Дали наистина проблемът ми е в многото кърма?

  • 1 733
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 078
Момичета, искам да благодаря на всичките, които се включиха със съветите   bouquet
От два дни сме други хора - малкия не повръща, прави паузи не по-малки от 2 часа, а аз съм спокойна.  Grinning
Само мога да съжалявам, че по времето, когато родих дъщеря ми, нямаше ни този форум, ни толкова уникална информация. Щях да си спестя 4 месеца нерви, безпокойство и рев, че детето не е наред. Никога не би ми дошло на ум, че просто смяна на позицията при кърменето може да оправи всичко.
Искрено препоръчвам на всички майки да се интересуват повече и да търсят, търсят, търсят решение за проблемите си  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 896
Хм,
При моята дъщеря има някои неща, които са подобни - понеже млякото ми потича на много силна струя и пръска надалеч, тя също още от раждането си се насуква много бързо, а и се дръпва от гърдата, когато млякото слезе с най-голяма сила, а след това гълта супер задъхано и шумно. Освен това наддава наистина много яко - роди се 3800, а при навършването на 3 месеца е 7 кг. На кривите на растежа при педито тръгва от втората по големина и излиза над най-голямата. Това пък ще рече, че няма проблем с достигането до задното мляко.
Иначе аз нямам истинска хиперлактация, защото общо взето никога не съм се цедила (като изключим един много кратък период когато трябваше да направя запаси за 3 дни), но беше отдавна). Мисля, че просто млякото ми слиза рязко и тече силно. Но пък бебка не е имала кой знае колко колики, ака си перфектно в жълто, макар и все още доста често, не повръща и въобще не показва дискомфорт.
При баткото помня че към 9-10-месечната му възраст още пръсках надалеч. При вас кога отмина това?

# 17
  • Мнения: 147
Veshti4ka, много се радвам за развръзката при вас  Hug!!! Желая дълго и безпроблемно кърмене   Heart Eyes!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 078
basilisk.аз още пръскам, ако малкия се дръпне в началото, след като засуче. Просто смених позицията, почнах да кърмя в такава поза, при която гравитацията не позволява струята да бие силно и бебето спря да се дави.



Освен това от една гърда давах в началото да суче 3 хранения, сега вече минахме на 2.
Иначе и аз не съм се цедила, но явно произвеждам доста кърма, за пример на всички крави съм Mr. Green

Petinka82 , благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт