Кърмата ми намаля драстично.

  • 1 590
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 336
Днес нещата са зле. Сутринта се хранихме в 4, после в 7, после в 9 и сега в 10.30 вече беше зверски гладен. В началото на кърменето всичко върви нормално. След 5-6 мин на едната гърда започва да нервничи. Слагам го на другата. И така още 5-6 мин. После почва да нервничи, да се дърпа рязко, да щипе гърдата. Слагам го пак на първата. Дърпа секунди и започва да реве. Така ги сменям през минутка, но той реве и не защото носа му е запушен. Не мога и 2-3 гр да изцедя.  Просто съм сигурна, че е гладен. Мъчение е да го гледам така.
Не издържах и му дадох малко от замразената кърма. 60 мл. Изяде я.
В горната част на гърдите имам чувство, че има мляко, но нито Ангелчето, нито аз мога да го изцедим.

# 16
  • Мнения: 1 121
Аз мсиля, че имаш кърма. Това, което описваш ми прилича точно на кърмаческа стачка, т.е. бебето иска на лесното от шишето.

# 17
  • Мнения: 2 336
Не мога да кажа със сигурност. Може и да иска. Вчера обаче нещата вървяха по-добре. През два часа на гърдата и нямаше проблеми. Към края явно кърмата приключваше тотално, но за момента му стигаше. Днес не е така. Просто дърпа старателно известно време, но мляко няма, дърпа пак, пак няма и започва да реве. като го сложа на другата ако е слязло съвсем мъничко го изцоква и дърпа, ама пък няма и пак почва да реве. Тръгва с невероятен хъс към гърдата. Пък де да знам...
Но и аз не мога нищо да изстискам, дори с ръка.

# 18
  • Мнения: 1 199
Здравей Сиси! Когато гърдата ти нагоре е твърда, а долу кърмата не е слязла все още, добре е да масажираш гърдата отгоре надолу, абе все едно изтласкваш млякото надолу. Можеш да прочетеш за тази техника в библиотеката - компресия на гърдата. Аз при предишното дете при подобен на твоя случай започнах да го правя и оттогава досега винаги го правя. Това че сега се кърмите по-начесто е много добре.  Аз не бих давала точно сега изцедена кърма, за да има стимул детенце по-често да суче и да ти увеличи кърмата. Имай предвид че някои бебета изяждат всичко, което им предложиш, без значение че вече отдавна са се нахранили. Бълди търпелива и не се отчайвай Peace

# 19
  • Мнения: 3 926
Това си е стандартна стачка по стандартно време. За три-четири дни нещата ще си дойдат на място ако -
 - се успокоиш и повярваш, че тялото ти знае как да отреагира
 - даваш на детето да суче, дори да е през 30 минути.
 - пиеш повече течности
 - не забравяш да ядеш поне 4 пъти през деня в нормални количества.
ако си в София можеш да ми звъннеш на домашния телефон. Драсни лично, за да ти го дам. ПРосто да си поприказваш с някого и да се успокоиш Hug

# 20
  • Мнения: 415
Щом нагоре е твърда слагаш ли там топли компреси преди кърмене, може и пласмасово шише с топла вода - държиш си подмишница преди кърмене.
Ако си се стресирала или нещо се тормозиш, знам че това може да пречи на млякото да тече, не значи че няма, просто се задръства и не излиза.
Ти май си с две деца? и не мога да те посъветвам точно какво да правиш, но ти трябва абсолютно спокойствие и само бебето и да си се кърмите когато си поиска то.
А ако са му почнали коликите или има запек (както бяхме ние) се гърчи и се дърпа още повече - не е от липса на кърма, при нас като не е акал аз така си го обяснявам - яде малко за колкото време обикновено му се приаква, но не може да се изака и почва гърч, почва рев, ужас.

# 21
  • Мнения: 2 336
Страхотни сте, момичета! Благодаря ви!
Ако не бяхте вие директно да съм купила АМ. Но сега съм решила да се боря до край.
Бебчо ака, чишка и това до някъде ме успокоява. Просто наистина е гладен. Води войни с гърдата, когато не пуска. Сега в 3 часа се хранихме 40 мин и мисля, че мина нормално всичко. Мисля да купя биране мая.
Пък за стреса трябва май вече да помисля за детето си и да кажа - майната му на всичко.

# 22
  • Мнения: 415
Сиси това е сигурно причината - само дето се тормозиш че нямаш кърма също е достатъчно да се затрудни изтичането знам от личен опит. Но топлите компреси помагат и спокойствието също.
Аз по това време дохранвах с АМ вечер, но благодарение тука на съветите успяхме даже да минем изцяло на кърма, но тогава говорих с мъжо да ми помага и с пазаруване и морално и той също много помогна.

# 23
  • Мнения: 1 555
Сега ще ти напиша как яз се справих с този проблем, когато малката беше на вашата възраст и ми правеше същите "номера"  Heart Eyes -  кърмех я през 1 час , ядях  много варено жито и пиех страшно много течности, а и никакви добавки/АМ/ и мога да ти кажа, че за около максимум 3-4 дни всичко се регулира !
И всичко това благодарение на мамите от форума  Hug

# 24
  • Мнения: 532
Сиси, купи си бирената мая. Още можеш да си вземеш лецитин на walmark по 1200 мг - ударна доза от този лецитин 3-4 хапчета действа при запушване. Лецитинът е фосфолипид, разграждащ мастите, има го в почти всички хранителни продукти. Ако вземаш по 1-2 таблетки на ден профилактично за няколко дни, би могъл да подпомогне потичането на кърмата.

И както е написала Асето - хапвай си, пий течности. И й се обади  Simple Smile
Наистина прочети за компресия на гърдата.

Аз залагам, че ще се справиш на 100%  Mr. Green Heart Eyes Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 2 348
Апсолютно същиа проблем имах! От много кърма (150-200гр) тя просто не му стигна един ден. Скимти, тегли гърдата, иска я, но след три секунди вече и е сърдит. Гърдите бяха изключително меки и нямаше нищичко в тях. Реших, че е от недоспиването в последните няколко нощи и се наспах арабийската - цял ден и цяла нощ ставах само да кърмя да успокоявам малкия, ако плаче и да ям. Имаше подобрение, но слабо. Нападнах българския чай, за кърма, този на хип, сурови бадеми, айран и много вода. Много, много бавно започна да му стига кърмата. Мамите от форума ме посъветваха да му давам на детето гърдата възможно най-често за да ми стимулира лактацията, но аз глупавичката за да съм сигурна че се е наял, на едното хранене му давам нан, че да има повечко кърма за другото. И в библиотеката във форума четох, и мамите ме съвтеваха, ама аз... дървена глава. Сега от една седмица не мога да си изцедя едната гърда. До определено време бебчето суче и после и капка не капва, а в основата гърдата е сравнително твърда. От сега ставам разумна Joy. Никакъв нан. Колкото кърма толкова. Ако на бебока не му стига да накара гърдите ми да му дадат повече Grinning. Пък колкото често трябва да го храня толкова. В момента приоритет ми е детето, а съдовете могат да почакат newsm10. Ако не успея да сготвя...гпляма работа. Нашия татко е много добричък и гладен ще седи, но детето кърма да пие  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 926
Всъщност омекването на гърдите е съвсем естествен процес. Странно защо повечето млади мамета се заблуждават, че гърдите им трябва да са твърди и напращели като в началото. Човешкият организъм е най-съвършената машина и никога, ама никога не хаби силите си, за да произвежда излишъци. Около края на първия месец гърдите омекват, защото организмът вече влиза в ритъма на бебето и поизвежда толкова, колкото му е "поръчано". Към края на третия месец гърдите ви трябва да са както преди - меки и естествени, а по-голямата част от нужното количество кърма се произвежда докато бебето суче. Дефакто запаси почти не се трупат.
Първоначалната хиперлактация е само докато вашето тяло влезе в ритъма на бебето.
И още нещо, ей така за малко смях Wink Представяте ли си тези, дето кърмим по две, три и повече години как толкова време сме издържали тази тежест и напрежение в гърдите Wink Ами те ако не омекваха от къде щяха да ойдат всички легенди за това, че кърменето разваля бюста, че циците увисват...
Само спокойствие ви е нужно и увереност, че вашето тяло може да се справи Hug

# 27
  • Мнения: 2 336
Здравейте днес, мили мами.   bouquet
Тази нощ се кърмихми в 2.30 и после в 6.15. Сега към 9 ч. рева доста, защото пак явно не пуска гърдата както на него му се иска. Но сутринта ака доста. Това би трябвало да ме успокои, нали? Започнах да приемам бирена мая.
Радвам се, че мина още един ден и ние отново сме само на кърма. Дано преодолеем кризата.
Благодаря ви за подкрепата, съветите!   bouquet

# 28
  • Мнения: 2 829
Sossi_82, бебето ти прави доста големи паузи между храненията, което означава, че му стига кърмата! Моят лакомник първия месец имаше случаи да суче по 2 часа без да спре и ако му взема гърдата-сърди се. Първите месеци си записвах кога яде-значи повечето хранения са били през 2 часа (от началото на едно хранене до началото на другото), като сучеше по 1 час. Рядко правеше пауза от 3 часа.
Правилно си се ориентирала, че щом ака всичко е наред. Следи също така напишканите памперси (спри да даваш вода, ако даваш, поне докато се успокоиш че всичко е наред), следи дали бебето е жизнено, дали изглежда доволно след хранене, дали наддава добре.
Явно проблема е само в твоята глава Grinning и като се успокоиш нещата ще си дойдат на мястото. Hug

Общи условия

Активация на акаунт