които бяхме (непознати за нея) посочваше правилно съответния човек като я питаш "Къде е Краси", "Къде е Ели" и така всички 6 човека от компанията - без специално да сме й казвали Това е Краси,Това е Ели примерно...
Дори ги знаеше кой с кой е двойка Crazy и като видеше единия, започваше да търси с очи другия и да повтаря "Няма го" докато не се появи. Следваше възторжен вик - "Ето го" и се преминаваше на другата двойка Crazy Crazy Crazy

Та по тоя повод си мислим следващия подарък да е някое Memory  Wink

# 83
  • Мнения: 185
Здравейте и zа много години.

Да споделя _
 Изпратих на 03 Декември колет от Германия и още не е пристигнал.
Пуснах вече и молба zа проследяване при Немските Пощи. Каzаха ми, че ще трябва да чакам около осем седмици, zащото теzи от БГ Пощи не били много на zор и не били много бьрzи в отговорите.
Стах ме е, че колета е откраднат и ако е така то това е много долно.  Беше до 10 кг, и имаше дори и подарьци zа деца zа Коледа. Коледа отмина и Нова Година, дали ще пристигне zа Валентинов Ден???  Praynig

Майка ми се обажда от три  седмици всеки ден да пита в пощата и нищо. Много сьм ядосана, направо  #Cussing out

Моля споделете, има ли и други иzчеzнали колети?




# 84
  • Мнения: 461
Вени, на мен ми изчезна така един колет. И аз пуснах молба за издирване и малко преди да изтекат 8-те седмици, все че пристигна. Бях го отписала вече. Пътува 3 месеца, така да се каже. 

# 85
  • Мнения: 185
Нат, дано да пристиге.
Дали е от немьрливост се питам? Кьде ги остват да лежат толкова време, та това не е игла, а пакет от почти 10 кг. Това не ми го побира главата.  Rolling Eyes
Аz още не мога да го отпиша, сьбирах нещата вьтре от няколко месеца, да zарадвам блиzки и обичани хора.

# 86
  • Мнения: 517
И до ден днешен не чух нисто повече За колетчето с маркова козметика, което изпратих на майка ми през юли по случаи рожденния и ден. Смятам, че причината е в български пощи...
Но наскоро имахме друг случаи. Свекърва ми, която живее недалеч от нас ми беше изпратила книга За бременни и 20 евро в нея и някои беше Задигнал най елегантно само 20те евро и плика, в които бяха, а книжката си лежеше под постенските кутии...

# 87
  • Мнения: 185
А, апропо,
свекьрва ми иzпрати Коледна картичка с няколко евро вьтре като zа подарьк zа Коледа или zа нещо сладко, до БГ и тя сьщо не е пристигнала.
На мен сьщо често (около 4, 5 пьти) не са ми пристигали писма с картички вьтре, пак до БГ.

Защо се краде така, направо сьм в недоумение? Как може с лека рька да се вzемат чужди вещи?

