Може вън да е люта зима,но в душата на МАРТенската мама топличко е за двамина!

  • 12 081
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
дайте идея - много ми харесва името Бояна, но не се сещам хубави обръщения на галено. Боби не ми харесва, а името Яна свързвам с кофти човек. Вие сещате ли се за нещо друго?
а zаЩо не обръЩение "Бояна"? не е дълго, а е наистина много по-хубаво от Боби (което го свърzвам винаги с булонки).
и при нас името е проблем, а Ще трябва да сме подготвени с две имена, zаЩото все оЩе не zнаем какво е бебето. Щом досега не се е покаzало, явно Ще ни иzненада!

вярно, ние се къпем всеки ден, но бебетата не се потят като нас, не са толкова окосмени, а и дупето му все пак Ще си е чисто. аz моята коса не я мия всеки ден.

# 16
  • Мнения: 4 406
аз пък мисля, че къпането всеки ден е добро за бебето- все пак се налага да мажа кожата му. освен това неминуемо по главата се появяват досадните корички, които също трябва да се третират.
трябва да се внимава само първите няколко дни, докато падне пъпчето. иначе на всяко бебе му е добре да се поплацика в топла вана- предполагам им напомня за коремчето на мама.

# 17
  • Мнения: 519
angels_zg, каква е тази количка за 240 евро? Марка? Абе и без марка да е ми харесва Grinning. Само кажи някакъв сайт да я видя и евентуално поръчам. Дали ги има в БГ? newsm78 Иначе изглежда много добре.

# 18
  • Мнения: 69
нещо любопитно

Очертава се остър спор между правителството и Националния осигурителен институт (НОИ), от една страна, и Върховния административен съд (ВАС), от друга, за срока, в който трябва да бъдат изплащани обезщетенията.
Според правителствена наредба болничните трябва да се изплащат в 30-дневен срок от получаването на болничния лист в НОИ. В петък обаче в “Държавен вестник“ бе обнародвано решение на ВАС, според което този срок се отменя и плащането трябва да става до три дни от представянето на болничните, пише в. "Сега". Съдебният акт е постановен по жалба на варненката Румяна Георгиева, която чакала 63 дни, за да получи парите си. От НОИ възразиха срещу съдебното решение. Според експерти институтът не е в състояние да изплаща болничните до 3 дни.
Обжалвахме решението на ВАС и сега трябва да се произнесе петчленен състав на съда, заяви днес пред журналисти управителят на НОИ Йордан Христосков, цитиран от БТА. Става въпрос за терминологично недоразумение, което ще бъде изчистено, обясни той Христосков.

източник - dir.bg

# 19
  • Мнения: 8
Здравейте и от нас!
Поредната много хубава темичка.
Дея - не ти е лесен избора. Ама щом не харесваш Боби и Яна, единственото, което остава е "Бо". Шегувам се! И аз съм много затруднена с избора на име. Не мога да се спра на нито едно. Всички, които си харесвах са имена на близки деца и не върви да им вземем името.  По същият въпрос като на Дея, кажете галено име за Косара, като изключим Сара, защото и аз го свързвам с неприятен човек, както и галено име за Киара. Тези имена много харесват на мъжа ми, но не можем да измислим как ще казваме галено на детето.
Някой да знае къде изчезна Lorisita?

# 20
  • Мнения: 326
Къдричке, много мерси за инфото. Хайде да не е за 3 дни, но поне след 1 седмица да ги изплащат болничните.  Hug

Имам въпрос за ваничките - вие анатомична или обикновена ваничка ще купувате? Аз мисля да взема анатомична.

# 21
  • Мнения: 318
Диана, мерси за инфото!   bouquet
РониБони, аз мисля анатомична също - някаква  на КАМ ми препоръчаха в Пигис и една стойка ще взема - за по-удобно. Към 80-90 лв излизат двете заедно.
А за помпите какво сте решили - електрическа или обикновена? Или никаква Simple Smile ?

# 22
  • Мнения: 33
Здравейте,
страхотна темичка - с много настроение.
anina, какво те отказа от Токуда?
За къпането аз мисля, че неможе да не е добре да се къпе всеки ден, нали знам как се чуствам аз добре колкото по-често се къпя. Rolling Eyes
За галено на Киара се сешам за кики Wink
Хайде чао от нас!

# 23
  • Мнения: 4 406
нещо любопитно

плащането трябва да става до три дни от представянето на болничните, .
източник - dir.bg
ахъм, няма как да стане- мързи ги да гледат, пък какво остана и да поработят. а да пилят нервите на болните могат, нали????!!!
само , че  те сега са възразили, докато текат обосновките им, ще мине още много време. трябва всеки, който е ощетен от дългия срок, също да ги съди!

# 24
  • Мнения: 4 406
относно Бояна- галено може Биби.
относно ваничките- и аз имам анатомична от баткото- ужасно неудобна ни беше и на двамата. след двуседмични мъки си взех обикновена и постилах на дъното хавлиена кърпа, така го къпех. реално бебето никога не съм го слагала изцяло самостоятелно да лежи във водата

# 25
  • Мнения: 575
Аз сигурно ще взема анатаомична ваничка. За къпането - всеки ден.
Галено на Косара е Коси, звучи много сладко Simple Smile
А на Бояна други алтернативи освен Боби и Яна не се сещам, но името ми харесва много, също така и Биляна, много хубаво българско име.

# 26
  • Мнения: 1 710
За ваничките - аз смятам да не е анатомична, защото някой ми каза, че могът да се ползват съвсем кратко време и после трябва да се купува нова. Решила съм да е обикновена и допълнително ще купя нещо като облегалка за бебчо.
За помпата - в началото ще бъда с механична, защото електрическите са много скъпи, а няма гаранция, че ще мога да я ползвам. Надявам се да имам кърма, ама знае ли човек. До колкото чета отзиви, всички мами са доволни от механичните помпи на Авент, а има и добри мнения за тези на Чико. Ще се спра на една от двете.
За болничните - докато почнат да ги изплащат за 3 дни, ние вече няма да взимаме болнични, а майчинство. Между другото на мен парите ми ги изплащат след не повече от 5 работни дни. За сега нямам никакви забележки към НОИ, но лошото е, че работодателят ми носи болничните на всички служители само веднъж месечно и забавянето при мен идва от там. В моя случай НОИ действа доста експедитивно.

# 27
  • Мнения: 3 621
Здравейте и при нас избора на име е мнооооого труден ......
за къпането аз определено ще го къпя всеки ден,
за болничните според мене проблема не е в НОИ а в работодателите и би трябвало тях да погнат, аз тъй като знам точно кога ми се носят болничните в НОИ знам че винаго до 15 календарен ден след това паричките са я сметката ми , проблема е че шефа ми изплаща осигуровките с месец назад , аз сега си чакам парите за ноември
За ваничката , ще ползвам обикновенна с допълнителна облегалка за бебчо , анатомичните са много малки и много скоро им отеснява на бебчетата там
Дея Биляна е много хубаво име , май нашата Били , всъщност е Биляна

# 28
  • Мнения: 107
леле то не може човек за 2 часа да ви остави и хайде нова тема пук и 2 страничка... Hug но е много хубава и приятно зареждаща...днес ми се прииска ве4е да бутам една количка с бебешоче  ама ще почакам още малко.за ваната-смятам да е обикновенна и аз постилах от долу кърпа и го оставях да ритка  на воля и го къпех всеки ден и за него беше удоволствие даже си знаеше къпане хранене сън...не можеше без тях....
за името съжалявам не мога да дам предложения защото и ние сме в дилеми как да се казва на6ето дете...айде лек ден Hug Hug Hugи все така хубаво време .. Peace

# 29
  • Мнения: 57
ето няколко причини да не се къпе бебето всеки ден:
 Vor allem anfangs baden Sie Ihr Kleines besser nur alle paar Tage oder auch nur einmal die Woche. Babyhaut ist sehr empfindlich. Die von den Talgdrüsen gebildete Schutzschicht hält dem Wasser nicht lange Stand und die Haut trocknet aus.
Eigentlich reicht es in den ersten Tagen und Wochen, das Baby mit einem feuchten (Wasch-)Lappen zu reinigen. Tägliches Baden ist anfangs nicht ratsam - der Säuremantel des Babys ist noch sehr empfindlich. Nach einigen Monaten können sie ihr Baby dann auch öfter waschen.
всичко това на говорим български в реzюме- къпането всеки ден иzсуШава чувствителната кожа на бебето (zаЩитният слой, който се обраzува от мастните жлеzи, не иzдържа дълго във вода).
давам инфото просто като алтернатива на единственото мнение, което е така Широко раzпространено. естествено, че може и всеки ден да се къпе, всеки реШава zа себе си. това, че нас са ни гледали така, не оzначава непременно, че е единственият правилен начин.

Общи условия

Активация на акаунт