За 36 СОУ Максим Горки или друго в Белите брези

  • 76 131
  • 263
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 819
Spasdidi,моето дете тази година завършва при г-жа Захариева.Аз също я препоръчвам,но искам да подчертая,че този набор от учители е много добър като екип и при когото и да се паднете,ще сте доволни.
Аз бих ви препоръчала да дойдете в някой от дните от понеделник до четвъртък към 18 и 25(тогава ни свършват часовете) и да разговаряте с г-жа Захариева.Това няма да е пълна гаранция,че ще бъдете в нейната паралелка,но е възможно и да Ви имат предвид.Това е моят съвет!
Успех!

# 181
  • Мнения: 5 160
Да побутна малко темата, че наближава записването на бъдещи първокласници - старта е на 17.02 и предполагам опашки няма да има, тъй като изрично на сайта на училището вече пише, че не е възможен избор на учител.  Rolling Eyes


Според мен ще има. Наборите се увеличават всяка година, кварталите са пренаселени, а приемът е ограничен.

# 182
  • София
  • Мнения: 3 297
Много зависи от това дали входящият номер участва в класирането. Преди 7 години директорката каза, че ще приеме всички желаещи и го направи, прие 6 паралелки. Но тогава занималнята не беше задължителна и беше само една група за всички.

# 183
  • Мнения: 5 160
Да, входящият номер може да има роля при равни точки предполагам ...
Ех, преди 7 години ...
120 деца приемат, поддържат до 24 деца, а не 30, занималня до 4 клас вкл., макар и комбинирани класове, увеличен брой деца, много обстоятелства се събират към днешна дата.

# 184
  • София
  • Мнения: 3 297
Преди тия 7 години не се избираше преподавател и тогава 5 класа бяха по 22 деца, а един (при най-предпочитаната госпожа) - 30 и то все деца от 8 ОДЗ. Иначе се оказа, че и другите госпожи са достатъчно добри, но доста родители бяха възмутени от връзкарите.

# 185
  • Мнения: 5 160
Грета Ей Simple Smile Винаги се намират такива. Преди да са изпробвали другото. Или да се се замислили дали "предпочитаният" ще пасне на детето.

# 186
  • София
  • Мнения: 3 297
Мен ме е яд, че няма ЦДГ до 36то, само ОДЗта са. Иска ми се третото да е в градина до училището на второто. Ще чакам да пуснат местата по градините и тогава ще решавам кой къде.

# 187
  • Мнения: 5 160
Така ще ти е най-удобно, факт.
Ти като с три, би трябвало да успееш в ОДЗ ...
Иначе   това  ще ви е на 2 крачки.

# 188
  • София
  • Мнения: 3 297
О, той третият ми е ясен, все някъде ще го приемат. В ОДЗ е по-трудно, местата са за яслените групи, но в ЦДГ е вътре.  Така е тази година, имам трима кандидатстващи на куп.

А тия дето ги предложи имат и добра занималня до след 17:00 часа.

# 189
  • София
  • Мнения: 6 477
За преместване на дете в друга паралелка трябва наистина сериозно основание - нетърпим конфликт с учителя, с децата или нещо такова. Много е трудно защото бройките са точно запълнени и преместването да речем от "а" в "б" на едно дете ще означава преместване на друго от "б" в "а". Да, мисля, че както винаги и навсякъде "връзките" помагат, за съжаление. Както е видно от горните постове - тази сряда учителите бяха в 8-мо ОДЗ и вероятно са говорили лично с родителите. Да речем, г-жа Островска си подбира децата - държи да са отличници, за да може и класа й да е по-по-най. Което няма лошо, но ако някое дете не е толкова отлично - тогава му е доста и ненужно по-трудно, поне според мен. Но пък има амбициозни родители, за които точно тази е тяхната госпожа и така.
Аз лично бих изказала резерви за целия екип учители на четвъртокласници и респ. първокласници наесен. Горещо НЕ препоръчвам г-жа Якова - абсолютно лично мнение на човек, преместил детето си от нейния клас.

# 190
  • София
  • Мнения: 3 297
Morgana , може повече подробности , може и на лични.

Моето средното е много труден характер. Много ме притеснява на какъв преподавател ще попадне.

А за Островска е ясно, че ще е с връзки, въпреки че не може да се избира. Много е неприятно като се почувстваш човек по-ниско качество заради такива неща, но навсякъде е така.

# 191
  • Мнения: 567
Е, айде сега - защо на лични? Rolling Eyes Нали това е смисълът на темата - предполагам доста хора се интересуват и трепетно надничат за подробности.
А за връзките - колко абсурдно - уж всички сме против връзките, а всъщност ги търсим и използваме в несвяст. Включвам и себе си разбира се.  Confused

В сряда наистина в 8-мо ОДЗ имаше представяне на 3 училища от района. И от трите у-ща бяха дошли помощник директорките, с пълния състав на началните учителки, които ще поемат първи клас. Всеки представи у-щето си - смени, организация на деня, занимални, стол, извънкласни дейности. Доколкото знам това е практика за повечето у-ща в София - да се презентират пред районните детски градини.
Представянето на 36-то у-ще по нищо не се отличи от представянето на другите две училища /34-то и 142-ро/. Нямаше агитации, групови записвания, не образуваха клас от децата в 8-мо ОДЗ , никой не ни организира, нямахме личен контакт с учителите. Съжалявам за по-острия тон, но това с връзките и как 30 родители от 8-мо ОДЗ са записали някога децата си групово ми изглежда доста преекспонирано и нереално.
Грета Ей, със сигурност знаете за някое дете, записано с връзки, но има и доста други за които не знаете. Така, че моля ви не обобщавайте.
Моето най-малко дете влезе в яслата в 8-мо ОДЗ, сега-септември, без връзки и се надявам батко и да влезе в 36-то у-ще също така без връзки.  Peace

Многодетна мама, благодаря ти за съвета.  Hug

# 192
  • София
  • Мнения: 5 212
...
ЕйМиМи-от тази учебна година има нова фирма,която отговаря за храната в стола.Вероятно оттам идва и промяната.Аз не знам преди как е било....

аз пък като ходих на лавката и попитах две неща
вие ли стопанисвате и стола - да
от скоро ли сте в това училище -ами да! от 20 години!

Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 23:56 от ЗаСлон

# 193
  • София
  • Мнения: 3 297
spasdidi, не говоря за конкретно дете, а за конкретен клас. Сигурна съм, че това пак ще се случва. Все пак имам ученик вече 7 години в това училище.  Аз не бих ползвала връзки, дори и да ми предлагат. Срам ме е. Ако не искат детето ми в 36то, ще пробвам другаде. Сега само се опитвам да избегна лош преподавател за буйното си дете.

За 36то не трябват връзки всъщност. И деца с 4-5 точки ще влязат. Аз говорех за избор на учител, който не беше позволен за повечето. нещо като : "всички сме равни, но някои са по-равни".

# 194
  • Мнения: 567
..... Аз не бих ползвала връзки, дори и да ми предлагат. Срам ме е. Ако не искат детето ми в 36то, ще пробвам другаде. Сега само се опитвам да избегна лош преподавател за буйното си дете.


Е, как бихте могли да го избегнете, при условие, че на сайта на училището изрично пише, че нямаме право на избор на учител?!? т. е. децата ще бъдат групирани явно на случаен принцип и няма как да се избегне/избере учител?!?  newsm78 Всяко друго действие е намеса, ходатайство, връзки.

И не се заяждам, ама ми е чудно - как цял клас се образува от една детска градина - всички отидоха и се записаха дружно при един и същи учител, така ли? Явно директорката на 8-мо ОДЗ ги е записала още докато са били на градина, или има шевство между 8-мо ОДЗ и 36-то. Това е интересна история - може и на лични-да не занимаваме аудиторията.

Общи условия

Активация на акаунт