Българската Коледа или PR по български

  • 4 136
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 337
lavender, мисля, че разбирам твойте опасения, но не може да се разсъждава така крайно, не можеш да кажеш,че от въпросната кампания няма никаква, ама никаква полза. Както някой написа вече почти всички здравни заведения са усетили помощ. Дори и едно да е все е нещо, аз така виждам, че има смисъл да се помага и мисля, че не всичко е загубено.
Реклама на президент - едва ли някой би се впечатлил от това, мисля че повечето хора са над тези неща. Прост пример, ако мафията върти петрола в БГ, ти ще спреш ли да караш кола? Защото парите отиват не където трябва, но ти имаш нужда от това, затова го правиш.
Това е същото, има хора, които се нуждаят, въпреки че както казваш ти може и други да намажат.
Но живеем тук все пак, не някъде другаде

# 61
  • Мнения: 2 755
Ама, Лавендер, ти чуваш ли се какви ги говориш?
Президента не маха министри приятелю, седни като гражданин на БГ да прочетеш Конституцията... Президента не дава нито на прокурор, нито изпълнява желания по писма  ooooh! Той има почти само представителна функция ...
Мда. Наистина президентът има само представителна функция и малко правомощия. Конците се дърпат от изпълнителната власт и смяната на министри не е от правомощията на президента. Що се отнася до писмата, убедена съм, че те дори не стигат до него. Минават през секретарите и после.......не знам. Rolling Eyes
Аз също не харесвам тази показност. Някой по-горе написа, защо президентът, ще си прави реклама, след като това му е последен мандат. Ами, защото се надява на политическа кариера и след това. Какво стана с Петър Стоянов? Направи няколко безуспешни опита за връщане в политиката, докато не му стана ясно, че е политически труп. За Първанов, ще бъде ужасно трудно да се върне отново начело на БСП. Може и нова партийка да си спретне...Хм, хипотези, които тепърва ще разберем.

Аз също изпратих SMS-и за Българската Коледа, въпреки ясното разбиране, че те може и да не стигнат до тях. Видях, обаче, че в темата е писала майка на болно дете, което все пак е получило финансова помощ от тази инициатива. Значи, и за моите левчета има шанс да стигнат до болно дете. Дано. Praynig

# 62
  • sofia
  • Мнения: 7 477
lavender, мисля, че разбирам твойте опасения, но не може да се разсъждава така крайно, не можеш да кажеш,че от въпросната кампания няма никаква, ама никаква полза. Както някой написа вече почти всички здравни заведения са усетили помощ. Дори и едно да е все е нещо, аз така виждам, че има смисъл да се помага и мисля, че не всичко е загубено.
Реклама на президент - едва ли някой би се впечатлил от това, мисля че повечето хора са над тези неща. Прост пример, ако мафията върти петрола в БГ, ти ще спреш ли да караш кола? Защото парите отиват не където трябва, но ти имаш нужда от това, затова го правиш.
Това е същото, има хора, които се нуждаят, въпреки че както казваш ти може и други да намажат.
Но живеем тук все пак, не някъде другаде

да,и именно защото живея тук имам право на мнение  PeaceНе е загубено,но е на път вси4ко да се опоро4и.И особено аз го усещам ама мнооооооого силно и болезнено.
Защото държавата ни е блато,ние сме овце ,а богатите ще стават все по-богати.И се сещайте на 4ий гръб и за 4ия сметка.
не искам да има болни деца и такива на който да пращаме СМС,не искам и аз да правя това което правя,НО положението на болните и слабите е такова,4е държавата не може,не е могла и няма да може да помогне.Поне по на4ина по който го е правила винаги и с на4ините по който го прави.

не ми се навлиза наистина в дълбоки размишления-полза няма,просто смятам,4е има големи несправедливости спрямо целия ни народ.И от това ме боли.

# 63
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Тинита,така е знам,права си .
Но независимо от вси4ко все пове4е се възмущавам от тия управници и дългото и мъл4ание  Close

# 64
  • Мнения: 2 755
... на Емел Етем примерно, щото ясно е, че и с  много и с малко пари, госпожата ще направи само това, на което е способна - нищо...
Оу, тя ли не е способна на нищо. Върши тя работа и още как, но не на полза роду.

# 65
  • Мнения: 1 165
На авторката на темата мога да кажа само, че всеки ден умират стотици дечица, най-малкия проблем е, че живота им зависи от един СМС, ако той може да го спаси или просто удължи,
Съгласна съм с теб, но ми отговори на въпроса-ако кампанията помогне на 20 деца , какво ще стане с другите 80?Кой ще поеме вина за тях?

# 66
  • Мнения: 210
Аз мога да ти отговоря, не умират 80 дечица а хиляди в цял свят .  В природата се нарича естествен подбор - едни оцеляват ,други не колкото и да е тъжно това... Комунизма умре и вече на никой не му пука за единицата на обществото! Wink

 Виновни са несправедливото разпределение на капиталите в световен мащаб, слънчевата радиация,високия прираст в Африка, глобалното затопляне, нездравословния начин на живот, ваксинациите, не ваксинирането, лекарските грешки, консумирането на генномодифицирани храни, на замразени храни, на изкуствени храни ...

И когато събрахме пари за операцията на Дари  -  да почива в мир... 
Кой да поеме вината за това... Хората се раждат и си отиват...на един му трябват десетки за патерица, на втори - стотици за инвалиден стол, на трети -  хиляди за живото поддържащи процедури и лекарства, на четвърти -  десетки и стотици хиляди и тези хора са над 30 % от населението кой трябва да е виновен според теб, че парите не стигат и за една трета от тях .

Знаеш ли колко са пенсионерите по болест в София - в средата на 2007 г. бяха 60 000 души, кой е виновен ?   Можеш ли да си представиш колко са в цяла България?
Знаеш ли колко са раково болните чието заболяване не е в ремисия и каква сума отива за тяхното лечение ?   Кой е виновен ,че те са болни?
А колко са социално слабите? Кой е виновен?
И кой е виновен, че работоспособната част от населението работи за по три месеца в чужбина а през другото време си клати задниците по чалготеките, а като се разболеят държавата ги лекува с нашите здравни вноски? Колко от бременните тук се осигуряват фиктивно, за да взимат болнични и майчинство а нямат един ден стаж и една социална вноска ?
Когато пооголяната част от населението стане коректен данъкоплатец, тогава можем да имаме претенции към държавата...
Сега по - ясно ли ти е? Нещата не са само черни или само бели...

# 67
  • Мнения: 838
Аз мога да ти отговоря, не умират 80 дечица а хиляди в цял свят .  В природата се нарича естествен подбор - едни оцеляват ,други не колкото и да е тъжно това... Комунизма умре и вече на никой не му пука за единицата на обществото! Wink

 Виновни са несправедливото разпределение на капиталите в световен мащаб, слънчевата радиация,високия прираст в Африка, глобалното затопляне, нездравословния начин на живот, ваксинациите, не ваксинирането, лекарските грешки, консумирането на генномодифицирани храни, на замразени храни, на изкуствени храни ...

И когато събрахме пари за операцията на Дари  -  да почива в мир... 
Кой да поеме вината за това... Хората се раждат и си отиват...на един му трябват десетки за патерица, на втори - стотици за инвалиден стол, на трети -  хиляди за живото поддържащи процедури и лекарства, на четвърти -  десетки и стотици хиляди и тези хора са над 30 % от населението кой трябва да е виновен според теб, че парите не стигат и за една трета от тях .

