В градът на седемте тепета,живеят куп бъбриви мами с весели хлапета (Пловдив-14)

  • 16 339
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 076
.

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 15:31 от LilaC

# 256
Здравейте от мен
neonkaa, честит рожденник , да е жив и здрав, много послушен и засмян  Hug Hug Hug
Подаръче от нас с Анжи

# 257
  • Мнения: 1 174
Мина ли предаването,май го изтървах Twisted Evil

П.П. сега го дават

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 10:55 от yoana77

# 258
  • Мнения: 394
Здравейте от мен
neonkaa, честит рожденник , да е жив и здрав, много послушен и засмян  Hug Hug Hug
Подаръче от нас с Анжи
Мерси много Hug  като видя яхтата моя син ми се развика -ДАЙ ДАЙ ДАЙ

# 259
  • Мнения: 108
Гледах го това предаване. #2gunfire
Нищо интересно! И нищо конкретно!
И как да е, като за 10 минути, кой по-наред да се изкаже.А и като нямаше  представител на общината в студиото,как да се поставят въпросите.
Общо взето директорката не каза нищо по-различно от това ,че няма проблеми при записването и истерията я създават самите родители.

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз пък хванах репортаж по ТВ Европа вечерта, специално за детските градини в Пловдив. Казаха че има места, но много молби се дублират и създават впечатление, че места няма, посъветваха родителите да подават молба само в една детска градина. До май месец щяли да изчистят дублажите и нещата щяли да се оправят. Строят нова детска градина и реновират 2 градини. Това разбрах от репортажа Peace

# 261
  • Мнения: 3 216
Нямах време вчера да пиша за това как мина,но сега ще се опитам да обясня нещата.

Преди да отида в Еврокома минах през 2 детски градини и говорих с 2 директорки. В най-смотаната в нашия квартал за набор 2006 вече има записани 30 деца,не си представям за догодина какво ще е дереджето. В другата лично пред мен се обадиха на директорката за интервю от телевизия Европа и тя има каза доста неща,които явнопосле жирналистите са си поспестили. Вьв тази деткса градина за 22 места набор 2005 чакат повече от 100 деца. И не ми обяснявайте,че с детските градини нямало проблем. Не е нормално да си запишеш детето 12 подред и да ти кажат Тьрсете си  други варианти. #2gunfire И то в Кичука-не в центьра.

Като цяло идеята беше ,че ще присьства господина от Общината-Янев. Та да можем да си поставим вьпросите пред него. Уви,обади се само по телефона,та повечето вьпроси истанаха некоментирана,а и ефирно време нямаше.

Но сьм много впечетлена от директорката на Буратино. С нея доста си поговорихме след края на предаването. Тя знаеше за всички неща,които се коментират тук,за проблема с предимствата,сьс храната ,сьс базите и т.н.  Ако тази градина ми беше наблизо сьс сигурност щях да си запиша детето там,просто си личи ,че дьржи на работата си,на децата и персонала и прави всичко добро за тях.

Относно храната- да еднаква е за всички деца независимо от групата.По усмотрение на персонала порциона се преразпределя грамажа сьответно за нуждите на децата.

Относно миенето на зьбките-задьлжително евьв всички градини децата да си мият зьбите.

Относно предимствата-тук вече е много сложно

Има някой предимства ,които са определени от закона и норм.уредби-такива са децат инвалиди,деца сирачета,деца,загубили си родителите при изпьлнение на служебния дьлг,деца,които имат братче и сестрика в градината.
От там нататьк всеки директор сам определя реда на приемане на децата като дава предимства според решение на педагогическия сьвет на завеедението. И този правилник трябва да е залепена на видно място вьв детското заведение.Ако иска дава предимство на студенти,ако не иска не дава. Ако иска дава предимство на децат ,чиито роднини са учители,разботят в градината и т.н.

Относно предимствата на СТУДЕНТИ-такова предимство се дава само ,когато и двамата родители са студенти редовно обучение.
Обаче на мен в една от градините ми сметнаха за предимство това,че сьм студентка-задоно,мьжа ми не е.

Относно предимството на САМОТНИТЕ МАЙКИ-е тоя абсурд го има само в Пловдив с решение на Общиснкия сьвет.
Една от директорките каза,че го приема за предимство само след показване на документ за развод или след като види в акта за раждане на детето,че няма баща или ,че вьпросния не го е признал.

Относно сторежа на детски градини в града,за момента си е прах в очите.Стори се една в Западен и една в Централен,една в Западен се ремонтира-това е всичко. Това не решава примерно проблема на Източен-тук има 1 ясла,има 1 млечна кухня,има 3 градини ,в които е кошмар-едната се намира в блок и условията са Sick

Ниото не знам защо не ти е харесало,лично за себе си си изясних много неща.Ако имаш вьпроси се обади в Общината,нямат право да то откажат инфо.


Ако се сетя за още нещо ще допьлвам. Ако и вие имате някакви вьпроси питайте,стига да сьм полезна.

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 12:38 от kremena

# 262
Добре де, аз да попитам, защо така в др квартали все не достигат места за децата в градини, ясли и кухни, а аз като отидох да запиша моята дъщеря на кухня и ясла веднага ни записаха,, приеха ни молба хората, не са ми казвали да чакам, а да заповядаме направо когато му дойде времето  Shocked Чудна работа

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Относно предимството на САМОТНИТЕ МАЙКИ-е тоя абсурд го има само в Пловдив с решение на Общиснкия сьвет.
Една от директорките каза,че го приема за предимство само след показване на документ за развод или след като види в акта за раждане на детето,че няма баща или ,че вьпросния не го е признал.
Кое е абсурдното на самотните майки? Това с свидетелството за развода малко... твърде далеч се отива в личното пространство. Да не говорим че има случаи на припознати деца, отглеждани напрактика само от единия родител - нормално е те да се ползват с предимство. Абсурдно според мен е човек да съжителства без брак и да реши да ползва това предимтсво, но това е друга и много обширна тема. В една нормална държава не бива да се разчита на съвестта на гражданите, за това си има закони и нещата се регламентират.
Мен лично много ме притесняват тия мъгляви критерии за предимства като цяло. Не може ли да се приеме една наредба и да се спазва от всички? Как може да се съсредоточи властта в ръцете на директорката или педагогически съвет /който пак напрактика си е директорката/. И после като отидем да записваме децата да попълваме молби-въпросници кой какво и къде работи.
Кремена, мерси за изчерпателната информация   bouquet

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Изпуснала съм предаването, а щеше да ми е интересно.
Както съм на темата - от каква възраст е добре да се подаде молба за градина или е различно в различните квартали?

Всъщност влезнах да попитам някой виждал ли е да се продават наколенки за пълзене и прохождане? Попаднах на такива в онлайн магазини, но не съм виждала по магазините.

# 265
  • Мнения: 97
Как ще приемат молби за набор 2006 нали в началото на годината само ,да ходя да питам и аз тогава.

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 727
В наредбата пише, че молба се подава в годината, в която детето навършва 3 години  Peace Моята дъщеря също е родена 2006 и то февруари, мисля да се направя на луда и да ида да питам, нищо че ще ги навърши догодина.

# 267
  • Мнения: 3 216
В наредбата пише, че молба се подава в годината, в която детето навършва 3 години  Peace Моята дъщеря също е родена 2006 и то февруари, мисля да се направя на луда и да ида да питам, нищо че ще ги навърши догодина.

всеки директор сам определя кога да бьде приема на молбите-дали в началото на годината или ,когато всеки сам пожелае.На мен ми я взеха на 2 места. На едно ми отказаха.

Ти за каква наредба говориш?

# 268
  • Мнения: 966
Здравейте да питам за градина "МИР" на Ул."Знаме"
някой знае ли кога се подават молби там за набор 2006 ?
Аз утре ще подавам молба в "Чучулига" защото вече приемат молби там за набор 2006
Лек ден   bouquet

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Наредбата за прием в детските градини. Според новите условия молби ще се приемат в началото на календарната година, в която трябва да се тръгне на градина и под 3 год. деца не се приемат. На повечето приемат молби до май месец, но на някои само до януари.
Здравейте да питам за градина "МИР" на Ул."Знаме"
някой знае ли кога се подават молби там за набор 2006 ?
Аз утре ще подавам молба в "Чучулига" защото вече приемат молби там за набор 2006
Лек ден   bouquet
Най-добре се обади по телефона и питай:
http://www.zadecata.com/index.php?page=0_1_2_1#Plovdiv

Креми, директорките на Малкия принц, Каменица и Люляк по телефона ми казаха, че нямало смисъл сега да подавам, да отида догодина, обаче аз ще продължавам да настоявам. Защото догодина януари като подам, кога ще я вземат - чак септември ли? Аз не искам така - да я взимат още февруари, това искам.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 16:43 от Катерина78

Общи условия

Активация на акаунт