Има ли Господ и вярвате ли в него? - VI

  • 39 345
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 1 050
Разбира се, че няма нищо лошо да се чете библията, напротив!  Лошото всъщност е, че тя се тълкува много погрешно. За християните там, в Библията е истината.Християните които са избивали сума народ в името на църквата, всъщност също са чели много библията и са вярвали, че това което правят/говоря за инквизицията/ е добро дело, защото са го правили в името на Църквата, която пък е проповядвала в името на Бог. Тоест Църкатва"казва" какво да прави християнина, а не Бог.

Невежеството всъщност ги е карало да правят това, поради грешното разбиране на Бог. Никъде  не е споменато в Библията, че еретиците трябва да се избиват и горят на клада! След като не е написано никъде във Великата  книга такова нещо, то защо християните са го правели? Защото именно от неразбирането на книгата, неправилното тълкуване и фанатизъма да се служи на Църквата се е стигнало до там.

Явно думите на Христос "Който яде Моята плът и пие Моята кръв, има живот вечен и Аз ще го възкреся в последния ден” (Йоан. 6:27-58) ...и "Пийте от моята кръв, която за вас се пролива,  Еванг. Лука 22:19-20/" се е приемала доста буквално. От невежество и се е стигнало до истинско проливане на кръв, а Исус въобще не е имал това в предвид.
Сменям думата кръв с истинската дума, както би трябвало да се тълкува-мъдрост. Та "Ще  пиете/в случая приемете в себе си/ от моята кръв/в скучая мъдрост/ мъдрост" и е "Ще приемете в себе си моята мъдрост". Ако невежите тогава са могли да тълкуват правилно цялата Библия, то може би е нямало да се стигне до такова кръвопролитие.

плът=знание
кръв=мъдрост

"Който яде Моята плът и пие Моята кръв в Мене пребъдва и Аз в него /Йоан 5:56/ или  разтълкувано ще е: "Който приеме е себе си моето знание и мъдрост, ще бъде като Мен, защото Ще сме едно". На няколко места Христос казва ,че ще вършим дела , дори по-големи от неговите. Да, напълно възможно е, ако приемем неговта мъдрост и знание за Бога.

Усещаш ли как си противоречиш???
Хем  лошите християни много са  чели библията, хем са били невежи Shocked  За второто си прав- били са невежи.Колко  човека мислиш  са имали библия и са я четяли през тъмното средновековие да речем???Именно хората, които са невежи и не познават  божието слово, могат да бъдат манипулирани.Затова е и Реформацията.Днес всеки има  и  може ако иска да си я купи, вземе , чете,  препрочита, разбира, размишлява.Но преди не е било така.Обаче не обвинявай християните и църквата/не институцията като такава, а Христовата  невяста/ за това.Винаги е имало и ще има вълци в овчи  кожи в църквата.Така е и пророкувано в самата тази библия.И единствения начин те да бъдат   надушени, заловени и разобличени , е като  познаваме  Словото и го живеем.Като сме в близки взаимоотношения с живия Бог.Като развиваме дарбите си, оставяйки Святия Дух да ни изпълва и ръководи.Другото са празни приказки.

А тълкуванието ти е меко казано смехотворно.Не ми се сърди друже, но за да тълкуваш стиховете  на библията не е нужно само остроумие.Трябва мнооооого добре да си запознат с еврейските традиции от време оно.С техния  начин на мислене и възприятие за нещата.Все пак  Бог е говорил предимно чрез  пророците на Израел, до народа си.Думата ми е :" Казвам ти дъще -сещай се снахо!"  Ето ти един жокер.КРЪВ = ЖИВОТНЯМА ДРУГО  ТЪЛКУВАНИЕ И  ТОВА Е ОЧАКВАЛ ХРИСТОС ДА РАЗБЕРАТ, ЗАЩОТО  ТОРА ГИ УЧИ ИМЕННО НА ТОВА ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ. ЖИВОТА Е В КРЪВТА.СЕГА  ТЪРСИ, ЧЕТИ, РАЗСЪЖДАВАЙ И МОЖЕ И ДА  СЕ СЕТИШ...СНАХО Wink

   Упс, пак наплясках главни букви, ще ме прощавате, без да искам Blush

# 1 051
  • Мнения: 1 849
Защото чудеса правят ходжите в Родопите и какво да вярвам в Мохамед ли?

Винаги ми е било чудно това, има хора от различни религии, които лекуват. Някои са мошеници, други наистина по някакъв начин помагат човек да се почувства по-спокоен и щастлив. Знам, че никое истинско изцеление не става без Божията помощ.
Само защото са ходжи, значи ли че не са помогнали истински и пращат на човека душата после в ада? Господ лекува чрез хората. Аз лично познавам ходжа, който е много добър и хубав човек. Той в къщата си има икони. Разказва, че е бил много болен ,явила му се е Богородица и го е излекувала. Той лекува със светена в църква вода.
А дори и да лекува с разни мюсюлмански ритуали, това автоматично ли означава, че не е "истински", че е антихрист и т.н? Не говоря за разни магьосници и екстрасенси, а за хора, които наистина помагат.


Мнооого ми изкриви думите! Не съм казала, че ходжите лекуват! Правя чудеса не  е равно на изцеление. Един такъв индивид беше забил нож в стената и беше рукнала кръв. А аз познавам лично момиче на което му е направен амулет за изцеление и момичето полудява.
Какво значи наистина помагат, ти може днес да оздравееш, но това да донесе проклетия в живота ти и този на децата ти. За това казвам, че не най-важното нещо са изцеленията и чудесата. Дали най-важното е да си спокоен и щастлив?
Достатъчно е де се покаеш и автоматично тези неща започват да важат за теб. Никой друг не е победил сатана освен Христос. Само ако разбереш, че Христос на кръста не само понесе греховете ти, но и понесе нашите болести, проклетии... В него имаш пълнота. Душата ти е спасена, духа и тялото ти са изцелени и нуждите ти снабдени. Останалото е имитация.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 22:16 от migito

# 1 052
  • Мнения: 822
Tук открих прекрасни стихове http://pravoslavie.domainbg.com/15/arhimandrit_seraphim/stih04.html
Искам да ви поздравя с два от тях  Peace

Когато Бог твореше световете,
създаде и човека... от земя —
нищожество и прах пред вековете!
И затова през всички времена
човеците пред Господа роптаят,
че Той ги е създал от черна пръст
и им е отредил печален кръст.
Но, бедните, те слепи са, не знаят,
че в тая пръст Божествен Дъх живей!
Какво предимство има за душата,
ако ли в нея слънце ярко грей —
а тя сама копней за тъмнината?
От сяйност бе Денница сътворен,
но неговият дух възлюби мрака
и, вместо той в нощта да бъде факел,
превърна се във Демон чер, студен.
О, братя, Бог говори чрез сърцето,
изваяно от проста, черна кал:
Творецът от земя е нас създал.
Но в таз земя посято е небето  Heart Eyes


ЧУДНОТО ЦВЕТЕ
Намери градинарят рядко цвете
и във градината го посади.
Да го запази пък от ветровете
отвред го с храсти нежни огради.

На завет гледано с любов грижлива,
то даде пъпка и се разцъфтя.
И сладък аромат взе да разлива
сред околните храсти и цветя.

О, как ще се зарадва господарят,
когато утре го открие сам —
помисли развълнуван градинарят
и гледаше цвета с възторг голям.

На следващата заран с пълна лейка
запъти се към свойто цвете той.
Ала сред нежно сведените вейки
не го видя. Изчезнало бе то!

Във ужас градинарят се развика:
— Ах, кой откъсна мойто цвете там?
Ала на туй смущение велико
отвръщаха слугите: “Аз не знам”.

Сърцето му за малко да се пръсне!
Най-сетне рече му един от тях:
— Таз утрин господарят го откъсна
и в къщи го занесе. Аз видях!

Успокоен, въздъхна градинарят
и рече: “Тоя цвят не беше мой!
Да го откъсне може господарят.
Тук всичко негово е! Прав е той!”…

О, братя, и в градината на Бога
кога изчезне някой цвят от нас,
да не роптаем, в бунт и във тревога!
Над Своите цветя Бог има власт!

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 22:31 от MamaGalka

# 1 053
  • Мнения: 720
Черпя с една песничка /не с пастичка  Grinning/  хубав текст ..... http://www.youtube.com/watch?v=mKgEFckftmk&feature=related

аз хубави песнички и пастички не отказвам де....амин.


Галке  bouquet

# 1 054
  • Мнения: 822
Хариет  Heart Eyes ,   bouquet

# 1 055
  • Мнения: 135
 
Цитат
Достатъчно е де се покаеш и автоматично тези неща започват да важат за теб. 

смятам, че човек държащ на психическото си здраве не трябва да бърка желаното с действителното. може да е доста недостатъчно само да се покаеш, от покаянието до новораждането има още 4 степени. Безплатен обяд няма, и после що се присмивали на християни  Hug

# 1 056

Усещаш ли как си противоречиш???
Хем  лошите християни много са  чели библията, хем са били невежи Shocked 
 

Проблем с българския ли имаш, или проблем с разсъжденията?! Да,много са чели, ама нищо не са разбрали.  Като се чели "за леене на кръв" и са го приели буквално. От там са и невежи.Тъй като не разбират това което четат и това евентуално ги води до невежество.  Laughing Сега по-ясен ли съм? А големите ти букви не ме притесняват, свикнал съм с кряскащи и разпенени  индивиди. Ти защо така лесно си изпускаш нервите? В Библията учат на смирение.Laughing

# 1 057
  • Мнения: 1 849
Цитат
Достатъчно е де се покаеш и автоматично тези неща започват да важат за теб. 

смятам, че човек държащ на психическото си здраве не трябва да бърка желаното с действителното. може да е доста недостатъчно само да се покаеш, от покаянието до новораждането има още 4 степени. Безплатен обяд няма, и после що се присмивали на християни  Hug

Никъде не пише за степенуване. Когато предадох живота си на Христос, може би още същия месец Бог ме изцели от алергичен синузит, с който се борех повече от 20 години. Никога до тогава не бях дишала пълноценно! Никой не ми е полагал ръце и никой не се е молил за мен, просто му казах, че вярвам, че Той понесе тази болест на кръста и го помолих да я махне от мен. Не бях кръстена във вода, за Святия Дух не помня...
Приятел ти упорито не искаш да хванеш, че нещата които пиша предварително съм ги преживяла и не си чеша само клавиатурата.... А ако твоите учители те учат нещо друго,  то е време да се замислиш, аджеба, защо ли пък при някой хора не е така... (ще те помоля да ни спестиш философстването, всички ни убеди, че си мноого добър там Wink )

# 1 058
  • Мнения: 135
Цитат
Достатъчно е де се покаеш и автоматично тези неща започват да важат за теб. 

смятам, че човек държащ на психическото си здраве не трябва да бърка желаното с действителното. може да е доста недостатъчно само да се покаеш, от покаянието до новораждането има още 4 степени. Безплатен обяд няма, и после що се присмивали на християни  Hug

Никъде не пише за степенуване. Когато предадох живота си на Христос, може би още същия месец Бог ме изцели от алергичен синузит, с който се борех повече от 20 години. Никога до тогава не бях дишала пълноценно! Никой не ми е полагал ръце и никой не се е молил за мен, просто му казах, че вярвам, че Той понесе тази болест на кръста и го помолих да я махне от мен. Не бях кръстена във вода, за Святия Дух не помня...
Приятел ти упорито не искаш да хванеш, че нещата които пиша предварително съм ги преживяла и не си чеша само клавиатурата.... А ако твоите учители те учат нещо друго,  то е време да се замислиш, аджеба, защо ли пък при някой хора не е така... (ще те помоля да ни спестиш философстването, всички ни убеди, че си мноого добър там Wink )

този твой пост е много показателен според мен, в различни отношения.
Според мен е напълно възможно да те е изцелила твоята вяра, а не приемането на Святия Дух,  това са различни неща, по Библията, една жена се е изцелила, докосвайки Христос с вяра. Това може да значи че имаш силна вяра, но е хубаво да има и знание.
Ако в протестантската литература не пише за степени, това не значи че ги няма въобще.  Според мен не е сериозно да се вярва, че всеки който повярва и се покае автоматично приема Святия Дух.
А какво точно учат "моите учители" и какво точно "е при някои хора" е друг въпрос и в действителност не е задължително обяснението да е такова, каквото ти си приела. Смятам че и по Библията има достатъчно знаци че не всички християни са били на едно духовно ниво, и че не всички са възприемали нещата по един и същ начин - просто е невъзможно, смятам че и сега е така! (колкото и да не съвпада вероятно това с концепциите на протестантизма!)

# 1 059
  • Мнения: 2
Цитат
Достатъчно е де се покаеш и автоматично тези неща започват да важат за теб. 

смятам, че човек държащ на психическото си здраве не трябва да бърка желаното с действителното. може да е доста недостатъчно само да се покаеш, от покаянието до новораждането има още 4 степени. Безплатен обяд няма, и после що се присмивали на християни  Hug

Така е Дийп,в света в който живеем безплатен обяд няма,но при Бог не е така.Пак усложняваш нещата. WinkНаистина при Исус нещата са прости.При Него има и безплатни обяди и всичко което ни е необходимо за този живот- напълно безплатно.Няма нищо скрито покрито,няма дълбоки философии,всичко което е необходимо Бог ни го е открил.
Изискват се вяра и подчинение на Неговите заповеди.Това много ли ти се струва?  Simple Smile
П.С. Относно психичното здраве мога да ти гарантирам,че Христос ни дава здравомислие и пълно психично бойно снаряжение. Grinning

# 1 060
  • Мнения: 2
Когато предадох живота си на Христос, може би още същия месец Бог ме изцели от алергичен синузит, с който се борех повече от 20 години. Никога до тогава не бях дишала пълноценно! Никой не ми е полагал ръце и никой не се е молил за мен, просто му казах, че вярвам, че Той понесе тази болест на кръста и го помолих да я махне от мен. Не бях кръстена във вода, за Святия Дух не помня...

