Евра-контрацептивни лепенки

  • 18 785
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 578
Ами слагаш друга, ама е малко вероятно. На мен за две години не ми се е случвало нито веднъж.
И на мен, нито от всекидневен душ, нито от море.

# 16
Здравейте, не знам дали има друга тема из форума за лепенките, но да знаете дали има някакъв проблем с вноса им - от Ямбол съм, ползвах ги преди няколко месеца и бях много доволна. Наложи ми се да ги спра за известно време, но сега искам пак да се върна към тях. Проблемът е, че днес обиколих из града 6 - 7 големи аптеки и никъде ги няма, дори не поемат ангажимент да ми ги доставят. Не знам какво се случва, моля, ако някоя от вас има информация, нека да сподели. Благодаря предварително.

# 17
  • Мнения: 1 545
Може би от началото на годината зачезнаха. Консултирай се с АГ с какво да ги смениш. Силно се съмнявам да ги намериш.

# 18
  • Мнения: 1 545
Отново има Евра по аптеките.

# 19
  • Мнения: 2 336
звучи доста удобно, а намерих и инфо за тях от производителя http://www.fema-bg.com/index.php?m=1027&add_comm=1#add_comm
т.к. се двуумях сега започвам да те триумя Rolling Eyes

# 20
Пъпво искам да благодаря за споделената информация по темата,наистина беше доста полезна за мен,въпреки че противозачатъчните са ми изписани от гинеколког, но си е друго да се консултираш с мнението на някои,които го е ползвал.Имам два въпроса: пъпво никъде не видях да е споменато за някакво нежелано взаимодейстжие на лекарството с алкохол,което най-вероятно означава че няма проблеми по този въпрос... и второ,не ми става ясно кога трябва да се слойи първият пластир за пъпви път? В пъпвия ден на менструацията или в пърпвия ден след нея?
и е нужно да се изчака 7 дни,т.е. до първата смяна на пластира, за да си сигурен, че вече дейстеа и те предпазва от забременяване,така ли?
Предварително би благодаря!

# 21
  • Мнения: 2 336
Но никъде не пиша на какъв принцип не предпазва от забременяване  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 4 578
Но никъде не пиша на какъв принцип не предпазва от забременяване  Thinking
newsm78 Не разбрах?
loulou88 , на мен не ми пречеха в комбинация с алкохол. Слагаш 1я пластир на 1я ден от цикъла, примерно в понеделник. 2я се слага следващия понеделник, като предварително махаш 1я. 2ят се слага на различно място от първото. Третият понеделник слагаш 3та лепенка, пак на различно място. Четвъртата седмица - цикъл.

# 23
  • Мнения: 2 336
ето това ме интересувяше http://www.bg-mamma.com/site/content/view/392/83/ и по точно ''Орто Евра'' е с размери 4,2 кв. см и за предпазване от забременяване използва същите хормони, които се съдържат и в хапчетата - през кожата се освобождават в кръвоносната система прогестин и естроген. Лепенката се състои от три слоя, което позволява на хормоните да се освобождават постепенно, когато тя се залепи на кожата.

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 19:35 от ted_

# 24
Не, мисълта ми е че не разбирам кога по-точно трябва да е първия ден,когато изобщо за първи път започвам да ги използвам - примерно ако са минали няколко дена, да речем дестина, след като е приключила естествената ми менструация,мога ли да започна да си слагам лепенките или трябва да изчакам отново да ми дойде и веднага след това да започне 3-седмичния период, в които си слагам по 1 лепенка на седмица?
Отново ви благодаря за отговорите и полезната информация Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 4 578
Не, мисълта ми е че не разбирам кога по-точно трябва да е първия ден,когато изобщо за първи път започвам да ги използвам - примерно ако са минали няколко дена, да речем дестина, след като е приключила естествената ми менструация,мога ли да започна да си слагам лепенките или трябва да изчакам отново да ми дойде и веднага след това да започне 3-седмичния период, в които си слагам по 1 лепенка на седмица?
Отново ви благодаря за отговорите и полезната информация Simple Smile
Не може ти да си избереш 1я ден. Първият ден на първата лепенка е първият ден на месечния цикъл.
тед, ето тези съм ползвала аз. Мисля, че са с хормони. http://www.fema-bg.com/index.php?m=1027&lang=1

# 26
  • Мнения: 35
Аз не съм добре със стомоха,затова преминах на пластирите Евра от орални таблетки,но дори и след 2-3 месеца ми кърви и то доста -някъде на втората лепенка в края.На някоя да й се е случвало?

# 27
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз не съм добре със стомоха,затова преминах на пластирите Евра от орални таблетки,но дори и след 2-3 месеца ми кърви и то доста -някъде на втората лепенка в края.На някоя да й се е случвало?
На мен - не. А хормоните как са ти? На преглед беше ли с ехо и цитонамазка преди да започнеш с пластири?

# 28
  • Мнения: 35
Аз пия хормонални таблетки от 7 години-от както родих,защото имам много болезнена овулация.Бях и известно време на пластири,но при тях явно концетрацията на хормона е по-малка,защото се повлияват и от антибиотици и от билки,като жълт кантарион например и съответно се прокървява.Аз имам правена лапъроскопия миналата година,а цитонамазки редовно си правя-уж всичко е на ред.

# 29
Здравейте, и аз използвам лепенките от 4 месеца. Различното при мен е, че с всеки изминал цикъл ми подранява с няколко дни (сега вече ми идва на 4-тия ден на 3 пластир) Rolling Eyes Нормално ли е??? Честно казано се замислям дали да не ги спра и да опитам с нещо друго  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт