Кога върнахте формата си след секцио?

  • 4 905
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 000
След първото секцио носих ластични гащи. Обаче без никакъв ефект. Бях качила 27 кг, които успях да сваля напълно едва след 17-18 месеца. А коремчето ми така и не стана каквото си беше от моминските ми години.
След второто секцио не ползвах ластичен колан и си възстанових килограмите доста по-бързо, за около 6-7 месеца, но и бях качила само 13 килограма.
Абе всички си е строго индивидуално. Зависи много от структура и ген.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм правила нищо.След 7 месеца бях във форма/защото първите 3 месеца даже качих още/,а след още 7 месеца станах и по-слаба от преди бременноста.

# 17
  • Мнения: 668
не съм правила нищо и диета даже не спазвах.много ходене падна обаче.досега съм свалила 26кг.имам още 5 да сваля .не ти препоръчвам диети,увисва всичко ако не спортуваш

# 18
  • Мнения: 636
На 10-я ден след раждането влизах в най-тесните си дрехи. Тогава ми се прибра и коремчето без да правя каквото и да е. Мога да ти препоръчам да кърмиш активно, защото това е най-добрата "гимнастика" за корема, непосредствено след операцията Peace.

# 19
  • Мнения: 2 960
На 10-я ден след раждането влизах в най-тесните си дрехи. Тогава ми се прибра и коремчето без да правя каквото и да е.
с тази разлика ,че не съм кърмила повече от седмица... newsm78 .така че и това не е водещо май.До два месеца бях пет килограма под тези преди забременяването ,а през бремонастта качих 8 кг...пък бебо се роди  4 кг.Когато почувстваш сила  за упражнения е хубаво да се започнат и коремни преси...но на по късен етап Peace

# 20
  • Мнения: 221
Бях качила 22кг и след около 8 месеца си върнах старите килограми. А по отношение на колана - доктора ми каза че дали с него или без него - всичко зависи от физиката на майката. Аз лично не носих колан, не съм се подлагала на диети нито правех гимнастика. Даже май си и хапвах повече, но кърмих през целия период (и още кърмя) - мисля че това е формулата  Grinning

# 21
Една година след като родих си върнах килограмите,които бях преди това.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз носих ластичен колан (сложих го веднага щом ми махнаха конците) и коремът ми се прибра за по-малко от месец  Party
Е, кожата си виси малко, но оттам нататък идва спорта, правилното хранене и хубавата козметика  Peace

# 23
  • Мнения: 493
От един месец съм като преди,значи 5месеца ми трябваха.

# 24
  • Мнения: 884
Така и така се отвори темата за възстановяване след секцио, я споделете, "щипнатото", кето се получава точно над операцията, онази дразнеща увиснала кожичка-ще изчезне ли някога? Качих 30 кг., в болницата оставих 10 кг, за близо два месеца съм свалила 10 кг, остават още 10, спортувам, а коремни преси правя отделно за горна  и долна част на корема, че още си пазя операцийката.

# 25
  • Мнения: 8 999
Ако по принцип имаш стегната мускулатура на корема, ще си прибереш много бързо коремчето /независимо дали раждаш нормално, или със секцио/. Не очаквай да направиш коремни плочки с носене на ластичен колан, ако преди да забременееш си имала отпуснат корем.
По принцип коланите правят мускулите по-мързеливи, тъй като не се налага да са под напрежение. Колан можеш да носиш за красота, но не мисли, че той ще ти прибере корема. Всичко е въпрос на лична физиология, спорт и диета.

# 26
  • Мнения: 351
На 10-я ден след раждането влизах в най-тесните си дрехи. Тогава ми се прибра и коремчето без да правя каквото и да е. Мога да ти препоръчам да кърмиш активно, защото това е най-добрата "гимнастика" за корема, непосредствено след операцията Peace.

Aз не съм кърмила,но резултата при мен беше същия!Чак и аз неможех да повярвам..... Grinning

# 27
  • Мнения: 1 155
Ами носих 2 месеца ластични гащи, които бяха адски дълбоки и неудобни......но кво да се прави. Трай бабо, за хубост. След 10 месеца ми остава само 1 кг. бях качила 16 кг. Не съм ходила на фитнес и не съм правила никакви гимнастики.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 344
когато забременях бях 42кг-качих 24кг.Върнах си килата след около 5месеца,нооо за съжаление гърдите и корема ми са се променили-отпуснаха се и аз много се ядосвам Sad,защото знам че почти нищо немога да направя за да си върна онова коремче от преди,ама здраве да е...
 Леко раждане ти желая и едно здраво и сънливо бебче!  bouquet

# 29
  • Мнения: 231
Качих 3о кг. по време на бременоста, след секциото си купих ластични гащти тип клин и ги носих 2 месеца без прекъсване и не ги свалях. Ефекта дойде към 3 - 4 месец, но сега вече никой не може да каже че съм раждала.

Общи условия

Активация на акаунт