Смешен въпрос за рожден ден!

  • 5 777
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 417
Въпросът е смешен, обаче майка и татко всяка година се караха по същия повод  Mr. Green
Да ти е жив и здрав, брат ми има днес РД, но става на 18  Flutter
Колко свещички ще слага на тортата-18 или 19?  Thinking

# 16
  • Мнения: 2 199
Въпросът е смешен, обаче майка и татко всяка година се караха по същия повод  Mr. Green
Да ти е жив и здрав, брат ми има днес РД, но става на 18  Flutter
Колко свещички ще слага на тортата-18 или 19?  Thinking
18 има вече консенсус  Mr. Green

# 17
  • Мнения: X
Добре де, нали от суеверие даже не се черпи един ден преди рожден ден и не се честити, защото човекът още не ги е навършил. Пък цяла година предварително да се чества....странна работа ако има наистина такава традиция!  newsm78

# 18
  • Мнения: 174
Определено 8
Да ти е живо и здраво детенце и да ви радва дълги години.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Добре, де, моя Шош нулева годинка ли трябваше да регистрира сега?  Thinking

# 20
  • Мнения: 6 417
Ами всъщност какво се празнува на рожден ден? Това, че си навършил еди колко си години...и затова се слагат толкова свещички, колкото са навършените до момента години.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 113
Добре, де, моя Шош нулева годинка ли трябваше да регистрира сега?  Thinking
Кога сега? Като се е родил е регистрирал нулева годинка, щото не е живял година. Сега вече, една година по-късно ще празнувате 1-вата му годинка. Или сте я празнували, де.

# 22
  • Мнения: 2 212
Напротив, Сафо  Mr. Green По логиката на авторката в деня на раждането се празнува първи рожден ден, защото детето с появата си на бял свят вече кара първата годинка. Задължително в родилното духа първата свещичка. Догодина втората и така.  Mr. Green
Няма, няма и се появи някоя тема, която ми обърне представите за света  Crazy

# 23
  • Мнения: 3 405
Питайте наборите колко години празнуват.  Laughing

Иначе са 8:
 
2001 - 1 годинка
2002 - 2 годинки
2003 - 3 годинки
2004 - 4 годинки
2005 - 5 години
2006 - 6 години
2007 - 7 години
2008 - 8 години

Честит Рожден ден   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 500
Леле, по-тъпо нещо не съм чувала през живота си. Въпроса наистина е смешен.

# 25
  • Мнения: 27 524
Слагат се навършените. А има традиция и суеверие отстрани на тортата, не до другите свещички, да се запали една отделно, за да празнува рожденика догодина пак. Но не се прави с цифрите, а да си е отделна и настрани. Така казват старите баби, но аз лично не съм го знаела. Сега вече го правим.

# 26
  • Мнения: 1 006

...Няма, няма и се появи някоя тема, която ми обърне представите за света  Crazy


Хи-хи-хи. Laughing  Моята дъщеря пък си има две дупета - ляво и дясно. Имаш право да й завиждаш. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 172
Прави са момичетата. Детето става на 8 и 8 свещички трябва да има на тортата (или една осмица).
Но и аз съм чувала за още една свещичка, нещо подобно на това което е написала Блонди.

# 28
  • Мнения: 51
Ivonska,  по тази логика трябва да е станал на две, взел е 2 за една Simple Smile))) И мен ми предстои да купувам свещички, да се ориентирам  Hug

# 29
  • Мнения: 104
Първо, честит рожден ден на детенцето!
Тази тема ме подсеща за баба ми и дядо ми от Бургас, като ме питат на колко съм години. Ако кажа напр. 23, те задължително ме поправят "караш 24". Simple Smile Ми не, не ги карам 24, 23 карам и възнамерявам цяла година да си ги карам толкова... не мога да разбера логиката защо трябва да карам с една година повече...
Чудно ми е, че толкова лесен въпрос може да предизвика такива объркващи отговори... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт