Е къде е центъра на София?

  • 7 700
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Аз като кажа "Да се видим в центъра" визуализирам Орлов мост. Може би, като отправна точка за повечето посоки. Но ми е смешно когато някой от крайните квартали каже "Да се видим в София/града".

# 16
  • Мнения: X
Център - Раковска до Дондуков, Графа, Славейков, Витошка, Цар Освободител, Университета. За Западните квартали и Лъвов мост е център, а пък за източните - и Орлов мост.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 407
Площад "Народно събрание", или "коня" е центъра на София.
Жълтите плочки са не само нарицателно за периметър за това.
Разбира се, НДК много отдавна е централна, скъпа и предпочитана част на София.

# 18
  • Мнения: 258
Ако става въпрос за центъра като район, то, за мен, това е централната част на града, която не е част от някой от заобикалящите я квартали.

# 19
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182

# 20
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Според общинарите, които определят данък сгради и такса смет, аз трябва да съм в идеалния център - плащам толкова, колко плащат и живеещите около пл. Народно събрание и бул. Витоша, но всъщност живея в района около театър София.
Ей оттам тръгни с обосновка за обезщетението.

# 21
  • Мнения: 1 294
За мен центъра е от Шератон до Мола. Но и аз съм забелязала, че всеки софиянец си има собствено мнение по въпроса де.  Simple Smile
Малеееее, щом стана вече Шератон до Мола, направо не знам.  Shocked

По темата според мен,
Общо: Орлов мост, Попа, НДК, Витошка, Съдебната палата, св. Неделя, ЦУМ, Партийния дом, Александър Невски, Художествената академия, Библотеката. Е, това каре.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 14:53 от palachinka

# 22
  • София
  • Мнения: 1 890
    Колкото хора питаш, толкоз отговори ще получиш. Затова писах, че за мен е така. Виж, оня ден един таксиметров ми вика, че съм живеела в центъра. А аз съм в Света троица.  newsm78

# 23
  • Мнения: 3 268
Центърът на София са жълтите павета и всичко в близос до тях.

# 24
  • Мнения: 2 700
За мен центъра е от Шератон до Мола. Но и аз съм забелязала, че всеки софиянец си има собствено мнение по въпроса де.  Simple Smile
Малеееее, щом стана вече Шератон до Мола, направо не знам.  Shocked

Не се шашкай толкова.  Stop Със сигурност до преди няколко години (а може и сега да е, не знам) географският център се водеше пл."Света Неделя" и табелките за разстояние се отчитаха от/до там.

Доколкото схващам питането ти е на ниво имоти. Има сайтове, където кварталите са описани по зони. Провери там дали попадате в понятието "център". Най-общо май са районите "Оборище", "Триадица" и "Средец" + част от "Възраждане".

# 25
  • Мнения: 1 294
Не бе, стана ми странно, че Мола е там от има няма 2-3 години пък вече стана ориентир за това къде са околните <незначителности> като Шератон, а може би и св. Неделя или ЦУМ и Президенството.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 407
А, между другото две преки след "Дондуков" е център.
Но няма общо с "Борис" до НДК. Второто е доста по-престижен район, съответно и по-скъп, което обуславя и разлика в продажната цена, което от своя страна обуславя и процента на обезщетение, за който може да се претендира при преговори с инвеститори.

# 27
  • Мнения: 508
Благодаря за отговорите, но дори и да ги цитирам няма да се оправя с гумената глава в семейството / не е мъжа ми/ , а и не ми е работа. Но пак ще подплашим инвеститорите с луди претенция и твърдението, че сме центъра на Вселената.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 407
Е, инвеститорите имат ум в главата и калкулатори.
Всичко е въпрос на сметки и на приблизителна продажна цена на кв.м за ново строителство в района, както и на градоустройствени параметри на парцела.
Ако сметките не излизат, няма сделка.
За съжаление съм наблюдавала доста случки, в които един член на фамилията " заключва" имот, докато останалите биха могли да живеят царски, ако решат да разработят въпросния имот.

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За съжаление съм наблюдавала доста случки, в които един член на фамилията " заключва" имот, докато останалите биха могли да живеят царски, ако решат да разработят въпросния имот.
Аз съм пък участник в подобен филм вече 'амнайста година и освен, че не мога да си видя ползите от въпросния имот, ми предстои и да се вкарам в безумни разходи, за да го довърша и узаконя Tired.
Това заради роднина, който точно поради безумната си алчност попадна на недобросъвестен инвеститор и сега сме ни риба, ни рак - построена, но без никакви документи кооперация, стълбище и асансьор за довършване и бог знае още какви скрити капани... А е на такова апетитно място, че само като си помисля колко сме загубили и ми се реве Cry.

Общи условия

Активация на акаунт