# 88
  • Мнения: 230
Здравейте, мами!
Мина известно време докато ви изчета. Направо се задавих от смях с това грух и с други работи. Риенски, наистина помниш като камила. И аз понякога се бъркам кой какво е казал, особено бъркам Майра и Мишка, някак си са ми сходни двете имена, започват и завършват еднакво, 5 букви...
За детската градина... наистина аз се бях оплакала, че Мишо може би няма да го вземат. Обаче, мъжът ми ходи да проверява в югендамта и са му казали, че по лекарско предписание, може да посещава детска градина в продължение на 1 година преди детето да е навършило 3г възраст. Тоест, ако гинеколога/жката предпише, че майката има противопоказания да гледа 2 деца в къщи, може би ще получиш гудшайн за детска градина.
За забелването, аз нищо не съм правила. Питах свекърва ми, нали е отгледала 2 момчета и тя каза, че по нейни наблюдения всичко си идвало на мястото от самосебе си. Засега, като гледам как се развиват нещата с Мишо, май е права.
Сега да се оплача. 4 дни се опитваме да стигнем от Варна до Берлин. Снежната виелица ни захвана точно на летището във Варна, час преди да излетим... Естествено, самолета на Малев не можа да кацне и се пренасочи към Бургас. След 3-4 часа мръзнене на летището във Варна, казаха, че всички, които не са от Варна, ще ни натоварят на един автобус и ще ни настанят на хотел. Аз вече не съм Варненка, ще ставам Берлинчанка, затова чакахме този прословут автобус. Който така и не дойде, понеже затвориха магистралата от Варна в посока към летището и го откъснаха от света... Представителката на Малев се опита да извика таксита, но дойде само едно, по простата причина, че по някаква случайност е било извън Варна и не го е хванала „блокадата”. Имахме късмета да качат на него първо нас...Част от багажа ни остана на летището, с уверението на представителката, че ще ни го предаде по-късно, когато летището е отворено и летим..Нямаше как да натоварим всичко, една огромна картина, детска количка, детско столче, 2 големи куфара и тн.
Пристигнахме в хотела премръзнали, настаниха ни и отидохме на вечеря. Част от пътниците продължаваха да пристигат до към 11 часа вечерта. Поединично с таксита-кожодери, понеже само такива имало в наличност на летището. 40 лева да те закарат до хотела. Ако искаш!
Не помня колко пъти трябваше да опаковаме и разопаковаме багажа си в лъжлива тревога, че ще летим...Като допълнителна екстра, на 2рия ден Мишо вдигна температура 39,5, после, по съвет на свеки му дадохме Pulsatilla и температурата спадна за 1 ден, но остана кашлицата.
Чак на 3тия ден ни натовариха на автобуси до Бургас. Не питайте какъв беше пътя Варна-Бургас, той е опасен и при хубаво време, а какво остава за такава ледена пързалка!
Да не пропусна, че представителката в суматохата тотално беше забравила, че имаме багаж при нея. Добре, че се обадих да и напомня и тя го е качила в някой от автобусите, събрали злощастните пътници от последните 3 дни. Явно картината е споделила съдбата на останалия багаж – тоест в багажното на автобуса, защото хм....ще разберете по-късно.
На летището в Бургас ни чакаше същия студ като на летището във Варна. Не дай-си-Боже да ви се прииска да отидете до тоалетната. Замръзва ви дупето моментално!
След няколко часа чекиране /нали изведнъж се изсипаха 3 автобуса пасажери!/, най-после ни натовариха на самолета и пристигнахме в Будапеща късно вечерта. Естествено, безвъзвратно изтървали връзката си до Берлин, отлетяла преди час-два. Същите огромни опашки и на хелп-деска, за да ни презаверят билетите ни чакаха и в Будапеща. Някъде към полунощ дойде и нашият ред. Малко преди да дойде,аз просто се свлякох на пода. Може да е било и от жегата на летището, защото за разлика от варненското и бургаското, тук човек спокойно можеше да се съблече и по тениска. Поне мъжът ми го направи, де, тъй като постоянно тичаше след Мишо. А може да съм и припаднала пред алтернативата, която останалите пътници за Берлин споделиха с мен – а именно – пътуване до хотела -45 минути, спане около 1 час, след това пътуване към летището 45 минути с автобус, след това чекиране, след това в ранни зори полет до Франкфурт или Щутгарт, после прикачване до Берлин и други такива кошмари...
Както и да е, мъжът ми получи пряк полет до Берлин за следващия ден вечерта, закуска и обяд в хотела, както и ваучер за такси, а не люшкане с автобус. E, искаха да освободим стаята още по обяд, но мъжът ми им обясни, че с малко дете няма къде да се мотаем 4 часа, при това сега е времето му за сън, така че ни оставиха, с уговорката, че Malev сигурно ще плати...
Мишо понесе ужасно всички пътувания. Не говоря само за това, че се разболя, а също и че плачеше и крещеше все едно го коля при всяко кацане и излитане...Така си го спомням, че ревеше само в болницата. Можете да си представите какви асоциации предизвикваше всичко това за мен...
Пропуснах да кажа, че с багажа всичко се разви катастрофално. Стъклото на картината се счупи докато я разнасях насам-натам по летището. Подозирам, че е било напукано много преди това. Парченцата пък стъкло издраскаха рамката, за самата картина мисля, че няма поражения. По незнайни причини количката и столчето на Мишо бяха останали в Будапеща, въпреки че бяха чекирани предния ден...Да не говорим, че изхвърлиха безцеремонно тоалетното мляко и масло на Мишо. А количката, картината и столчето минаха безброй проверки на унгарското летище, все едно сме семейство терористи.
Както и да е, столчето и количката си ги получихме едва снощи, доста поизмокрени.
Аз се зарекох в следващите 2-3 години да изоставя идеята за зимно пътуване. С 2 деца, които не са навършили поне 3 години ми се вижда неразумно, меко казано.
И сега на по-приятна тема, дано не съм ви отегчила с по-горната.
Вчера ходихме на финна диагностика и ми казаха пола на бебето. Мъжът ми, обаче, не иска да знае. Щяло да му развали цялото удоволствие. Затова едвам изчаках края на прегледа той да излезе, за да получа тази информация. Всъщност, първо лекарят ме попита дали нямам някакво усещане за пола. Аз му казах, че мисля, че ще е момиченце, дори съм купила розови бодита Simple Smile Той се подсмихна и каза, че ще е момиченце, наистина. 100% бил сигурен. Simple Smile Само не ми е ясно как ще опазя новината от мъжа ми. Така ме сърби езика!!!
Ах, и последно, че стана много дълъг постинг, благодаря много на всички за картичките за НГ. Тази кампания много ми припомни как едно време си пишех почти с цял свят. От толкова много писма, обаче, само няколко души са оставили някакъв траен спомен в мен и реших да им пиша за Коледа. Беше много приятно и вълнуващо като ми изпратиха писма. Не бяхме си писали повече от 10 години.
Хайде, лека вечер на всички, дано не съм ви отегчила!

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 20:56 от Priyatelka

# 89
  • Мнения: 185
ето това им е страницата на нашите "мили",  "родни" пощи http://www.bgpost.bg/
И там иzпратих E-Mail, отговотьт беше да сьм се обадела на някакьв телефон, zа сега още не сьм се свьрzала, но ще пробвам пак, така де, няма да им оставям.


А тук намерих няколко "сметанени с черешка" мнения zа тях, които в момента не се отварят ище ги иzтрия. Но в Нета се намират доста такива.

Ох, ето ги все пак 
Цитат
Български Пощи ме разочароваха за пореден пътЗа огромно съжаление, явно Българските пощи продължават да работят усилено по основната си услуга “губене на пратки” и явно са добавили и нова “крадене на ...
blog.feellazy.com/2006/06/02/български-пощи/ - 34k 
Край на цитата

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 20:24 от Veni_B

Общи условия

Активация на акаунт