Знаеш ли колко са пенсионерите по болест в София - в средата на 2007 г. бяха 60 000 души, кой е виновен ?   Можеш ли да си представиш колко са в цяла България?
Знаеш ли колко са раково болните чието заболяване не е в ремисия и каква сума отива за тяхното лечение ?   Кой е виновен ,че те са болни?
А колко са социално слабите? Кой е виновен?
И кой е виновен, че работоспособната част от населението работи за по три месеца в чужбина а през другото време си клати задниците по чалготеките, а като се разболеят държавата ги лекува с нашите здравни вноски? Колко от бременните тук се осигуряват фиктивно, за да взимат болнични и майчинство а нямат един ден стаж и една социална вноска ?
Когато пооголяната част от населението стане коректен данъкоплатец, тогава можем да имаме претенции към държавата...
Сега по - ясно ли ти е? Нещата не са само черни или само бели...


MДА,хубаво казано за естествения подбор,а дали ще е така,когато не говорим за статистика,а лицето е близък и скъп човек?Дали мнението ще е такова ,ако си поредния прецакан съвестен гражданин?

# 68
  • Мнения: 2 563

Когато пооголяната част от населението стане коректен данъкоплатец, тогава можем да имаме претенции към държавата...
Сега по - ясно ли ти е? Нещата не са само черни или само бели...


Интересно мнение. Ясно е, че повечето хора в България подхождат по един или друг начин безотговорно  - един не си плаща глобата, друг не си плаща за кучето, трети си паркира където си иска, четвърти укрива данъци, пети не си плаща здравни вноски, шести дава подкупи, седми строи незаконно и прочие. И идва Българската Коледа и дава шанс да си почистиш съвестта.

Аз само си размишлявам, никого не нападам.

# 69
  • Мнения: 6 167
Разсъжденията на Хиър за бойкот на благотворителността с цел да се стресне държавата не ги подкрепям. Благотворителността е усилие на обществото, добра воля, съпричастност към проблеми, човещина.
До колкото разбирах драмата ви е, че хората, които са отговорни държавници, вместо да управляват в полза на хората с наличното,  призовават същите към благотворителност, като единствен изход, което оставя чувство за вина у дарителите. Това е дразнещо, наистина. Защото благотворителността следва, а не води ( политки, стратегии, програми и тн).  Аз изпратих смс, защото ме развълнува клипа с мечето. Ще се радвам, ако Първанов е реален гарант, че парите ще отидат по предназначение.

# 70
  • Мнения: 6 167
В природата се нарича естествен подбор - едни оцеляват ,други не колкото и да е тъжно това... Комунизма умре и вече на никой не му пука за единицата на обществото! Wink


Само да кажа, че цената на човешкия живот в по-развитата част на планетата ( към която така отчаяно се опитва БГ да се запише) е все по-висока. На капитализма всъщност му пука, защото разбра, че най-големия капитал е човешкия.

И се казва отбор, а не подбор.

# 71
  • Мнения: 2 563
Разсъжденията на Хиър за бойкот на благотворителността с цел да се стресне държавата не ги подкрепям.



Не бойкотирам благотворителността като цяло. Просто съм против да пестя пари на държавата. Подкрепям обществени благотворителни кампании и НПО.

# 72
  • Мнения: 6 167
Разсъжденията на Хиър за бойкот на благотворителността с цел да се стресне държавата не ги подкрепям.



Не бойкотирам благотворителността като цяло. Просто съм против да пестя пари на държавата. Подкрепям обществени благотворителни кампании и НПО.

А той ( Първанов) инициатор ли е, или патрон ... лице. Каква му е ролята в тази Българска коледа.
И как се администрират парите , чрез фондация ли? Аз не съм много наясно...

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
официално представиха кампанията "под патронажа на Президента Георги Първанов".

И аз не знам как се управляват и критериите за харчене. Ако някой знае, да каже.

# 74
  • Мнения: 6 167
официално представиха кампанията "под патронажа на Президента Георги Първанов".

И аз не знам как се управляват и критериите за харчене. Ако някой знае, да каже.

Ми значи не е той администратор на парите, а само патрон. Сигурно има фондация официално.
Това не е толкова ненормална практика.  Не е много разпространено Президент да бъде лице на благотворителна кампания ( обикновено първата дама за това служи, ха-ха), всъщност за 1в път чувам такъв случай, но... В Бг цар стана министър председател на Република...   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт