Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси

  • 134 485
  • 346
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 352
Благодаря ти много   bouquet
А доходите на бащата трябва да са от март 2007ма до мард 2008ма, след като ще подавам тези дни декларацията..., защото имаме спор с него и той е извадил за цялата 2007ма, предполагам, че ще ме върнат поради тази причина.

А момичетата ходят до НОИ, защото не могат да разберат колко са парите, които са получили. Но ми казаха, че за да ми дадат пик кода, мога да не ходя лично, а да изпратя някого с лична карта  Flutter Дано е полезно и на другите мами  Grinning
След като ще подаваш документи през месец април доходът на бащата трябва да е от април 2007 до март 2008 г.вкл.  - 12 месеца

# 91
  • Мнения: 49
Много ми беше полезна, благодаря ти  Hug  bouquet

# 92
  • Мнения: 107
ето и моето питане
до миналата година нямах право на детски тъй като дохода ми беше над 200 лв на чл.от семействотоно сега нещата се промениха-първо смениха сумата на 300 лв а също така вече сме с един член в семейството повече-второ дете. Според моите изчисления имам право на детски надбавки, проблема  е че от м.май миналата година съм в болнични заради патологична бременност и след това директно излязох в майчинство- въпроса ми е от къде да извадя бележка за това какви са ми били доходите през периода в който съм била болнични и отделно ще трябва да си взема служ.бележка от офиса за дните в които съм била на работа.
Всъшност сега видях че и друга жена е питала-значи ли това че мога да си представя разпечатката от доходите от НОИ-тази коиато се издава с ПИК или да отивам направо със служебната бележка и те по служ.път ще си изтеглят инфо

# 93
  • София
  • Мнения: 1 352
Дирекция "СП" по служебен път получават информацията. Може би като отидеш ще ти дадат на място разпечатка, за да си попълниш молбата.

# 94
  • Мнения: 220
да питам и аз...

август 2007 г. се роди втората ми дъщеря. жена ми е на трудов договор, сега е в 315-те дена болнични, а от юни 2008 е на 220 лв.  аз съм на служебно правоотношение...

до 31.12.2007 г. дохода ни беше над 800 лв., но от 01.01.2008 е под 1200 лв.

1. кога следва да подам декларация за детските? и от кога ще получавам...
2. дават ни 150 лв. за облекло като държавни служители  - декларират ли се като доход..

# 95
  • София
  • Мнения: 1 352
да питам и аз...

август 2007 г. се роди втората ми дъщеря. жена ми е на трудов договор, сега е в 315-те дена болнични, а от юни 2008 е на 220 лв.  аз съм на служебно правоотношение...

до 31.12.2007 г. дохода ни беше над 800 лв., но от 01.01.2008 е под 1200 лв.

1. кога следва да подам декларация за детските? и от кога ще получавам...
2. дават ни 150 лв. за облекло като държавни служители  - декларират ли се като доход..
1. Детските добавки се отпускат от месеца на подаване на молбата. Плащането започава от месеца следващ месеца на подаване на молбата.
Сметнете си дохода една година назад, и ако е под 300 лв. на член от семейство подайте веднага.
2. Работното облекло не влиза в дохода за детски добавки

# 96
suzi_a, доколкото знам не се налага. Автоматично увеличават размера.

Била съм в грешка. Добавям:

При промяна на сумата пари, дирекцията издава нови заповеди и майката трябва да отиде да си я получи.


Извинявам се  Embarassed
suziслужебна бележка на теб  и съпругати две декларации които ти ги дават от социалните акт за раждане на детето и това е

# 97
  • Мнения: 49
Само да кажа, че много брутално ме излъгаха за пик-кода, че може друг човек да ми го вземе, с лична карта  #2gunfire Наложи се да ходя лично до НОИ.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 163
 и аз да се оплача, върнаха ме защото трябва да им представя трудовите  или осигурителните книжки. Явно при смяна на работата, напускане, уволнение и т.н. искат да им се представят Каква им е логиката- незнам

# 99
  • София
  • Мнения: 1 352
и аз да се оплача, върнаха ме защото трябва да им представя трудовите  или осигурителните книжки. Явно при смяна на работата, напускане, уволнение и т.н. искат да им се представят Каква им е логиката- незнам
Наистина е много неприятно да се разкарва човек, но най - добре си я вземи като ходиш. По принцип искат да се представят трудови книжки и на майката и на бащата, ако има прекъсване на трудовия им договор или има период, в който са били безработни през 12 -те месеца.  Освен това и за да проверят дали са изплатени някакви обезщетения, защото в много случай те не се отбелязват в удостоверението за дохода, а са вписани в последните страници на трудовата книжка. Но може да имат и още нещо в предвид, аз само за това се сещам за сега.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 163
да това го прочетох
ей да не се минат случайно и да вземат че дадат на някой "богат".
Интересно ми е дали наистина ако детето има неизвинени отсъствия наистина не получава детски,и как го разбират това. И дали въобще се прилага.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 352
да това го прочетох
ей да не се минат случайно и да вземат че дадат на някой "богат".
Интересно ми е дали наистина ако детето има неизвинени отсъствия наистина не получава детски,и как го разбират това. И дали въобще се прилага.
Прилага се да. Aкo има отсъствия се спира помощта, и се възобновява от следващия месец, когато основанието за спиране не е налице. ДСП -тата получават информация ежемесечно от училищата.

# 102
Момичета, ами съпругът ми има фирма - от там каква бележка трябва счетоводителката да му издаде и кое да се посочи като доход -след като не е приключила фин.година.Дали сумата, на която се осигурява  - ох, кажете ми - просто ще се побъркам от тези бюрокращини!Благодаря! Embarassed

# 103
  • Мнения: 429
Здравейте момичета!
Искам да ви питам при положение , че ме осигуряват на 290 лв,  самотна майка съм и живея на квартира, имат ли право да ми спрат детските ?
Преди няколко дни получих писмо от социалните , че ми ги спират...
Не успях да схвана , нали на член от семейството трябва да има по 220 лева? И ако е така , то значи ли , че детето ми не е член на моето семейство?
Моля , ако някоя мама знае нещо по въпроса да каже... newsm78
Благодаря!

# 104
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте момичета!
Искам да ви питам при положение , че ме осигуряват на 290 лв,  самотна майка съм и живея на квартира, имат ли право да ми спрат детските ?
Преди няколко дни получих писмо от социалните , че ми ги спират...
Не успях да схвана , нали на член от семейството трябва да има по 220 лева? И ако е така , то значи ли , че детето ми не е член на моето семейство?
Моля , ако някоя мама знае нещо по въпроса да каже... newsm78
Благодаря!
Не мисля, че детските са спрени заради дохода. Той се декларира веднъж за 12 месеца назад при подаване на документите. Дори и да има промяна през годината на получаване на помощта това не се декларира. Освен това доходът на член от семейството трябва да е по - малък или равен на 300 лв. за 2008 г., а не на 220 лв.
Чл. 5а от ППЗСПД Всяка промяна в обстоятелствата, при които е отпусната месечна помощ по чл. 7 и 8 от ЗСПД, с изключение на измененията в доходите на семейството се декларира писмено от лицата в 7-дневен срок от настъпването й пред съответната дирекция "Социално подпомагане
Това означава, че помощта е спряна не заради дохода, а заради нещо друго.
Детето ученик ли е? Ако е ученик може да има 5 и повече неизвинени отсъствия и заради това да са спрени детските. Помощта се спира само за месеца, в който детето има отсъствия и се възобновява от следващия месец, когато основанието за спиране не е налице.
Промяна на постоянния адрес също се декларира.
За сега това се сещам. В писмото не пише ли за какво са спрени  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт