Условия за прием в детските заведения в София IV

  • 20 056
  • 446
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 269
Вчера подадохме документи за 61 ясла. Служителката е казала на мъжа ми, че за тази година сме 9-ти, но имало подадени документи и от миналата година, та сме 37-и, но най-вероятно ще ни приемат, защото щели да приемат общо 40 деца тази година. Тъй като ние искаме да го пуснем от септември на ясла, тя е казала да де обадим месец по-рано, за да потвърдим. Въпросите са ми:

1. Нали за кандидатстването за тази година се зачитат само документите подадени от тази година януари месец или аз не съм разбрала правилно?

2. За местата в яслите - на тях ще им се дава ли информация кои деца са приети в ОДЗ-тата, защото може да се получи така че, например, да приемат детето ми в ОДЗ, да го запиша, но да реша малко по-късно, че искам да ходи в 61 ясла (при условие, че е приет) и да се отпиша от ОДЗ-то. Т.е. да с еполучи, че си пазя мясттоо в ОДЗ-то, докато разбера със сигурност дали влизаме в яслата. Дано ме разбрахте  Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 8 933
Вчера подадохме документи за 61 ясла. Служителката е казала на мъжа ми, че за тази година сме 9-ти, но имало подадени документи и от миналата година, та сме 37-и, но най-вероятно ще ни приемат, защото щели да приемат общо 40 деца тази година. Тъй като ние искаме да го пуснем от септември на ясла, тя е казала да де обадим месец по-рано, за да потвърдим. Въпросите са ми:

1. Нали за кандидатстването за тази година се зачитат само документите подадени от тази година януари месец или аз не съм разбрала правилно?

2. За местата в яслите - на тях ще им се дава ли информация кои деца са приети в ОДЗ-тата, защото може да се получи така че, например, да приемат детето ми в ОДЗ, да го запиша, но да реша малко по-късно, че искам да ходи в 61 ясла (при условие, че е приет) и да се отпиша от ОДЗ-то. Т.е. да с еполучи, че си пазя мясттоо в ОДЗ-то, докато разбера със сигурност дали влизаме в яслата. Дано ме разбрахте  Embarassed
При яслите си е старата система и понеже директорката приема молбите, няма как да каже, че подадените миналата година молби не важат, така че важат.
Колкото до вторият ти въпрос не вярвам да имат такава обратна връзка ОДЗ-тата и яслите. Аз съм в същата ситуация, ще чакам от две места, а още не съм решила какво предпочитам-ясла или ОДЗ.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
аз докато отговоря и Анна отговорила вече  Laughing
catty m на мен поне доколкото ми е известно място не се "пази", а записваш или не записваш детето. ако бъркам, поправете ме newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 6 269
аз докато отговоря и Анна отговорила вече  Laughing
catty m на мен поне доколкото ми е известно място не се "пази", а записваш или не записваш детето. ако бъркам, поправете ме newsm78

Да де, не се пази, но ако го запиша и след това го отпиша, какво се получава на практика?

# 19
  • Мнения: 912
Хм, аз не съм проверявала дали подадените ми молби до няколко ясли от миналата година биха могли  всъщност да бъдат уважени за тази година...мислех и бях се примирила, че до септември (ако се класираме в електронната система) сме на вариант частна ясла или детегледачка-лично от директорката на съответната ясла тряба да разбера дали имаме шанс за държавна на този етап.... нали? Embarassed

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз се интересувам дали ще има някакъв контрол за подадените свободни места в градините? Както много примери се дадоха - грешки има. А възможно ли е директорката да обяви нулев прием при наличието на свободни места? В смисъл да има свободни, но да не се обявят?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 687
Една директорка ми обясни, че те имат специален код за достъп, с който биха могли да видят примерно една седмица след старта на системата, точно колко молби са подадени за тяхната градина.
Само не разбрах дали ще могат да виждат и имената на децата, но може би по-скоро не.

# 22
  • Мнения: 731
Клео, още веднъж благодаря за търпението и изнасяната информация. Лично аз много се вълнувам от новостроящите се детски градини и ще съм благодарна да споделяш с нас всички новини по въпроса.   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз искам да попитам мамите с повече от едно дете, които вече имат ходещо на ДЗ детенце- от градината/яслата карали ли са ви да подавате декларация, че следващата година детето ще посещава по-горната група в същата градина?
Много ми е съмнителна тая работа с обявяването на свободните места... а това е ключовият момент, за да има някаква реална полза от системата.

# 24
  • Мнения: 127
Разглеждам градините близо до нас отбелязани в http://bgmaps.com   и някои от тях не ги виждам в списъка:
 http://kg.sofia.bg/kg/home.nsf/0/10CA73DED9DF0DA7C22573B20045CFAE?OpenDocument
Това нормално ли е? Списъка ли не е актуален или картата?

# 25
  • Мнения: 1 878
Искам да попитам или пък да алармирам е по точно - на сайта, списъкът с градини се отваря и е активен само от горното меню, ако се опитам обаче от страничното ляво меню да видя градините - не става newsm78 дано е временна неуредица, а не пропуск на системата, защото това би означавало, че на 4ти ще мога и други проблемчета да гръмнат Rolling Eyes

Искам и да знам как ще бъда сигурна, че моята онлайн молба е приета и обработена от системата, а не запратена в небитието от евентуален срив например ooooh!



# 26
  • Мнения: 27
Списъкът с ДЗ е активен само в горното меню, защото бутонът който се намира отляво е в подменю Общи условия и указания за ползване и за момента е само илюстративен. Най-вероятно след регистрацията, когато системата вече работи реално ще бъде активен и той.

# 27
  • Мнения: 298
Една директорка ми обясни, че те имат специален код за достъп, с който биха могли да видят примерно една седмица след старта на системата, точно колко молби са подадени за тяхната градина.
Само не разбрах дали ще могат да виждат и имената на децата, но може би по-скоро не.
Разбира се, че ще могат да виждат имената на децата, иначе как ще правят класирането. Още първите дни ще ясно всичко. Не виждам обаче , какъв е смисъла всички регистрирани да разберат реда си чак на края на май. Според мен ако видиш че си примерно 99 -ти и шансовете са ти почти нулеви, то можеш да си организираш нещата по -друг начин, а не да се надяваш до последно и да си в пълна неизвестност, кой ще ти гледа детето.

# 28
  • гр. София
  • Мнения: 153
Аз искам да попитам мамите с повече от едно дете, които вече имат ходещо на ДЗ детенце- от градината/яслата карали ли са ви да подавате декларация, че следващата година детето ще посещава по-горната група в същата градина?
Много ми е съмнителна тая работа с обявяването на свободните места... а това е ключовият момент, за да има някаква реална полза от системата.
Голямото ми дете е 4-та група и до момента не сме подавали молба или декларация, че ще останем в детската градина. Местихме се в друг квартал и за щастие успях да го запиша в детската градина, която е до блока ни /директорката ни влезна в положението/, няколко месеца преди това предупредих /устно/, че ще се местим в др.ОДЗ и това беше.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 648
Една директорка ми обясни, че те имат специален код за достъп, с който биха могли да видят примерно една седмица след старта на системата, точно колко молби са подадени за тяхната градина.
Само не разбрах дали ще могат да виждат и имената на децата, но може би по-скоро не.
Разбира се, че ще могат да виждат имената на децата, иначе как ще правят класирането. Още първите дни ще ясно всичко. Не виждам обаче , какъв е смисъла всички регистрирани да разберат реда си чак на края на май. Според мен ако видиш че си примерно 99 -ти и шансовете са ти почти нулеви, то можеш да си организираш нещата по -друг начин, а не да се надяваш до последно и да си в пълна неизвестност, кой ще ти гледа детето.

Аз зато им писах в сайта - да напарвят вариант да можеш да виждаш кой номер си за даденото заведение!
Пишете им и вие!

Общи условия

Активация на акаунт