Колко е таксата във вашата детска градина?

  • 11 206
  • 208
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 528
При нас (Свиленград) таксата се определя от Общинсия съвет и е 1.20лв на ден. Всеки си решава как да плаща - за ден или за целия месец. Ако детето е отсъствало по здравословни причини, носи бележка от педито, а ако е по други причини, родителят подава нещо като молба предварително, за да не плаща дните, в които детето няма да е на ДГ. Дано ме разбрахте #Crazy
Отделно си носим тоалетна хартия, сапун, носни кърпички, който иска и мокри, минерална вода...
В началото на учебната градина ни събраха по 20лв за консумативи.
Честно да ви кажа, според мен и 50лв са малко. Моята специалност е предучилищна и начална училищна педагогика, т.е учител от ДГ до 4клас, та знам за какво става въпрос. Пък и майка ми е помощник възпитател в ДГ на сина ми. Едва успяват с тези пари да свтржат двата края, ама пусти "лоши майки" не щат да дават пари за децата си, а те могат да киснат по цял ден по кафетата #2gunfire.
Ох, болна тема!
Да не го приемете лично, ей!
Говоря за нашите майки - в нашата ДГ.
Ми така де каква е тази следобедна закуска - шоколадова вафла или суха паста, ама то с толкова пари - толква.
Колко още мога да пиша......ама айде.

# 31
  • Мнения: 4 668
Честно да ви кажа , много ме учудват такива теми  Rolling Eyes
Не стига , че ви гледат децата буквално за без пари , което не пречи все някой да е недоволен и да изисква какво ли не , ами сега голям проблем за 10 лв. Confused
Мислите ли , че с 50 лв. може да ги гледате и да ги храните в къщи ?
Даже и тази такса е малка ...
Ама не ! Трябва хем да е без пари , хем храната да е супер , да не мият с белина и какво ли още не ...

# 32
  • Мнения: 1 494
Горна Оряховица.
Продължавам да твърдя, че парите по принцип не са много, но... съм убедена, че няма да разбера къде отиват. Както няма да разбера какво и колко ядат децата. Както и повечето от нещата, които се случват в градината. Не харесвам този начин на комуникация. Не ми харесва ултиматомно да ми се предявяват изисквания. В същото време съм готова да помагам с всичко на градината. Но да не ме поставят в положение на подчинен.

Няма да се увличам в спорове, защото темата се измества. Въпроса беше конкретен. Това, което казаха майките от другите градове си е достатъчно красноречиво. Изводите всеки да си ги прави. Няма смисъл да го свеждаме до черно и бяло, защото никога не е... И разбира се, всеки си има мнение, за което не е нужно да се нападаме. Peace

# 33
  • Мнения: 46 558
София - вчера плащахме таксите, няма увеличение при нас.

- 40 лв. такса
- 15 лв. английски
- 13 лв. танци

Учебници и консумативи си плащаме отделно.

... Мислите ли , че с 50 лв. може да ги гледате и да ги храните в къщи? ...

Съгласна съм с увеличение на таксата, но ако сравнявам с гледане вкъщи, по-евтино ми излиза да си е у нас.

# 34
  • Мнения: 4 668
Съгласна съм с увеличение на таксата, но ако сравнявам с гледане вкъщи, по-евтино ми излиза да си е у нас.
Сериозно ли  Rolling Eyes
Без да се заяждам , ама как ги правите тези чудеса ?

# 35
  • Мнения: 8 769
Горна Оряховица.
Продължавам да твърдя, че парите по принцип не са много, но... съм убедена, че няма да разбера къде отиват. Както няма да разбера какво и колко ядат децата. Както и повечето от нещата, които се случват в градината. Не харесвам този начин на комуникация. Не ми харесва ултиматомно да ми се предявяват изисквания. В същото време съм готова да помагам с всичко на градината. Но да не ме поставят в положение на подчинен.
Затова и нашето желание е да има нормален родителски комитет/.настоятелство, който да упражнява контрол.

# 36
  • Мнения: 46 558

Сериозно ли  Rolling Eyes
Без да се заяждам , ама как ги правите тези чудеса ?


Кое точно Rolling Eyes за храната конкретно, яде от яденето, което сме готвили за нас, 1 чиния повече на ден, прави сготвеното по-скъпо с не повече от няколко стотинки. Следобедната закуска (грис, овесени ядки, кисело мляко ... пак се връзва стотинки), книжки, моливи, листове за рисуване и т.н. така или иначе си ги плащаме в градината, както и тоалетната хартия, салфетки и т.н., дали ще ги ползва вкъщи или там, разлика няма.

