Моля за съвет, новия ми GSM спря да работи

  • 2 102
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Май всички нови модели са със слаби батерии. Едно време имах Нокиа 8210 и батерията и държеше по една седмица.

Имам и Nokia, доста добре се държи от към батерия. Поне 5 дена изкарва, при положение, че говоря много....Simple Smile

Зависи от модела на Нокиата.

За гаранцията - приемането в сервиза се отразява на гаранционната карта. За времето, в което продуктът прекарва в сервиз, гаранция не тече, т.е. удължава се с толкова дни, колкото е бил на поправка.

# 16
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Аз не мога да разбера защо се пускат такива теми....нов телефон, в гаранция, наличие на сервиз, пък някой съфорумец да го оправи от разстояние и със съвет - каузата е предварително загубена. Затова са гаранциите на стоките - за да се носят на сервиз.


Ами форумът е за съвети. Сервиз има, но магазинчето е малко, и за да питам тук за съвети, значи имам някакви опасения от измами. Естествено че няма тук от разтояние да ми го оправите. Неслучайно питах за гаранцията и това как бих могла да докажа кога съм го дала, понеже не ми взеха гаранцията. Казаха ,че не трябва да се дава. После разбрах, че са ме изпързаляли.
Освен това не виждам какво пречи това ,че някой е пуснал тема за подобно нещо. Като не ти се чете и пише просто излез от темата. На мен лично форумът ми е много полезен и тук съм научила много неща. Човек се учи докато е жив. Имах неблагоразумието да си купя мобилния телефон от малко магазинче, на гаранцията по-късно видях ,че няма печат, не ми дадоха касова бележка, а и няма име на лицето ,което ми даде гаранцията. Тези неща ги разбрах ,че е трябвало да ми ги напишат след разговори с различни хора, както и в други форуми. Хората не са много запознати с правата си и точно   в такива форуми имат възможност да коментират подобни проблеми. Сега се притеснявам да не си остана с временния апарат, който ми дадоха да ползвам, защото аз нямам никакъв документ , затова че съм оставила телефона на сервиз. Трябва ли да ми дадат такъв  или да не се притеснявам?

# 17
  • Мнения: 1 028
Вече втора седмица още не са ми поправили телефона. Явно не е от водата иначе досега да са казали.
RS , ти нали имаш такъв телефон ,как се качват теми на този модел?


Ако ти го забавят над един месец, трябва да ти дадат нов или да ти върнат парите - да знаеш  Peace Ако наистина батерията му е толкова слаба, помисли дали да не го смениш.
Ох ма майко,и аз си мислех,че е много лесно и просто това наше право да стане реалност бързо и безпроблемно,обаче ти е бедана фантазията какво чудо,процедури,доказване,молби,жалби,законови срокове в които ха едната инстанция да реагира,ха тъжителя,ха пък търговеца.С"Техномаркет" за един плазмен телевизор направо в приключение се видях.

# 18
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Най-после след близо един месец си взех телефона от поправка. Батерията обаче си остава слаба. Така и не разбрах точно какво му е било. Казаха, че платката е дефектирала и е била сменена. Опасенията ми обаче ,че има нещо гнило се потвърдиха. Понеже настоях да си напишат адреса и да сложат печат на гаранцията, ми дадоха и някаква друга гаранция, а на моята все пак не сложиха това, което исках. На другата гаранция пишеше друго име, не моето и че е два дена преди датата на която аз купих телефона. Освен това печатът там беше на магазин 2 be.  Rolling EyesЕ, излезе ,че уж чисто нов, а явно някой друг си го е купил два дена по-рано от мен. Продавачът каза ,че всички телефони там /нови/ били купувани на лизинг и били чисто нови, което не ми се вярва, ама хич. Никой не би си купил телефон от големите магазини, където са и по-скъпи и то на лизинг оскъпяването е още по-вече и после да го продава два дена след това?! Прецаках се ама това ще ми е за урок.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 088
Какво излиза, че са ти дали друг телефон вместо твоя ли? Rolling Eyes

# 20
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Какво излиза, че са ти дали друг телефон вместо твоя ли? Rolling Eyes

Моя си е, но излиза ,че не е бил чисто нов, т. е. нов ,ама на два дена съм го купила. Абе мошеници, нищо не можах да направя. Е, сега си имам гаранция на две места. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт