Колко е таксата във вашата детска градина?

  • 11 201
  • 208
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Не даваме допълнително пари за консумативи, от тази година общината  е отпуснала допълнително средства,  не се налага!

# 16
  • Мнения: 3 537
София- 40 лв
По принцип съм За увеличаване на таксата, но при положение, че се подобри храната на децата, като например да не им се дава от най- евтината на пазара кайма, кренвирши, пастети и тем подобни неща ,разбирате ме какво имам в предвид....но за 2 лв на ден-това е реалността.

# 17
  • България
  • Мнения: 106
Аз съм от провинцията (Хасково) и бием всички рекорди .Градината е 50 лв.,а яслите са 60лв.И най лошото е ,чехраната изобщо не я бива.

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз съм от провинцията (Хасково) и бием всички рекорди .Градината е 50 лв.,а яслите са 60лв....

 #Crazy
А какви пари допълнително ви събират?

# 19
  • България
  • Мнения: 106
Допълнително носим вода,купуваме материали за децата като-фулмастери,пастели ,моливи ,папки и така нататък.Отделно слагам допълнителните занимания като рисуване,пиано и други .Даже бях чула ,че искат отново да вдигат таксите,дано се окажат само слухове.

# 20
  • Мнения: 1 312
При нас /в провинцията/ е според дохода-20,30,40,50лв. Ние плащаме 30. Всички консумативи ги купуваме всеки месец отделно, отделно пари за материали и допълнителни занимания.

Това не го разбрах Shocked
Какво?
Да не би да ти искат годишна декларация за доходите?
Как така се определя според дохода?

# 21
  • Мнения: 2 722
Последно платих на 2 януари - София 73 ОДЗ - 40 лв + 14 + 16 за допълнителни занимания.
Не носим консумативи, веднъж за цялата година трябва да дадем 11 лв. за минерална вода и еднократно гласувахме 50 лв за учебни помагала и играчки.
За две деца ще съм наясно през м.септември  Laughing

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 23:28 от Mama_Galia_66

# 22
  • София
  • Мнения: 11 711
37 ОДЗ София-40 лева,но толкова е беше таксата до сега.Ако има увеличение през Новата Година,то ще се разбере следващия месец.

# 23
  • Мнения: 2 232
40лв. , допълнително носим, тоалетна х-я , вода ,всяка седмица.Допълнителните занимания се доплащат(пр. изкуство, английски и куклен театър).

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За Пловдив - 25 лв., консумативите /1 руло дом. хартия, 1 тоал. хартия, 1 детски сапун и 1 пакет салфетки на месец/ отделно се носят. Ако детето е записано на допълнителни занимания  - около 80 лв. за уч. година... Peace

# 25
  • Мнения: 7 821
За София - Днес плащах градината и специално попитах ще има ли увеличение, казаха, че не знаят да има такова нещо.

# 26
  • Мнения: 220
размера на таксата се определя с Решение на Общинския съвет...

п.п. като ви гледам искате с трици маймуни да ловите - хем да не плащате висока такса, хем храната да е добра, хем да има фулмастери, боички, извънкласни занимания от доказани специалисти - безплатно...

# 27
  • Мнения: 7 821
размера на таксата се определя с Решение на Общинския съвет...

п.п. като ви гледам искате с трици маймуни да ловите - хем да не плащате висока такса, хем храната да е добра, хем да има фулмастери, боички, извънкласни занимания от доказани специалисти - безплатно...
Градините и яслите са една от малкото социални придобивки, които ползваме всички за децата си. Ясно е че се дотират от общините, но не виждам това с какво е лошо?!?

# 28
  • Мнения: 1 494
размера на таксата се определя с Решение на Общинския съвет...

п.п. като ви гледам искате с трици маймуни да ловите - хем да не плащате висока такса, хем храната да е добра, хем да има фулмастери, боички, извънкласни занимания от доказани специалисти - безплатно...

Сравнението е неуместно. Въпроса е принципен. Както казах, парите сами по себе си не са много.

# 29
  • Мнения: 8 769
abigale, в кой град е това?
Ние пък се борим да увеличат таксата тук (Варна), за сметка на по-добро хранене на децата, по-добра материална база (дюшеците, шкафчетата и леглата са на по 30 и кусур години) и не повсеместно изнудване на родителите за пари за консумативи и прочие. Сега плащаме 30 лв. на месец. Като се сравни с цените на стоките и последно отчетената инфлация, сумата е нищожна.
Мисля, че 50 лв. е добра (и дори малка) месечна такса. Може да има схема за социално слаби и многодетни родители, които да плащат по-малко. Wink

Общи условия

Активация на акаунт