Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси

  • 134 486
  • 346
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Здравейте, стипендии от ВУЗ смятат ли се като доход?
От заплатата на съпругът ми смятам тази сума, на която го осигуряват нали (не го осигуряват на цялата заплата)?

# 16
  • Мнения: 5 598
Здравейте, стипендии от ВУЗ смятат ли се като доход?
От заплатата на съпругът ми смятам тази сума, на която го осигуряват нали (не го осигуряват на цялата заплата)?

Питай счетоводството в службата на съпруга за брутния му доход (официалния)

# 17
  • Мнения: 114
Здравейте, досега не съм вземала детски, знаете ли какъв е срокът за подаване на декларация, така че от февруари да получавам?

# 18
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
smyrfieta, ако искаш да получиш детски през февруари, трябва да подадеш през януари документите. Ако ги подадеш през февруари документите, ще получиш парите през март - така губиш пари за 1 месец.

# 19
  • Мнения: 398
 Съпругът ми не е работил един месец и през това време не бил регистриран в бюро по труда.
 Просто декември излезе от казармата , но в работата му подновиха трудовия договор от 1 февруари.
 Какъв документ да представи за този месец?

 Благодаря ви предваритело!!!!!

# 20
  • Мнения: 1 217
И аз имам едно питане.
Казах на касиерката на фирмата да ми издаде бележка за доходи за 01-12 2007г.
Е да ама тя каза,че реално аз нямам никакви приходи от фирмата и какво да пише на тази бележка.
Предстои ми първо подаване на документи за детски.
От 22.12.2006 г. съм излезнала тези 45 дни преди раждане.
Какво да правя?

# 21
  • Мнения: 5 598
Декларираш,че си била в болничен-те по служебен път изисват инфо от НОИ(може би не ти трябва служебна бележка,щом не си работила)

# 22
  • София
  • Мнения: 6 173
От заплатата на съпругът ми смятам тази сума, на която го осигуряват нали (не го осигуряват на цялата заплата)?

От местоработата на мъжа ти трябва да му издадат служебна бележка за доходите за последните 12 месеца. Официален документ с подпис, печат и изходящ номер. Тази бележка се представя при подаването на молбата.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
И аз имам въпроси относно детските-Ще получавам ли детски при положение,че имам трудов стаж само 6 месеца досега и кои доходи ще се вземат предвид при положение,че нямаме сключен брак с бащата,но той ще припознае детето живот и здраве след месец като се роди?
А вторият въпрос е:Къде ще трябва да подам документи за детските-по постоянен адрес ли,където се водя или по настоящ,защото по лична карта съм родом от Свиленград,а по настоящ адрес от 9-10 месеца-в Бургас?С еднократната помощ е същото положение-по настоящ адрес или по постоянен?Много се извинявам за въпросите и ще съм благодарна,ако някой благоволи да ми отговори

# 24
  • Мнения: 30
Аз работех на гражд.договор през последната 1 г.Някой знае ли кой доход се отразява като брутен в този случай- целия доход по договора или доходът след приспадане на 35 % присъщо необходимите разходи по ЗДДФЛ?

# 25
майчинството  пише ли се за доход

# 26
  • Мнения: 537
Здравейте, момичета, искам да попитам нещо. По принцип детските надбавки с месец назад ли се дават, т.е. паричките, които са ми преведени януари за декември 2007 ли ще са? Защото тази сутрин видях, че имам 17.70 лв в картата, предполагам, че е от миналата година, но нямам време да ида до социалните да ги попитам  newsm78
Благодаря предварително на отговорилите   bouquet

# 27
  • Мнения: 114
Да, детските надбавки ги изплащат с 1 месец назад, така че сега си получила за м.декември

# 28
  • София
  • Мнения: 6 173
майчинството  пише ли се за доход

Да

# 29
  • Мнения: 537
Да, детските надбавки ги изплащат с 1 месец назад, така че сега си получила за м.декември

Мерси, Смърфиетка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт