Скъпи магазини- лошо обслужване

  • 21 098
  • 224
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 530
Преди време тамън бях претърпяла здравословни катарзиси бях понапълняла и депресирана и отивам с една слабичка моя приятелка по магазините малко да се поразсея. Продавачката ме гледа и се изцепва пред всички хора "Ела те вие не сте за тук отзад са дрехите за бременни".   ooooh!
Аз и обясних, че просто съм дебела не съм бременна и излезнах на вън. Но това още повече ме  smile3518

# 16
  • Мнения: 2 425
То затова първо се пита после се стреля.

# 17
  • Мнения: 2 407
Абе немам думи.

# 18
  • Мнения: 14 490
Преди време тамън бях претърпяла здравословни катарзиси бях понапълняла и депресирана и отивам с една слабичка моя приятелка по магазините малко да се поразсея. Продавачката ме гледа и се изцепва пред всички хора "Ела те вие не сте за тук отзад са дрехите за бременни".   ooooh!
Аз и обясних, че просто съм дебела не съм бременна и излезнах на вън. Но това още повече ме  smile3518

леле такава на какво щях да я направя....аз пък хич не им мълча, още повече, че наистина сякаш в най-скъпите магазини са най-тъпите продавачки.
последния фрапиращ случай за който се сещам е в един магазин за спортни стоки (робе дикапа, лий и тем подобни) в който на продавачката три пъти трябваше да й се каже какво търсим защото тя все не чуваше, накрая се оказа, че тя милата, мотайки се из магазина, който е доста голям и явно не знаеше къде какво точно има, се оказа, че е разбрала, че търсим дамска блуза, а не мъжко поло. е казах и достатъчно високо за да ме чуе да отиди на доктор да си отпуши ушите.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 103
 Много се дразня като вляза в някой магазин да ме застрелят с екзистенциалния въпрос "Нещо определено ли търсите?". В този момент започвам да се чувствам глупаво, защото обикновено и аз не знам какво точно търся, като съм тръгнала на "лов" с идеята ако си харесам нещо да си го купя. Обикновено след този твърде сложен за мен въпрос бързо напускам магазина, а пък те губят потенциален клиент в мое лице.

# 20
  • Мнения: 4 965
Е, има и изключения.
Любимият ми магазин е точно на Витошка /няма да им правя реклама/ и в него работят много приятни млади момичета. Разказвала съм и друг път случката отпреди месец. В най-големия студ, след адски тежка работна среща /т.е. вече недостатъчно добре изглеждаща и със самочувствие под минимума от умора/ - оказа се, че вечерта трябва да отида и на една официална вечеря. Влязох във въпросния магазин, момичетата ме поздравиха, попитаха дали имам нужда от помощ, отказах и почнах да разглеждам. Избрах си пола и блуза,  отидох да пробвам. Не бяха точно моята мярка и едното момиче няколко пъти ми подава други номера /с усмивка/. После ги питах дали може да отида да си взема чорапогащник и тогава да се върна. Едното момиче ми каза къде има хубави чорапогащи, другото взе да опакова полата. Когато се върнах, изненадата ми беше, че ми бяха изгладили новите дрехи, за да ги облека спокойно, а едно от момичетата веднага ми намери мокри кърпички да се освежа. Преоблякох се спокойно, гримирах се, момичетата ми пожелаха приятна вечер... Бяха невероятни. А на вечерята отидох в добро настроение и с повишено самочувствие.

За Бюти зоун обаче съм съгласна, че повечето не са особено заинтересовани и по-скоро дебнат някой да не свие парфюм, вместо да се постараят да ти помогнат наистина да купиш нещо.
А това с тестера си е чиста гавра. Та те дават такива тестери при покупка на парфюм - как са измислили това да е награда  newsm78.

Много се дразня като вляза в някой магазин да ме застрелят с екзистенциалния въпрос "Нещо определено ли търсите?". В този момент започвам да се чувствам глупаво, защото обикновено и аз не знам какво точно търся, като съм тръгнала на "лов" с идеята ако си харесам нещо да си го купя. Обикновено след този твърде сложен за мен въпрос бързо напускам магазина, а пък те губят потенциален клиент в мое лице.

И на мен това ми е много гадно. Изключително рядко излизам по магазините с някаква набелязана цел - обичам да разгледам, да премеря и тогава да купя нещо, което ме е "грабнало". Ако пък обслужването е на ниво - често ми се е случвало да си взема нещо, което изобщо не съм мислила да купувам. И обратното - може наистина да търся нещо, но още от вратата да ме откажат дори да вляза по-навътре.

# 21
  • Мнения: 812
леле ,като Ви чета и се плаша!Досега не ми се е случвало,такова нещо,нито в Бюти зона,нито в някой друг магазин!

# 22
  • Мнения: 2 018
Лошото в тези магазини е че продавачите и собствениците им се стремят да печелят, не от оборот, а от няколко продажби, но с голяма надценка. Иначе, не биха се държали по този начин!

# 23
  • Мнения: 3 622
Дразни ме това че още от влизането продавачките те оглеждат и те преценяват като клиент. И много често държанието им е ужасно. В някой магазини не влизам заради държанието на продавачките

# 24
  • Мнения: 410
А по темата - обикновено не се оставям на мен да ми развалят деня по този начин. Съвета ми е ако срещнете подобно отношение да отговорите на удара с удар. Мотайте се колкото може повече в магазина, пипайте и пробвайте колкото може повече стока, или намерете начин да "докладвате" за негативното отношение на собственика на бутика.

 Peace
Подкрепям!!!
Изобщо не разбирам, защо клиентът трябва да се нагажда спрямо стойките и муцунките на обслужващия персонал???? Продавачката ви "ПРЕЦЕНЯВАЛА"?????? АМА, ТЯ ДА НЯМА ДА ВИ КУПУВА, ИЗВИНЕТЕ???? АКО ПРОДАВАЧКАТА ИМА КОМПЛЕКСИ, ТО ЗАЩО АЗ ДА ПАДАМ ДО НЕЙНАТА ТЪПОТИЯ И ДА СЕ ВПЕЧАТЛЯВАМ ОТ ТОВА, ЧЕ И ДА СЕ ЗАСЯГАМ ОТ "ПРЕЦЕНКАТА" Й???  ПАЗАРУВАМ, КАКТО СИ ЗНАМ, ТЯ АКО ЩЕ НА ЧЕЛНА СТОЙКА ДА ЗАСТАНЕ ДА МЕ ОГЛЕЖДА! ТОВА БУДИ У МЕН ЕДИНСТВЕНО НАСМЕШКА, НО НЕ И НЕУДОБСТВО.

# 25
  • Мнения: 4 380
Цитат
Последната ми шокираща случка беше в магазина Бюти зон в Мол-а  на Стамболийски. Участвах там в една томбола и ми изпратиха меил: Честито вие печелите парфюм Thierry Mugler - специална опаковка! Щастлива отидох да си взема наградата и отношението беше безобразното едно пренебрежение, чак да ти стане неудобно,ч е идваш да си вземеш печалбата.И какво мислите???  Тестерченце - ЦЕЛИ 2 милилитра!!!Тези хора за какви ни мислят????!!!

Абе Стела...това не е нормално бе жена. На твое място бих се обърнала към полицията- това е МОШЕННИЧЕСТВО, ИЗМАМА. Чл.209 НК.  Wink  Едно тестерче НЕ Е парфюм и в никакъв случай не може да е награда от томбола. Sick Обърни се към полицията и подай оплакване! След като си спечелила, имаш право да си получиш наистина спечеленото. А за подобно мошенничество, магазинът трябва да си понесе наказание за да не се правят на интересни друг път.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 10:39 от xenia

# 26
  • София
  • Мнения: 1 819
Ферман мога да напиша по темата...

За Бюти зон съм напълно съгласна. А и предполагам, че парфюмът си го спечелила благодарение на набраните точки, което значи покупки... Кретени.

Сега на първо четене се сещам за Макс Мара - със сестра ми търсехме рокля. Влязохме, обяснихме какъв тип рокля търсим, продавачката извади една, подхвърли ни я и се облегна на стената, гледайки ни с пренебрежение. При което ние се ядосахме, подадохме роклята и си излязохме. Оттогава не съм стъпвала там.

Друг подобен случай имах в Нисан. Още не бях сигурна дали искам Ситроен или Микра. Май повече исках Микрата, но заради отношението на дилъра, което беше: "Вие не сте за тук" сега карам Ситроен.

Изобщо ми писна от продавачки, които те оглеждат от глава до пети и решават, че не си достатъчно богат за техния магазин, защото не си с официалните си дрехи.

# 27
  • Мнения: 142
Преди години и на мен ми правеше впечатление отношението на продавачките към мен. Аз ходя по спортно облечена, не се докарвам много много и в никакъв случаи не съм от лъскавия тип момичета и естествено имам много проблеми и продавачките в скъпите магазини.
Винаги ме преценяват като "поредния навлек". Най-фрапантния случаи бе в един магазин за скъпо бельо /слабост ми е  Embarassed/
Влезнах, прецениха ми, попитах за един модел, казаха ми, че не е за мен защото е скъпо и не пожелаха да ми го покажат. Казах че много са сгрешили и че имам достатъчно пари и имах желание да си купя поне 2-3 комплекта, показах им една пачка пари и им казах другия път да не преценяват хората по облеклото и че повече никога няма да влезна в магазина им. Минаха вече поне 5год. от тогава и аз все още не съм стъпила в този магазин.
После вече свикнах с негативното отношение към мен в магазините, игнорирам го - не ми се хабят нервите заради някакви продавачки.
Ако мога не пазарувам от въпросните магазини.

# 28
  • Мнения: 2 425
казаха ми, че не е за мен защото е скъпо и не пожелаха да ми го покажат

Е такова изказване на продавачките е слабо казано просташко  ooooh!

# 29
  • Мнения: X
Много нагли са станали напоследък,така че не им спестявам реакцията си на недоволство.Като много се надуват има и други магазини с учтиви и усмихнати консултантки.Ако много ме издразнят просто им казвам в очите,че няма да се оставя да ме правят на будала. Доста бутичета и магазинчета с претенции да се кой знае какво за 2-3 месеца сложиха набързо табели "Ликвидация". А това че питат дали търся нещо определено не ме дразни,защото има и много случаи,в които действително търся нещо определено и по-скоро би ме подразнило,ако никой не дойде да ме обслужи.Все пак те са длъжни да попитат.

Общи условия

Активация на акаунт