Въпрос за противозачатъчни хапчета

  • 7 265
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
аз пък не бих разчитала на хапчета Peace

# 16
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Пила съм година и половина Цилест и после 6месеца Диане 35 и не см имала този проблем. Може би рябва да ги смениш. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
аз пък не бих разчитала на хапчета Peace

За какво не би разчитала?

# 18
  • Мнения: 371
Най-добре се консултирай с лекар  Peace

# 19
  • Мнения: 4 447
Именно, за да се избегне гаденето тия хапчета сепият преди лягане. Така ме посъветва моята гинеколожка. Аз пия Жанин.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 44 106
Според мен трябв да си пуснеш хормонални изследвания, после да отидеш на добър специалист, който според изследванията ти да ти изпише хапчетата, който са подходящи....
Пия ясмин, но подобни неща не съм чувствала....

А на теб кой ти изписа противозачатъчни за акне?????

# 21
  • Мнения: 2 131
Преди да забременея съм пила Жанин. Тогава нямах никакъв проблем. Сега пих един месец и имах същите оплаквания - кървене почти през цялото време, гадене, болки ниско долу в корема, гаден вкус в устата. Четох, че било нормално дори първите три месеца да е така. Леля ми, която е гинеколог, ми каза да ги спра и да почивам един месец /без хапчета/. Този месец мина и аз още не съм решила - дали нови хапчета, дали нещо друго.

# 22
  • Мнения: 919
Предписа ми ги дерматологът, при който лекувам акнето. Пак казвам - резултат има, но страничните ефекти са нетърпими вечер.
Да, пуша по 1-2 цигари на ден.  Rolling Eyes

така или иначе ги спрях и ще се консултирам с гинеколог. Да видим какво ще ми каже newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 44 106
значи, ако акнето ти е на хормонална основа, трябва да се знае кой точно хормон или съотношние е в дисбаланс, тогава, ще ти се изпише определен препарат, който ще отговаря на  нуждите ти и вероятността от подобни реакции е по-малка...освен ако по принцип нямаш непоносимост към противозачатъчни....
Хубаво е да отидеш не просто на гинеколог, а на такъв , който се занимава именно с хормонални проблеми най-вече....


А за цигарите...и аз не мога и не мога да ги спра пуша между 0 и 5 на ден.....ей сега изтрах 3 дни без но пак запалих....по принцип преди 30 годишнината ти с противозачатъчните е допустимо да пушиш не повече от 5 цигари, но ако си над 30 е абсолютно задъллжително да ги спреш....но ако си и под 30 също е много, ама много силно препоръчиелно да не се пуши...

# 24
  • Мнения: 770
Преди да забременея съм пила Жанин. За три месеца нямах никакви оплаквания, може би 2-3 кг отгоре. Преди месец реших пак да ги започна и първите десетина дни повръщане и гадене, ужасно беше и ги спрях.

# 25
и аз пих диана около 2 години първия месец имах гадене и главоболие но незнаех че може да е от тях,после акнето ми изчезна,менструалните болки намаляха,чувствах се много добре и ги препорачвам,после починах около 2 месеца и започнах ясмин............пак първия месец гадене,коремни болки че дори и прокървявания от време на време.............и с това свикна организма ми и после за 1 година се чувствах супер.............от как спрях хапчетата акнето ми пак се появи Embarassed newsm78 newsm78 newsm78

# 26
  • Мнения: 433
...Иначе Ясмин,Жасмин,диане-35 са най-новите и добри противозачатъчни и с най-малко странично действие.
Хм, аз съм пила Диане 35 след операцията ми през 1991 г., а и тогава то не беше най-новото на пазара. Май има едно 17 г оттогава  Crossing Arms
 Някак добре е човек да пише неща, в които е напълно сигурен.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт