бременност и лазерна операция на очите

  • 4 638
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
Бременна съм в първия месец и  съм късогледа  Shocked  Притеснявам се от раждането заради диоптъра. Дали е възможна лазерна операция на очите докато съм бременна? Какви рискове крие такава операция при бременност и имам ли някакъв шанс да ми се подобри зрението, за да не раждам секцио? Много ще съм благодарна да получа някакви съвети и коментари.  Hug

Аз също съм късогледа. Докато бях бременна ходих на очен лекар и тя прецени, че мога да раждам нормално. Прави ми изследване на очните дъна и вътреочното налягане. По принцип такива операции се правят след като родиш, защото в противен случай ефектът може да се загуби. Иначе аз не съм имала никакви проблеми с очите докато раждах и след това. Ако ти е първо дете и мислиш за второ в переспектива те съветвам да си направиш такава корекция след като родиш второто. Аз лично съм се замислила ама ще чакам второто и тогава Simple Smile Леко бременеене и леко раждане ти пожелавам.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Извинявам се, че подновявам темата, но имам и аз подобно питане - дали мога да си направя лазерна корекция на зрението докато кърмя  newsm78
Някой питал ли е или дали е правил подобно нещо - примерно да спра кърменето за 1-2 дни и после пак да го възстановя?

А за раждането и диоптъра - аз съм с 4 диоптъра и родих и двете си деца нормално  Peace

# 17
  • Мнения: 721
Ако си се решила на тази стъпка (аз не мога още да се реша  Grinning) - направи я, не виждам какво общо ще има с кърменето, освен евентуално упойка или медикаменти, ако трябва да се поемат след това.
Диопърът не би трябвало да се промени след кърменето   Peace
Успех ако го направиш и пиши да кажеш

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Така, пратих аз днес един имейл на Вижън и получих това:

"Можете да направите преглед, на който да се установи подходяща ли сте за корекция и самата лазерна корекция три месеца след като спрете да кърмите. Докато кърмите не е препоръчително да предприемате процедурата.

ОЛЦ "Вижън"
Отдел Лазерни корекции"

Явно ще отложа докато кърмя, само не ми е ясно защо пък 3 месеца трябва да изчакам  newsm78 Щом са ми написали така хората сигурно е вярно, но ми стана странно...

# 19
  • Мнения: 721
Благодаря ти, че го сподели  Hug

И на мене ми е чудно, но явно се застраховат.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
Не е важно дали си късогледа, с малък или голям диоптер, важно е да нямаш напрежение на очните дъна или изтъняване на ретината, защото при напъните може да се отлепи и да ослепееш....
Но това може да ти го каже само офтамолог след преглед, а и ще ти обясни точно в твоя случай кое, как и защо....

Корекции на зрението и аз знам, че по време на бременност не се правят, защото бременността или раждането могат да повлиаят на диоптера (и към по-зле и към по-добре) особено при късогледство, за това се чака "да се оправиш"  както ми каза една очна лекарка...

Аз съм малко късогледа - родих си нормално.

# 21
  • Мнения: 2 723
Не е важно дали си късогледа, с малък или голям диоптер, важно е да нямаш напрежение на очните дъна или изтъняване на ретината, защото при напъните може да се отлепи
Аз съм малко късогледа - родих си нормално.

Абсолютно вярно е това.
И аз съм недоскив и родих без проблем.
Имам обаче приятелка, която няма диоптър, а се оказа, че трябва да ражда секцио, заради налягането на очните дъна.

# 22
  • Мнения: 3 216
Те момичетата са го написали по-важното. Само искам да подчертая да обьеш голямо внимание на очите си по време на бременността.

При мен ,например по веме на брменността зрението ми сякаш се подобри леко- аз сьм с -8,5 . но след нея нещата дже малко се влошиха.

До колкото знам се прави такава поцеудра по подсилване на ретинта. Поинтересувай се.

# 23
  • Мнения: 991
Тук в Щатите нито гинеколозите, нито офталмолозите са чували такова нещо - проблеми със зрението като причина за секцио. Аз съм с 6 диоптъра късогледство. Гинекологът ми ме изгледа като полезно изкопаемо, когато го попитах трябва ли да правим секцио заради очите. За по-сигурно отидох на консултация офталмолог. Хем я избрах да не е амерканка. За моя изненада, тя ме изгледа още по-странно, когато зададох въпроса си. Чудя се - как може да не са поне информирани, че има становище в медицината, че съществува опасност от отлепяне на ретината по време на раждане при наличие на определени увреждания на очите...

Иначе по време на бременност не се препоръчват никакви операции. Само в случай на спешност.

# 24
  • Мнения: 2 723
Чудя се - как може да не са поне информирани, че има становище в медицината, че съществува опасност от отлепяне на ретината по време на раждане при наличие на определени увреждания на очите...

И през двете ми бременности гинекологът ми ме изпрати на очен лекар, за да ми измерят налягането на очните дъна.

И пак повтарям, че евентуалният риск от отлепяне на ретината няма нищо общо с диоптъра.

Те в Америка (а и не само там) не правят нищо ако прокървиш до 12 г.с.

# 25
  • Мнения: 3 216
Не правят защотот имат що-годе нормална раждаемост и много висока сексуална култура за разлика от нашата страна.

# 26
  • Мнения: 2 723
Не правят защотот имат що-годе нормална раждаемост и много висока сексуална култура за разлика от нашата страна.

Сериозно ли мислиш, че това е причината? Shocked
Оставят бебетата си да умират, защото имат достатъчно Shocked Shocked Shocked

А и какво общо има сексуалната култура тук?

# 27
  • Мнения: 3 216
Не правят защотот имат що-годе нормална раждаемост и много висока сексуална култура за разлика от нашата страна.

Сериозно ли мислиш, че това е причината? Shocked
Оставят бебетата си да умират, защото имат достатъчно Shocked Shocked Shocked



е ти не ме разбра правилно. не вярвам някой да си оставя бебето просто така да умре. Казвам само,че са големи привьрженци на естесвените неща. И стимулират развоя на сьбитията да е по естествен начин.

# 28
  • Мнения: 2 723
Да, сигурно им е странно как тук момичета преди 12 седмица лежат за задържане.
Както им е и странно защо ходим на очен лекар преди да родим. Мдам

# 29
  • Мнения: 3 216
И още по-странно им е как голяма част от раждащите са под 18 ,да не каже ли и по-малко

Общи условия

Активация на акаунт