# 37
  • Мнения: 220
Добре! Конкретно на въпроса... Нашата такса е 30 лева. В общината в която работя е без пари.... от миналата година... даже даваха миналата година по 2000 лв. на новородено...

в групата в която е моята дъщеря има 3-ма родителя - родителско настоятелство... в началото на уч. година - септември месец се събрахме всички родители / естествено тези с големите усти и претенции не дойдоха / и решихме да се съберат по 40 лв. - за учебни помагала, за боички и фулмастери, лепила и прочее - за всички деца еднакви, за да няма разлика за тях и да се карат и заради различните възможности на родителите... за подаръци на децата - дребни, когато имат рожден ден за в градината - правят тържество... избрахме ново родителско тяло, старото направи отчет за какво е изхарчило парите... решихме какви играчки от 1 каталог да им се купят за да играят ВСИЧИ с тях - и за момиченца и за момченца...

даже 1 майка с възможности каза - това от каталога е моя грижа да го купя на децата!!!

така се прави - това все пак са нашите деца!!!

иначе тоалетната хартия, мин. вода, мокри кърпички, салфеки - естествено - не са кой знае какво като пари....

# 38
иэвиняваите но вие неэнаете в какво състояние е базата на градината-децата ни спят на двайсет годишни чаршафи,нямат пижами,дограмата е под всякаква критика,за материалната база въобще да не говорим.Общо взето 50 лв. такса /Горна Оряховица/без да включваме мин.вода,тоал. хартия,сапун и пр.,отделно в началото на учебната година заплащаме учебните тетрадки и материали,и накрая си заплащаме за допълнителните занимания/англ.ез.,танци/ и да не забравяме за театралните постановки...

# 39
И все пак да не забравяме 4е не коментираме въпроса за гледането на децата/т.е. не нападаме учителките/,ами говорим за това коя община колко пари дава за децата си...Напр. в съседния ни град-Лясковец плащат по 30 лв.,в другия-Долна Оряховица-35лв.Е за какво си говорим тогава?!?

# 40
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
При нас /в провинцията/ е според дохода-20,30,40,50лв. Ние плащаме 30. Всички консумативи ги купуваме всеки месец отделно, отделно пари за материали и допълнителни занимания.

Това не го разбрах Shocked
Какво?
Да не би да ти искат годишна декларация за доходите?
Как така се определя според дохода?
Да попълваме декларация за доходите в семейството, ако е под мин.раб.заплата на член от семейството 20лв, ако е до 250,00лв на член от семейството-30,00лв, ако е..... е 40,00лв, и ако откажеш да си декларираш дохода-50лв. Отделно купуваме всеки месец Вода, тоалетна хартия, мокри кърпи и сапун. Отделно купихме блокчета, бои и др... Това е в Павликени

# 41
  • Мнения: 588
       В Добрич таксата е 25 лв. Който е записан на допълнителните форми на обучение /гимнастика, вокална група, английски език и народни танци/ по 1 лев на час.Купуваме водата, тоалетната хартия и течния сапун.

# 42
  • Мнения: 8 999
В нашата детска таксата е 40 лв., независимо от доходите на семейството. За второ дете в същото заведение се плаща половин такса - 20 лв. Отделно заплащаме допълнителните занимания - език, изобр. изкуство, танци, футбол и т.н. В началото на годината се събира еднократно сума, която се изразходва за учебни помагала и пособия. Към градината има сформирано настоятелство, където плащаме по 5 лв. на месец - събраните пари отиват за добавки към менюто на децата, за подмяна на материалната база, за ремонти /с една дума за всичко онова, за което общината не отпуска средства, а е необходимо и добро за децата ни/.

# 43
  • Мнения: 1 494
Към градината има сформирано настоятелство, където плащаме по 5 лв. на месец - събраните пари отиват за добавки към менюто на децата, за подмяна на материалната база, за ремонти /с една дума за всичко онова, за което общината не отпуска средства, а е необходимо и добро за децата ни/.

Ей това се казва отговорни родители.   bouquet Идеята е страхотна!
С реализацията ми се струва сложно, но явно сте намерили начина. Всички ли дават?

# 44
  • Мнения: 891
В нашата градина таксата е 25лв.на месец,като отделно се заплащат допълнителните занимания и консyмативите....

И при нас е така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт