към софиянци, съгласни ли сте с Карбовски и статията му в Стандарт днес?

  • 10 230
  • 204
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Харесвам Карбовски.

# 16
  • Мнения: 417
твърде много плащаме за евтиния си живот
това ми хареса Peace
и аз съм към тези които [b]вече[/b] не харесват града си Sick

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Единственият ефект ще е, че ще има повече за "усвояване" и "насочени по предназначение" финансови средства. С две думи, нищо добно няма да ни чака. Ще си газим в същата киша и кучешки лайна, но ще плащаме повече за този еко-живот.

# 18
  • Мнения: 7 723
Да. Както винаги (почти, де)- съгласна съм с него.

# 19
  • наоколо
  • Мнения: 55
Може ли човек да не съгласи с това:
"Не може всеки ден да плачем колко ни е скъпо да живеем. Трябва да плачем за това, че твърде много плащаме за евтиния си живот. "
Циник, ама Карбовски. Peace

# 20
  • Мнения: 5 370
Предлагам Банско да вдигне лозунг "Пистите-само наши" и "Долу ръцете, мръсни софиянци, от механите и планините".
Какво ще кажете? Бива си я идеята. Mr. Green
П.С. Да се изгонят всички, които не са родом от :Мюнхен, Токио, Ню Йорк, Ню Делхи, Ню Мексико, Париж, Москва и Лондон.
Допълнете списъка ми. Mr. Green

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Между другото, случайно попаднах на статия, по повод мнение на немски журналист за свободата на словото у нас ... и името на Карбовски е там, затова ви я пускам тук ... ако имате интерес, метнете по едно око

http://www.dnes.bg/article.php?id=45908


съгласна съм с написаното

# 22
  • София
  • Мнения: 7 191
Статията? Много дилетантска.
Чиста проба популизъм.
И тотално сгрешена логика.
Само един цитат:
"Скъпотия, за да ги няма случайните селяни.....Иначе просто ще се сменим - аристокрацията отива на село в именията си, а селяните живеят в един евтин и мръсен и гаден зимен Неапол" -
Да, Карбовски, точно това се случва в целия цивилизован свят, богатите са в именията, а бедните и случайните - в историческите центрове на градовете. И цели тълпи урбанисти се чудят как да решат проблема.
Абе Гого Лозанов казваше, че като се заемат разни хора да нищят проблеми, които не са им от компетентността, това си е чиста загуба на медийно пространство.
Та точно такъв май е случаят.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 783
Съгласна съм.
Не може да живееш в центъра, на главна улица и да си остъклиш терасата, щот` ти трябва място за зелето и парнето през зимата. Дал си 1000 евра за кв.м. Купил си апартамент 150 квадрата. Ще си купуваш и зеле, и сушилня. Това е само пример, дори не само за София.

Предлагам Банско да вдигне лозунг "Пистите-само наши" и "Долу ръцете, мръсни софиянци, от механите и планините".
Какво ще кажете? Бива си я идеята. Mr. Green
П.С. Да се изгонят всички, които не са родом от :Мюнхен, Токио, Ню Йорк, Ню Делхи, Ню Мексико, Париж, Москва и Лондон.
Допълнете списъка ми. Mr. Green
Банскалии взеха по 2 милиона за нива и разрешиха да им осерат града. А ние плащаме добре за тоалетната.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
По-лошо, дори не е купен. Повечето собственици в центъра са възрастни хора, които живеят сами. Никой не ги поглежда, но за сметка на това като умрат веднаха идват лешоядите-роднини. И понеже не могат да се разберат за делбата, не го продават, а го оставят да запустява.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 191
Не може да живееш в центъра, на главна улица и да си остъклиш терасата...
Точно за това си има нормативна уредба. Наредба 7 и ЗУТ.
Ама никой не спазва. И никой не съблюдава дали се спазва.
И колко от вас подадоха жалби срещу съседите си, че са остъклили неправомерно?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз. За резултата можеш и сама да се сетиш. Money makes the world go round. По районите мнооого малко софиянци работят.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Карбовски е брутален, но поне има кураж да назове проблема. Не знам дали е дал решението. Пък и не знам дали един журналист е по-лош столичен експерт от един бодигард.  

# 28
  • София
  • Мнения: 7 191
Аз. За резултата можеш и сама да се сетиш. Money makes the world go round. По районите мнооого малко софиянци работят.
Ами това е пътят.
Ама трябва да сме повече. Много повече.
И тези, до които стигат жалбите, да реагират.
За добро или лошо, съм част от целия архитектурно-строително-градоустройствен бранш, и картинката в общинските служби хич не е розова.
Последно беше много яко с новия Общ Градоустройствен План на София - уж прецакаха с параметрите всички потенциални бизнес зони, та после съответните предприемачи носиха пари в куфарчета, за да им сменят зоните с по-добри (аз лично работя с двама инвеститори, които го сториха; общият брой е неимоверно по-голям).
Та после какъв данък смет, какви пет лева?
Тези, отговорните, така са се оплели, че хич не им пука, кой е от София, и кой от Дупница.
Проблемът може да започне да се решава, ако поне започнат да валят протести от наша страна.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 191
Пък и не знам дали един журналист е по-лош столичен експерт от един бодигард.  
Е тука - признавам - вече е резонен въпросът колко 'real' софиянци наистина гласуваха за него.
Щото за мен този кмет си е жива трагедия.

Общи условия

Активация на акаунт