Защо хората ревнуват?

  • 8 302
  • 173
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 621
Леле къф съм егоист, що не си го делна мъжо с половината град newsm78
Ми за другите хора не знам, знам кога аз ревнувам Ми това е положението или се жениш за мен и ставаш моногамен или не се жениш за мен, всеки има право на избор, аз също. И избирам моногамен мъж. Ревнувам когато подозирам до къде ще го доведе някой контакт с жена. Защото смятам че в голяма степен познавам жените. Не ревнувам от приятели мъже, работа, компютър и футбол. Кога бяхме стигнали до този въпрос му казах - избирай с мен и детето за цял живот или си тръгваш и си излизаш с която искаш и когато искаш. Аз когато съм се женила съм си направила избора и си нося отговорността и последствията от него. Казах му че няма да се унижавам и да го проверявам, защото всеки е свободен да избира, стига да е наясно с последиците и да има кураж да си следва пътя и да си отстоява решенията. Мъже много, жени също. Аз знам коя съм и колко струвам, не ми влияе ничие неодобрение или поощрение - така съм устроена, така че въпросът с комплексите за мен на този етап е решен.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 11:05 от galateia

# 31
  • Мнения: 5 940
Ревнувам, защото смятам съпругът ми за най-прекрасния мъж на света, защото си мисля, че всички жени смятат, че е така. Понякога е болезнено, не съм комплексирана егоистка, но изпитвам понякога болезнена ревност. Тя не е продиктувана от това, че не се смятам за достатъчно хубава, умна, добра и т.н, а защото смятам него за най-прекрасния.
Не искам да те разочаровам, но този
прекрасен мъж най-вероятно ти шава.
Не би ли била щастлива той да обмени
опит тук-там, а после да ти го приложи.
В крайна сметка ти си тази, дето кяри.

Прекрасни съвети. Той и аз достатъчно сме обменяли опит преди да решим да станем семейство. Човек встъпва в брак, защото решава, че иска да живее дните си с другия, а не със стотици още. Убедена съм, че не "шава", но въпреки това го ревнувам.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако не е патологичен случай, ревнува човекът, който не е сигурен в чувствата на половинката си.
Да, а също така и донякъде в собствените си качества.
Това означава ли, че вие сте сигурни в чувствата му и качествата си, и нямате против половинката ви да прави секс с други жени?

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Това вече е в повече. Особено ако ревността се изразява достатъчно ясно пред него.

# 34
  • Мнения: 1 367
Аз пък се кефя,че мъжът ми е готин и жените го харесват.Това ме кара да се гордея с избора си.Разбира се външният вид е само едно от качествата му,в никакъв случай не най-важното.

# 35
  • Мнения: 2 336
Има голяма разлика в това да си падне някоя по твоя мъж, щото е хубав и той да си падне по някоя...

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Предполагам всяка жена се кефи на харесван мъж. Но въпроса е за изневеряващ.

# 37
  • Мнения: 5 940
Аз пък се кефя,че мъжът ми е готин и жените го харесват.Това ме кара да се гордея с избора си.Разбира се външният вид е само едно от качествата му,в никакъв случай не най-важното.
Така трябва и да бъде. За себе си аз съм установила, че при мен ревността е болест, съзнавам го, но не мога да го променя. Дори, когато правя драма "от нищото", в момента, в който я правя, съзнавам, че върша огромна глупост, но нещо ме влече да продължавам... Това може да нарани човека до теб, дори може да го загубиш. От подобна ревност  човек трябва да се лекува.

# 38
Аз ревнувам.Страхувам се да не го загубя.Защо да си мисля -аз съм най-хубавата ,най-умната...аз съм страхотна,бе...Наивно е.Никой не е незаменим.Винаги ще има по-нещо си от теб...Не е до самочувствие това ревността. Някой беше казал ,че ревността във връзката е ,като подправка на ястие.В малки количества я прави пикантна, в големи просто я разваля.

# 39
  • Мнения: 1 367
Сиси,мнението ми е провокирано от това:
Ревнувам, защото смятам съпругът ми за най-прекрасния мъж на света, защото си мисля, че всички жени смятат, че е така. Понякога е болезнено, не съм комплексирана егоистка, но изпитвам понякога болезнена ревност. Тя не е продиктувана от това, че не се смятам за достатъчно хубава, умна, добра и т.н, а защото смятам него за най-прекрасния.
А иначе, Валери,много хубаво,че осъзнаваш ревността си.Това е знак,че би искала да промениш нещата.По-страшно е,когато болезнената ревност е неосъзната.

# 40
  • Мнения: 28
...........защото нямат доверие в половинките си.

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
...........защото нямат доверие в половинките си.
А когато имат доверие разрешават ли им да ходят по чуждо? Щото това се пита.

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
То оставаше който ходи по чуждо и разрешение да иска. Laughing

# 43
  • Мнения: 768
...........защото нямат доверие в половинките си.
А когато имат доверие разрешават ли им да ходят по чуждо? Щото това се пита.
Че какво толкова лошо има, половинката да си достави малко удоволствие, а после да се прибере щастлив, усмихнат, дори благодарен ??

# 44
  • Мнения: 28
...........защото нямат доверие в половинките си.
А когато имат доверие разрешават ли им да ходят по чуждо? Щото това се пита.
Как става тази работа,хем имаш пълно доверие в някого,хем го оставяш в обятията на друг?

Общи условия

Активация на акаунт