Амин! Grinning

# 1 061
  • Мнения: 135
Цитат
Достатъчно е де се покаеш и автоматично тези неща започват да важат за теб. 

смятам, че човек държащ на психическото си здраве не трябва да бърка желаното с действителното. може да е доста недостатъчно само да се покаеш, от покаянието до новораждането има още 4 степени. Безплатен обяд няма, и после що се присмивали на християни  Hug

Така е Дийп,в света в който живеем безплатен обяд няма,но при Бог не е така.Пак усложняваш нещата. WinkНаистина при Исус нещата са прости.При Него има и безплатни обяди и всичко което ни е необходимо за този живот- напълно безплатно.Няма нищо скрито покрито,няма дълбоки философии,всичко което е необходимо Бог ни го е открил.
Изискват се вяра и подчинение на Неговите заповеди.Това много ли ти се струва?  Simple Smile
П.С. Относно психичното здраве мога да ти гарантирам,че Христос ни дава здравомислие и пълно психично бойно снаряжение. Grinning

това че нещо в дадена църква се вярва/приема, не значи че автоматично това нещо става истинно и обективно реално.
За хора които го вярват може да е като реално, но живеенето в собствен свят несъответстващ на Реалността според мен може да е опасност за психическото здраве.
В някои църкви съществуват концепции и ...ритуали, които нямат пряко указание в Библията - внесени с участието на хора!
(мисля че няма нужда до привеждам отново доказателства)

# 1 062
  • Мнения: 15 549
това че нещо в дадена църква се вярва/приема, не значи че автоматично това нещо става истинно и обективно реално.
За хора които го вярват може да е като реално, но живеенето в собствен свят несъответстващ на Реалността според мен може да е опасност за психическото здраве.
В някои църкви съществуват концепции и ...ритуали, които нямат пряко указание в Библията - внесени с участието на хора!
(мисля че няма нужда до привеждам отново доказателства)

С това мога да се съглася - колкото църкви толкова и концепции./взаимствам думата от теб/ Не разбрах обаче коя визираш тук:

смятам, че човек държащ на психическото си здраве не трябва да бърка желаното с действителното. може да е доста недостатъчно само да се покаеш, от покаянието до новораждането има още 4 степени. Безплатен обяд няма, и после що се присмивали на християни  Hug

Назови източника, а защо не и степените.

# 1 063
  • Мнения: 2

Дийп,доктрините се създават от хората,а вярата в Христос е нещо различно.Тя просто се живее и не подлежи на доктринално обременяване.Свобода Дийп,това е думата.Свобода в Христос,толкова непонятна за някои.Не подчинение на лидери и техните учения,а подчинение директно на Христос.А оттам и уважение и подчинение на началствата и власите в този свят,както и уважение към хората,които са ти помогнали по пътя към Христос.Защото Християнството не е хаос,а ред.Никой не говори за сляпо подчинение на църковните лидери,но да не забравяме ,че те също са авторитет поставен от Бог.И не е наша работа да ги съдим .Един ден всички ще застанем пред Бог и ще отговаряме - всеки индивидуално.

# 1 064
  • Мнения: 135

Дийп,доктрините се създават от хората,а вярата в Христос е нещо различно.Тя просто се живее и не подлежи на доктринално обременяване.Свобода Дийп,това е думата.Свобода в Христос,толкова непонятна за някои.Не подчинение на лидери и техните учения,а подчинение директно на Христос.А оттам и уважение и подчинение на началствата и власите в този свят,както и уважение към хората,които са ти помогнали по пътя към Христос.Защото Християнството не е хаос,а ред.Никой не говори за сляпо подчинение на църковните лидери,но да не забравяме ,че те също са авторитет поставен от Бог.И не е наша работа да ги съдим .Един ден всички ще застанем пред Бог и ще отговаряме - всеки индивидуално.

според теб кой е отдалечил фокуса от Тайните небесни и придобиване на съвършенство, сърдечни очи и различаване на добро и зло към  ->>> предимно вяра, и покорство на пастирите и признаване на техните действия като по-целесъобразни от предписания дадени в Библията?
Ако са самите "пастири" и подкрепящите ги църковни институции - то това не е ли за ИМПИЙЧМЕНТ? (Лишаване от правоуправления (ако не е възможно административно, щото надали питат паството кой поп да им назначат, то поне морален/ респектен ИМПИЙЧМЕНТ!)) (и съответно институцията която ги е поддръжала!!!)

Ако след около 400 години църквата признава че Земята се върти както е твърдял Галилей, аз какво, да ги чакам 400 години да признаят че има духовен свят и че хората не заспиват в чакане на Страшния съд след  смъртта  ли?
Не ми е "изпила чавка ума" ! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт