стига ли кърмата

  • 1 168
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 323
Искам да подкрепя всички мнения до тук - само това ми спаси кърменето точно в този период! А благодарение на съветите на педито и родата, особено свекито - сега ще си пия безкофеиновото кафе с адаптирано мляко Laughing защото остана!!!

# 16
  • Мнения: 7 106
Първият месец е желателно да се въздържаш от такъв тип храни, които знаеш че дразнят по един или друг начин - кафета повече от 1-2, кола, бобови, прясно мляко в големи количества, чесън, лук и т.н. После постепенно ги включвай в менюто си и сама ще прецениш дали се отразяват по някакъв начин на твоето бебе. По принцип можеш да си хапваш всичко, но умерено, без да прекаляваш с пикантните храни.

# 17
  • Мнения: 397
Тя до такава степен е лакома, ядосва и върти глава заедно със зърното ми в устата, болката е неуписуема. Да не говорим, че когато глътне въздух цялата подскача, в същото време се задавя, почервенява, рита с крачета... абе нямам думи просто.

# 18
  • Мнения: 2 274
Цитат на: radda
Благодаря ви Grinning  Grinning  Grinning Много ме успокоихте. И аз така си мислех, щото на консултацията на 20-тия ден беше наддала 600 гр. ...

С това трябваше да започнеш!
Големият ми син имаше колики от 18 до 21 ч.
беше кошмарно ,но тогава този форум го нямаше...
Сега с бебето коликите (или това, което мислех, че са колики) продължиха точно три дни..Щом започваше да реве му давах гърда и веднага се успокояваше.
Пожелавам ви успех и много приятни изживявания с бебчо!

# 19
  • Мнения: 980
Ей колко добре се изказа belinda, а и другите мами с опит. И аз имах същите страхове като теб, radda! Все едно аз съм писала твойта тема. Ще се справим, само трябва да се грижим за себе си и да не се притесняваме излишно. Когато ние сме спокойни и бебо е спокоен. Наддали сте точно по учебник, както и ние де, защото се движим еднакво  Laughing
По-добре не приемай гости, ако те натоварват така... Бебка е много сладка и пухкава, както виждам от снимката Grinning! Давай в същия дух, явно носи успех!

# 20
  • Мнения: 280
Цитат на: nadia_n
Цитат на: belinda
...И пий по чаша вода или лактогонен чай преди всяко кърмене...quote]

В началото, когато понечвах да пия вода преди да започна да кърмя майка ми и свекърва ми писваха 'не, ще потече вода вместо кърма' Shocked Така били чували. Когато ги питах ако хапна пържолка преди да кърмя пържолка ли ще излезе се обиждаха
ХА-ХА-Ха

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Ееее, явно аз съм най-големия инат тук сред вас  Mr. Green в продължение на цели 4 месеца свекърва ми по цял ден ми опяваше, че детето е гладно, че реве от глад а аз нехая, че кърмата ми била - не знам каква си на цвят, т.е. не била хранителна, че гърдите ми били малки и меки - как да нахраня с тях дете - все от този род "простотии". В банята съм се затваряла да плача от яд! а и бебо наддаваше "само" по 800г първите 2 месеца, когато вече от душевно изтощение започнах да го кърмя през 2 часа - резултата беше 1.300 през третия месец, та пак "облекчих" режима. Интернет нямахме тогава - не знаех за форума, а свеки имаше една колежка, чието бебе е с три дена по-голямо от моето, родило се с 1.300 по-голямо от моето (моя беше 3кг) и наддаваше с 1.500 на месец - ето това било кърма, тя можела да кърми, не аз, аз само съм го мъчила  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Като ни свършиха коликите (а те бяха наистина един ад - по цял ден РЕЕВ, добре че нощем поспивахме по малко), спря да дрънка глупости и аз до сега безпроблемно и с кеф кърмя моето ангелче!
Исках да кажа само, че тези приказки само ме амбицирваха още повече, имах огромно желание да кърмя и само това ме държеше! Колко пъти съм стискала зърното да видя излиза ли още, на колко пробни кърмения ходих...естествено е да се притеснявам...постоянно си повтарях като някоя откачена - "ето сега изпиваш тази чаша вода и тя слиза към гърдите....усещам я! сега ще изпия още една - да слезе още..." самовнушение си прилагах, но имаше ефект!
Успех ти желая от все сърце, не слушай тъпи съвети (на моя прятелка свекърва й за първи път чувала за изваряване на шишета, а е отгледала 2 деца  Sign Exclamation ).
Само един съвет от мен изхвърли адаптираното мляко, за да не се изкушаваш да даваш! И празна гърда да предлага е по-добре, след малко ще потече нещо!
Стискам ти палци!

# 22
  • Мнения: 3 161
Цитат на: radda
Тя до такава степен е лакома, ядосва и върти глава заедно със зърното ми в устата, болката е неуписуема. Да не говорим, че когато глътне въздух цялата подскача, в същото време се задавя, почервенява, рита с крачета... абе нямам думи просто.

Ако храниш по-честичко, няма причини бебето да огладнява и да е лакомо, че чак да се ядосва и върти глава. Помисли дали наистина правилно си усвоила принципите на кърменето на поискване (защото всички в хор ти казаха как кърмата ти стига - но то е защото сме свикнали да ни казват, че нямаме мляко и знаем, че това е глупост). Но дали наистина кърмиш правилно? Болките ти, а сега и маститът може да са знак, че нещо не е наред. Прочети си статиите, може и с бебе в ръце. Едва ли вредата от компютърния екран ще е по-голяма от вредата от евентуални грешки в кърменето!  Wink

# 23
  • Мнения: 2 051
Цитат на: radda
Тя до такава степен е лакома, ядосва и върти глава заедно със зърното ми в устата, болката е неуписуема.

Рада, добре ли слагаш бебка на гърдата? Понякога бебоците правят така, когато са захапали само зърното, а нослето не опира добре в гърдата. Опирането на нослето за тях е сигнал, че са захапали каквото трябва и спират да се въртят.
Ако кърмиш 4-5 дни начесто, не под режим на 3 часа, а както са ти писали мамите, ще установиш, че дори и съвсем меки да са ти гърдите, кърмата ще потича, защото ще започне да се произвежда по време на сукането (а не от натрупването в интервала между кърменията).
За коликите имай търпение - може да траят още месец, два, три - никой не знае колко. Но 18 часа е обичайното време за рев от колики. Всичко написано от теб е съвсем нормално, не се притеснявай. Дръж гостенките на дистанция, чети и пиши ако се появи нещо съмнително на хоризонта.

# 24
  • Мнения: 397
Благодаря за съветите!!! Simple Smile  Laughing
Аз от 1-2 седмци храня на поискване и не слушам никой с тея 3 часа, защото тя се изнервя от глад и след това не гълта мляко, а въздух ( нали е Овне  animal085 , милата много е нервна, чак и притреперва брадичката ). Интересното е, че през нощта няма такива изпълнения - става, яде за 15-тина мин., оригва почти веднага, и продължава да спи - (понякога става по 3-пъти да яде).Обаче през деня е друго нещо.Аз си мисля, че тъй като тичам напред - назад по цял ден и отделно с нея се занимавам, тя реве - аз се изнервям, не си доспивам, редовно ме боли глава и т.н, да не би от това през деня да не потича млякото както трябва, защото аз усещам, когато слезе млякото и двете гърди се напрягат и потичат - тя тогава суче без проблем, но закрадко след това всичко спира. Не знам, явно всичко е подсъзнателно. Четах някъде, че някои майки като чуят бебешки плач и им потича млякото, други като сложат бебето на гърдата. Аз тренирах какви ли не методи за отпускане, но не, само през ноща се получава, явно защото съм полузаспала... newsm78 Вчера бяхме на консулт - за 1 месец е наддала 1кг.50гр. - това обаче ще да е от нощтните хранения 1crib Аз явно ще свикна да спя за денонощие по 2-3 часа и ще са ми достатъчни.... Sleeping

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Супер е наддало детето - браво на вас Grinning
Не се притеснявай,тези периоди скоро ще отминат - и аз се бях видяла в чудо с моята хубавица,когато след първия месец и кърмаческите сесии от по час и половина иведнъж взе да суче само по 3-4 минути и се чудех дали изобщо изсуква нещо за толкова време - обаче си наддаваше стабилно по 1кг първите 3 месеца,независимо от това.Нощем и ние сучем много по-кротко и спокойно и аз също си мисля,че основно тогава се храни - но все някой ден ще се променят нещата Grinning надявам се

Общи условия

Активация на акаунт