Защо хората ревнуват?

  • 8 257
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Замислих се сега - защо ревнуват хората  Thinking
Като обичаш един човек - според мен трябва да искаш най-доброто за него. Ако любимия или любимата ти иска любовник - трябва да одобряваш, ако ти изневерява трябва да си затваряш очите.
Защо в реалността не се получава така?  Thinking

Получава се, защо да не се получава! Ревнуваме, защото знаем, че точно ние сме най-доброто за него. Всички останали са ментета и не го заслужавата. Ето, няма противоречие. Wink

# 16
  • Мнения: 474
... защото имат силно развито собственическо чувство. "Моят мъж", "моята жена", "моето семейство" и т.н. повтаряме по 100 пъти на ден. И като в един момент видим, че "моето" е леко под въпрос, следва сцена на ревност.

# 17
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ако не е патологичен случай, ревнува човекът, който не е сигурен в чувствата на половинката си.

# 18
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Ако не е патологичен случай, ревнува човекът, който не е сигурен в чувствата на половинката си.
Да, а също така и донякъде в собствените си качества.

# 19
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Имаше една много стара песен
много вярна за мен  Peace

ето я -
Frankie Miller - Jealousy
http://vbox7.com/play:a7a0b481

I love you more than you love me

# 20
  • Мнения: 5 940
Ревнувам, защото смятам съпругът ми за най-прекрасния мъж на света, защото си мисля, че всички жени смятат, че е така. Понякога е болезнено, не съм комплексирана егоистка, но изпитвам понякога болезнена ревност. Тя не е продиктувана от това, че не се смятам за достатъчно хубава, умна, добра и т.н, а защото смятам него за най-прекрасния.

# 21
  • Мнения: 473
Защото не искат да приемат факта, че ако половинката иска да изневери ще го направи, независимо от това дали другия ревнува или не. Хората ревнуват от глупост и си правят живота сложен, търсят проблем, там където го няма.

# 22
  • Мнения: 3 423
Ревнувам, защото смятам съпругът ми за най-прекрасния мъж на света, защото си мисля, че всички жени смятат, че е така. Понякога е болезнено, не съм комплексирана егоистка, но изпитвам понякога болезнена ревност. Тя не е продиктувана от това, че не се смятам за достатъчно хубава, умна, добра и т.н, а защото смятам него за най-прекрасния.
Не искам да те разочаровам, но този
прекрасен мъж най-вероятно ти шава.
Не би ли била щастлива той да обмени
опит тук-там, а после да ти го приложи.
В крайна сметка ти си тази, дето кяри.

# 23
  • Мнения: 5 577
Ревнувам, защото смятам съпругът ми за най-прекрасния мъж на света, защото си мисля, че всички жени смятат, че е така. Понякога е болезнено, не съм комплексирана егоистка, но изпитвам понякога болезнена ревност. Тя не е продиктувана от това, че не се смятам за достатъчно хубава, умна, добра и т.н, а защото смятам него за най-прекрасния.

o, не мисля, че е правилно това. щом толкова го боготвориш, според мен той ще злоупотреби.

# 24
  • Мнения: 126
Може би,защото не е сигурен в себе си.

# 25
  • Мнения: 5 001
Защото искаме всичко само за себе си.Затова се получава ревността...

# 26
  • София
  • Мнения: 397
 За да се постигне това, за което пише Пантер, т.е. абсолютната любов без капка егоизъм, трябва изцяло да забравиш за себе си и да си готов на всичко в името на НЕГОВОТО щастие. Обикновено такава е първата ученическа ,платонична любов, мисля аз. После човек се опорочава. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 186
Толкова е просто Peace....едни ревнуват защото обичат,а други ревнуват защото просто така Grinning
Т.е....ревността може да е от любов, а може и да е от комплекси които прерастват в гадна и досадна ревност Peace

# 28
  • Мнения: 179
Защото са егоисти-искат всичко само и единствено за себе си !

# 29
  • Мнения: 2 336
Защото искаме всичко само за себе си.Затова се получава ревността...
По принцип не искаме всичко само да себе си. Искаме само един човек само за себе си - другите не ги ревнуваме, щото не ги искаме.   Crazy
Няма лошо да искаш, особено ако има кой да ти даде.

Общи условия

Активация на акаунт